به چالش کشیده شدن آمادگی بدنی ورزشکاران

دومین مرحله مسابقات بدنسازی ترکیبی تحت عنوان «آماده باش» در برج میلاد برگزار شد و در پایان ۸ نفر برتر این رقابت‌ها راهی نهایی شدند.

  ، مسابقات ترکیبی بدنسازی یکی از جذاب‌ترین رقابت‌های ورزشی در دنیا محسوب می‌شود که ورزشکاران همه رشته ورزشی با شرکت در این رقابت‌ها آمادگی بدنی خودشان را به چالش می‌کشند. این مسابقات با مراحل مختلفی که دارد سرعت،قدرت و تکنیک ورزشکاران را محک می‌زند و ورزشکاری در پایان موفق خواهد بود که که هر سه فکتور برتری که ذکر شد را با هم داشته باشد. مرحله نخست مسابقات «آماده باش» با ۶۰۵ ورزشکار برگزار شد که در نهایت ۳۲ ورزشکار موفق شدند به مرحله دوم این رقابت‌ها راه پیدا کنند. در مرحله دوم  مسابقات آماده باش ورزشکاران هفت آیتم را که شامل دویدن، لیفت کردن، بارفیکس،پرتاب وزنه، حرکت کتل بل و در پایان دویدن و گذشتن از خط پایان بود را پشت سر گذاشتند.

امیرحسین فرزانه رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام شمیرانات که مسئولیت طراحی و برگزاری این مسابقات را بر عهده داشت درباره این مسابقات گفت: در مرحله اول ۶۰۵ ورزشکار ثبت نام کردند که در نهایت ۳۲ نفر موفق شدند به مرحله دوم راه پیدا کنند در مرحله دوم آیتم‌ها را نسبت به مرحله اول دشوارتر کردیم و با این کار آمادگی ورزشکاران را به چالش کشیدیم. من به شخصه عاشق رشته بدنسازی هستم ولی در رشته بدنسازی فقط زیبایی بدن ورزشکار مورد سنجش و داوری قرار می‌گیرد ولی در این مسابقات ورزشکار باید قدرت،سرعت و تمرکز خوبی داشته باشد تا بتواند مسابقه را به پایان برساند.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات فقط مختص ورزشکاران پروش اندام نیست،گفت: از تمام قشرها برای شرکت در این مسابقه ثبت نام کردند جالب است بگویم که نفر اول مرحله نخست یک تکواندو کار بود و یک دویمدانی کار نفر دوم شد این یعنی تمام ورزشکاران رشته‌های مختلف سالهاست ندانسته تمرینات مختص این رشته را انجام می‌دادند. تفاوت این رقابت‌ها با مسابقات پرورش اندام و سایر رقابت های این چنینی میزان واقعی آمادگی جسمانی ورزشکاران است به طوریکه اگر کسی چابکی و قدرت لازم را نداشته باشد نمی تواند رکوردهای خوبی در "آماده باش" به دست بیاورد.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام شمیرانات در ادامه گفت: این مسابقات در دنیا بسیار محبوب است و متاسفانه در ایران با نام اشتباه کراس فیت معرفی شده است که نادرست است چراکه کراس فیت نام یک شرکت آمریکایی است که این مسابقات را با آیتم‌های مختلف برگزار می‌کند کاری که ما کردیم این بود که یک کمیته فنی تشکیل دادیم و آیتم‌هایی را طراحی کردیم و برای اولین بار بدون دریافت هیچ هزینه‌ای از ورزشکاران این مسابقات را راه‌اندازی کردیم. در مرحله دوم مسابقات قبل و بعد از مسابقه از ورزشکاران نمونه خون ‌گرفتیم تا در کنار مسابقاتی با این بزرگی یک کار علمی هم انجام شده باشد و واکنش‌های بدن ورزشکاران قبل و بعد ورزش بررسی شود و سلامتی آنها بررسی شود و تمام این اتفاقات خوب کاملا رایگان بود.همه رشته‌های ورزشی کار بدنسازی را انجام می‌دهند و در کنار خود مربی بدنساز دارند خیلی‌ها به اشتباه بدنسازی را فقط پرورش اندام می‌دادند ولی در این مسابقات نشان دادیم که بدنسازی آمادگی جسمانی بالا است که ورزشکاران با متر و معیار مشخصی آمادگی بدنی خود را به چالش می‌کشند.

فرزانه در پایان با اشاره به مرحله پایانی مسابقات گفت: هشت ورزشکارمجوز حضور در مرحله سوم و پایانی مسابقات "آماده باش" را کسب کردند  و دو هفته دیگر با برگزاری مرحله پایانی  تکلیف نفرات برتر مسابقات مشخص خواهد شد که در نهایت به نفر اول  ۲۵ میلیون تومان،نفر دوم  ۱۵ میلیون تومان و نفر سوم  ۱۰ میلیون تومان وجه نقد به عنوان جایزه اهدا خواهد شد البته ما برای توانایی این ورزشکاران احترام زیادی قائل هستیم و ارزش کار آنها خیلی بیشتر از جوایزی است که به آنها اهدا خواهد شد.

درپایان مرحله دوم مرتضی صداقت،آرش قدیمی افشار، محمدامین سیف، عادل رحیمیان، مهرزاد قدیمی افشار، علی دهقانی، ارشد درودیان و حامد میرغفاری ورزشکارانی بودند که موفق شدند جواز حضور در مرحله پایانی را کسب کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار