رویتزر: کی‌روش و شاگردانش امیدوارند مدت زمان طولانی‌تری در روسیه بمانند

خبرگزاری رویترز معتقد است تیم ملی ایران با تکیه بر قدرت خط دفاعی‌اش امیدوار به صعود به مراحل بالاتر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

و به نقل از خبرگزاری «رویترز»، ایران در تاریخ خود برای نخستین بار برای دو دوره متوالی جواز حضور در مسابقات جام جهانی را گرفت و کارلوس کی‌روش و شاگردانش پنجمین حضور تیم ملی در این مسابقات را نسبتاً راحت قطعی کردند.

ایران اولین تیم آسیایی بود که جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را کسب کرد، تیمی که با خط دفاعی مستحکم و قدرت هجومی قابل‌توجه سردار آزمون در گروه خود در مرحله پایانی جام جهانی ۲۰۱۸ بالاتر از کره جنوبی ایستاد و یکی از چهار سهمیه مستقیم آسیایی صعود به مرحله پایانی جام جهانی را کسب کرد.

کی‌روش عملکرد تیمی خوبی از ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ بر جای گذاشت، جایی که پس از ارائه عملکردی دلگرم‌کننده در تساوی بدون گل مقابل نیجریه و شکست یک بر صفر در لحظات پایانی بازی مقابل آرژانتین با گلزنی لیونل مسی از رسیدن به مرحل حذفی باز ماند.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال پرتغال و رئال مادرید که در ماه آوریل ۲۰۱۱ هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت، در چهار سال اخیر تغییرات زیادی در ترکیب تیمش ایجاد کرده و با وجود بازیکنانی همچون سردار آزمون مهاجم روبین‌کازان، اکنون تیم ملی لژیونرهای بیشتری نسبت به ادوار گذشته دارد.

آزمون یکی از سه بازیکن تیم ملی است که در لیگ باشگاهی روسیه بازی می‌کنند، در کنار او سعید عزت‌اللهی، هافبک تیم ملی و میلاد محمدی، مدافع تیم ملی در لیگ روسیه بازی می‌کنند، این در حالی است که علیرضا جهانبخش و رضا قوچان‌نژاد هم به خوبی خود را در لیگ اردویژه هلند جا انداخته‌اند.

کی‌روش به دنبال این بود که تعادلی از بازیکنان جوان و باتجربه در تیمش به وجود بیاورد و با حفظ بازیکنان کهنه‌کاری همچون اشکان دژاگه و سیدجلال حسینی چشم به رساندن تیم ملی به مرحله حذفی جام جهانی برای اولین بار در تاریخ ایران دارد.

این مربی پرتغالی از تأثیر کیفیت بازی‌های دوستانه بر تیمش در راه جام جهانی ابراز نگرانی کرده است، اما با ویژگی‌های دفاعی تیم ایران که با همراه تفکرات کی‌روش همراه شده، قهرمان سه دوره جام ملت‌های آسیا امیدوار است با توجه به حمایت‌های متعصبانه بیشتر نسبت به دوره‌های پیشین جام جهانی به مدت طولانی‌تری در روسیه بماند.  

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار