ونتورا، گزینه اول من برای هدایت ایتالیا نبود

تاوکیو: گفتم اگر به جام جهانی نرویم آخرالزمان می‌شود اما فکر نمی‌کردم این اتفاق رخ دهد!

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا بار دیگر تمام تقصیرهای نرفتن آتزوری به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را گردن سرمربی اخراجی این تیم انداخت.

، کارلو تاوکیو معتقد است که اگر جامپیرو ونتورا، سرمربی پیشین ایتالیا کمی هوشمندانه‌تر تصمیم‌گیری و تاکتیک‌هایش را انتخاب می‌کرد، ایتالیا اکنون به جام جهغانی ۲۰۱۸ راه پیدا کرده بود.

تاوکیو به نشریه «لواینه» گفت: خسته شده‌ام بس که به دو بازی‌ اخیرمان در پلی‌آف فکر کرده‌ام. فکر کردن به آن برایم دیگر مانند یک وسواس شده و از ذهنم خارج نمی‌شود. درست است که من گفتم اگر نتوانیم به جام جهانی صعود کنیم، آخرالزمان می‌شود اما من واقعاً فکر نمی‌کردم که نتوانیم به جام جهانی برویم. در واقع به همین دلیل هم بود که گفتم اگر به جام جهانی نرویم اتفاقی بی‌نهایت بد رخ خواهد داد. چنین اتفاقی نباید رخ می‌داد آن هم با چیزهایی که در اختیار داشتیم و تمرکزی که برای پیاده‌سازی پروژه‌مان وجود داشت. با کمی هوشمندی، می‌شد از چنین فاجعه‌ای جلوگیری کرد. بازیکنان سوئد همگی بلند قامت و تنومند هستند پس ما باید با فلسفه‌ای دیگر برابر آنها به میدان می‌رفتیم.

بیشتر بخوانید: گزینه‌های جانشینی ونتورا در تیم ملی ایتالیا مشخص شدند

تاوکیو ادامه داد: ما بد بازی کردیم. مقابل بازیکنانی که هر کدام‌شان نزدیک ۲ متر قد داشتند، ما مدام داشتیم توپ را سانتر می‌کردیم در حالی که باید با استفاده از بازیکنان ریزنقش‌مان آنها را دور می‌زدیم. من به تصحیح اشتباهات ونتورا فکر می‌کردم. فکر می‌کنم که حداقل ۱۰۰ هزار ناپلی در میلان ساکن و حداقل ۲۰ هزار نفرشان برای تماشای بازی ایتالیا و سوئد به ورزشگاه رفته باشند. پس چطور شما می‌توانید به اینسینیه (هافبک هجومی ناپولی) میدان ندهید؟ این فاجعه کاملاً فنی بود. گزینه‌هایی که ونتورا انتخاب کرد اشتباه بودند. من باید به این موضوع اعتراف کنم.

یکی از سوژه‌های مهم بازی برگشت ایتالیا و سوئد در پلی‌آف جام جهانی ۲۰۱۸، خودداری دانیله دروسی از رفتن به میدان و توصیه او به ونتورا برای استفاده از اینسینیه بود که سرمربی سابق تورینو حاضر به پذیرش آن نشد.

تاوکیو درباره آن ماجرا هم عنوان کرد: من به کادر فنی گفتم که از اینسینیه استفاده کنند نه به سرمربی. من نمی توانم در چنین مسائلی مداخله کنم. یکسری قوانین هست که خودتان می‌دانید. من هرگز مستقیماً در کار سرمربی تیم برای استفاده از یک بازیکن یا یک سیستم به خصوص دخالت نکرده‌ام.

دلیل اصلی فشار روی تاوکیو برای استعفا از ریاست فدراسیون فوتبال ایتالیا، نقش او به او کسی است که سرمربی سابق تورینو را در تابستان سال ۲۰۱۶ جانشین آنتونیو کونته کرد. او اما برای توجیه انتخابش هم بهانه آورد.

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا گفت: من ونتورا را انتخاب کردم چون در آن مقطع ما گزینه‌های دیگری نداشتیم. کونته رفت بود و می‌خواست سرمربی چلسی شود. تنها گزینه‌هایی که ما در آن زمان داشتیم، ونتورا، جانی دبیاسی و مونتلا بودند. علاوه بر این من ونتورا را به توصیه مهمترین ملی‌پوشان‌مان انتخاب کردم و به تنهایی درباره انتصاب او تصمیم‌گیری نکردم. زمانی که دیدم گزینه‌های ما فقط این سه نفر هستند، با بازیکنان صحبت کردم. الان هم می‌خواهم چیزی را فاش کنم که پیش از این هرگز نگفته بودم. گزینه اول من روبرتو دونادونی بود. متأسفانه در آن زمان جویی ساپوتو، رئیس بولونیا حاضر نشد که دونادونی تیمش را ترک کند و هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد. من اما دونادونی را از گذشته می‌شناختم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار