نشست مسئولان کمیته ملی المپیک با فدراسیون شمشیربازی برگزار شد

در ادامه نشست مسئولان کمیته ملی المپیک با فدراسیون‌های ورزشی جهت حضور در بازی‌های آسیای جاکارتا ۲۰۱۸، صبح امروز نشست مسئولان کمیته با مسئولان و کادر فنی فدراسیون شمشیربازی برگزار شد.

و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، در این نشست که با حضور کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، طباطبایی نماینده وزارت ورزش و جوانان، خانم اسلامیان رئیس امور بین‌الملل کمیته، نماینده حراست کمیته ملی المپیک، فصل‌الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی، پیمان فخری دبیر فدراسیون و اعضای کادر فنی تیم ملی شمشیربازی برگزار شد، رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در سه شهر اندونزی که فاصله زیادی هم با یکدیگر دارند قطعاً نمی‌تواند همچون بازی‌های آسیایی اینچئون و گوانگژو متمرکز باشد به همین دلیل با برگزاری چنین نشست‌هایی سعی داریم ضمن آشنایی با روند آماده‌سازی تیم‌ها، هماهنگی‌های لازم و بدون دغدغه‌ای برای حضور در این رقابت‌ها را فراهم آوریم.

وی ادامه داد: شمشیربازی طی سال‌های اخیر به روند روبه‌رشد خود ادامه داده و انصافاً در این مدت آرامش خوبی بر این رشته حاکم بود و به امید خدا در بازی‌های آسیایی جاکارتا شاهد ادامه این روند موفقیت‌آمیز خواهیم بود.

سپس اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی عنوان کرد: متأسفانه میزبان و کمیته برگزارکننده بازی‌های آسیایی بارها قوانین و ماده‌های ورزشی را تغییر داده‌اند که البته در شمشیر بازی این مشکل وجود ندارد و  با کادر فنی باتجربه‌ای که در شمشیربازی می‌بینیم و زحمات مسئولان آن قطعاً نتایج بهتری خواهند گرفت.

سپس اسلامیان مسئول واحد بین‌الملل کمیته ضمن اشاره به نحوه برگزاری رقابت‌های شمشیربازی در جاکاتار در ۱۲ ماده عنوان داشت که برای بازی‌های المپیک نوجوانان ۲۰۱۸ نیز رقابت‌های انتخابی آن در دو مرحله است که سه دختر و سه پسر می‌توانند سهمیه کسب کنند.

در خاتمه باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی اظهار داشت: به رغم مشکلات مالی به خوبی توانستیم فدراسیون را اداره و همواره تیم ملی خوبی را راهی رقابت‌های برون مرزی کنیم. امیدوارم بچه‌ها با تلاش کادر فنی بتوانند این روند را تا بازی‌های آسیایی جاکارتا ادامه داده و حتی در فینال کره‌ای‌ها را شکست دهند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم در بخش سابر حداقل بتوانیم سه مدال کسب کنیم که تلاش ما بر این است که یکی از این مدال‌ها طلا باشد.

طباطبایی نیز گفت: وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در کنار هم تمام تلاش‌شان این است که کاروانی آماده راهی بازی‌های آسیایی اندونزی کنند و وزارت ورزش و جوانان حمایت همه جانبه‌ای برای حضور قدرتمندانه فدراسیون‌ها در این رقابت‌ها خواهد داشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار