باید به جوان‌ها فرصت داد

حدادی: شاید تا چند سال دیگر فرصت بازی با استرالیا را نداشته باشیم

کاپیتان تیم ملی بسکتبال گفت: شاید تا چند سال دیگر نتوانیم تیمی مثل استرالیا که در سطح جهانی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد را شکست دهیم.

، حامد حدادی در گفت‌و‌گو با سایت فدراسیون بسکتبال در خصوص ۲ دیدار پیش روی تیم ملی مقابل عراق و قطر اظهار داشت: چند روزی است که تمرینات تیم ملی آغاز شده و بازیکنان خوبی در اردو هستند. من هم دیرتر از بقیه اضافه شدم و با صلاحدید کادرفنی احتمالا در بازی با قطر به میدان می‌روم. به هر حال هیچ تیمی را نمی‌توان دست کم گرفت و امیدوارم بتوانیم با بازی‌های خوب حریفانمان را شکست دهیم.

وی درباره نحوه جدید برگزاری رقابت‌های انتخابی جام جهانی عنوان کرد: این نوع برگزاری رقابت‌های انتخابی جام جهانی نسبت به دوره‌های قبلی که تیم‌های صعود کننده از جام ملت‌های آسیا انتخاب می‌شدند، بهتر است. در سیستم جدید دیگر مسابقات متمرکز برگزار نمی‌شود و همه کشورها فرصت میزبانی دارند. با این شرایط دیگر بهانه‌ای دست هیچ تیمی نیست تا مشکلاتی بابت میزبانی یک کشور دیگر مثل غذا، تغییر ساعت و... به وجود بیاید.

کاپیتان تیم ملی بسکتبال درباره اضافه شدن تیم‌های استرالیا و نیوزلند به رقابت های انتخابی در قاره آسیا هم گفت: می توانم بگویم حضور این ۲ تیم در جمع تیم های آسیایی برای ما خیلی خوب است. شاید تا چند سال دیگر نتوانیم تیمی مثل استرالیا که در سطح جهانی حرف های زیادی برای گفتن دارد را شکست دهیم؛ اما رویارویی ایران و دیگر تیم‌های آسیایی باعث پیشرفت بسکتبال در این قاره می شود.

حدادی در خصوص حمایت تماشاگران در بازی های خانگی تصریح کرد: همانطور که گفتم این نوع برگزاری مسابقات به ما فرصت میزبانی را می دهد. امیدوارم در بازی با قطر که هفته آینده برگزار می شود، تماشاگران برای حمایت از تیم ملی به سالن بیایند. قطعا بازیکنان با دیدن مردم انگیزه بیشتری پیدا می‌کنند. همچنین امیدوارم صدا و سیما هم حمایت بیشتری از بسکتبال داشته باشد و حداقل بازی‌های ملی از طریق شبکه سوم سیما پخش شود.

وی در پایان درباره اضافه شدن بازیکنان جوان به تیم ملی گفت: بازیکنان جوان و خوبی به تیم ملی اضافه شدند. به نظرم باید به آنها فرصت داده شود و حتی اگر اشتباه کردند، نباید از بازیکنان جوان انتقاد کنیم. من هم از سن ۱۷ سالگی در تیم ملی بازی کردم تا توانستم پیشرفت کنم. برای رشد بسکتبال باید دست به دست هم دهیم. ما همگی خودمان را سرباز تیم ملی می دانیم و به بالا رفتن پرچم ایران افتخار می‌کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار