در گفت‌وگو با تسنیم

نماینده شرکت توسعه: از سیستم هیتینگ ورزشگاه یادگار امام تبریز انتظار آب کردن برف را نداشته باشید

نماینده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی تاکید کرد، سیستم هیتینگ صرفاً برای نگهداری از چمن ورزشگاه یادگار تبریز است و وظیفه آب کردن برف آن را ندارد.

شاهین درستکار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره انتقادات انجام شده از کاربردی نبودن سیستم هیتینگ ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز، اظهار داشت: ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز شرایط خاصی دارد، وضعیت جوی‌اش به یک‌باره عوض می‌شود و حتی دمای آن تا ۱۰ درجه زیر صفر هم می‌رسد. در این هوا نباید انتظار داشته باشیم که سیستم هیتینگ برف‌هایی که روی چمن است را آب کند. سیستم هیتینگ برای نگه داشتن دمای ریشه چمن در یک درجه حرارت مناسب است، نه آب کردن برف‌هایی که روی سطح است.

وی افزود: بازی‌های مختلف را در لیگ‌های اروپایی ببنید، نمونه بارز آن در دیدار یوونتوس - گالاتاسرای بود که یکی دو سال پیش بارش برف باعث نیمه‌تمام ماندن بازی شد. سیستم‌های آنها که خیلی پیشرفته‌تر و بهتر از سیستم‌های ما بود، پس چرا نتوانست برف‌ها را آب کند؟ هیتینگ برای محافظت از ریشه چمن است. الان در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز، دمایی که  برای چمن تعبیه کردیم، ۲۰ درجه است. اگر بخواهیم با هیتینگ کاری کنیم که برف‌های سطح چمن را هم آب کند، باید دمای آن را به ۶۰ درجه برسانیم. این کار چمن را نابود می‌کند.

بیشتر بخوانید:

آقایان بگویند سیستم پر هزینه‌شان در ورزشگاه یادگار امام (ره) جواب نداده است

نماینده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در واکنش به صحبت‌های جواد ششگلانی مبنی بر اینکه «دنبال یک کارشناس است تا این صحبت‌ها را نقض کند»، یادآور شد: من هم خواهان برگزاری این جلسه کارشناسی هستم. به آقای ششگلانی هم گفتم که از این جلسه استقبال خواهم کرد. نماینده شرکت توسعه هستم و قطعاً از از کارشناسان شرکت توسعه دعوت خواهیم کرد که در جلسه کارشناسی شرکت کنند. می‌توان در این جلسه انتقادات بازیکنان تراکتورسازی هم بررسی شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار