به علت نزدیکی مسابقات نمی‌توان به بالاترین حد آمادگی رسید

بی‌باک: امیدوارم در هر وزن ۲ سهمیه گرند اسلم کسب کنیم/ حجی‌زواره و اسبقی معرفت‌شان را نشان دادند

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: امیدوار هستم در هر چهار وزن حداقل دو نفر سهمیه گرفته و در مجموع ۸ سهمیه گرند اسلم داشته باشیم.

مهدی بی‌باک در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص شرایط ملی‌پوشان در آستانه مسابقات کسب سهمیه گرند اسلم در چین اظهار داشت: روز شنبه آخرین تمرین خود را با بچه‌های اعزامی به مسابقات گرنداسلم انجام دادیم و در کنار آن ملی‌پوشان حاضر در مسابقات فینال گرندپری تا تاریخ ۷ آذرماه تمرینات خود را در تهران زیر نظر علیرضا نصرآزادانی ادامه خواهند داد و من به همراه یوسفی به چین اعزام می‌شوم. 

وی عنوان کرد: مسابقات انتخابی گرند اسلم به خاطر اینکه مسابقات اصلی این رویداد از جوایز مالی خوبی برخوردار است و سهمیه المپیک نیز محسوب می‌شود، مسابقات دشوار و سطح بالایی خواهد بود. بازیکنان ما آماده هستند و جوانانی در تیم ملی حضور دارند که از انگیزه بالایی برای کسب سهمیه مسابقات گرند اسلم برخوردارند و قصد دارند خودی نشان بدهند. 

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص اینکه بازیکنان تیم ملی به حد آمادگی مد نظر او دست پیدا کردند، گفت: با توجه به نزدیکی مسابقات ملی‌پوشان به استثنای مسابقات جهانی نمی‌توانستیم به بالاترین حد آمادگی دست پیدا کنیم. به علت تعدد مسابقات و نزدیکی مسابقات گرندپری به هم فقط توانستیم ملی‌پوشان را به آمادگی نسبی برسانیم. 

بی‌باک تاکید کرد: از لحاظ علم تمرینی هم نمی‌توان در ۶ ماه بازیکن را ۲ یا ۳ بار به آمادگی مطلوب رساند اما می‌توان به آمادگی لازم نزدیک کرد که خودی نشان بدهند. این شرایط نیز تنها برای ما نیست و برای تمام کشورها اینگونه است. برنامه‌ریزی ما به گونه‌ای است که در هر وزن المپیکی ۲ یا ۳ نفر داشته باشیم که متناوب از آنها استفاده کنیم و امتیاز همه آنها را بالا ببریم. این موضوع می‌تواند از فرسودگی و خستگی بازیکن نیز جلوگیری کند. 

بیشتر بخوانید: اسبقی: حسرت مدال المپیک بر دلم ماند

وی در خصوص اینکه چقدر امیدوار است در مسابقات کسب سهمیه گرند اسلم به سهمیه این مسابقات دست پیدا کند، به تسنیم گفت: با توجه به زحمت زیادی که بچه‌ها می‌کشند ما همیشه امیدوار هستیم. ملی‌پوشان ما تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌اند و امیدوار هستیم در هر چهار وزن حداقل دو نفر سهمیه و در مجموع ۸ سهمیه داشته باشیم. در حال حاضر فرزان عاشورزاده و سجاد مردانی سهمیه این مسابقات را دارند و اهداف ما نیز دور از دسترس نیست. 

سرمربی تیم ملی تکواندو با تاکید بر مشکلات تیم ملی تکواندو در وزن ۸۰+ عنوان کرد: تنها مشکل ما در وزن ۸۰+ کیلوگرم است که سعید رجبی اصلا در این مسابقات شرکت نمی‌کند و تنها در رقابت‌های کسب سهمیه احمد محمدی را داریم که از نظر من هنوز به آمادگی‌های لازم برای شرکت در مسابقات نرسیده اما قصد داریم او را در چین محک بزنیم. 

بی‌باک در خصوص خداحافظی بهنام اسبقی تصریح کرد: خیلی خوشحالم بازیکنان ما به این معرفت و شعور دست پیدا می‌کنند که وقتی احساس می‌کنند می‌توانند جا را به جوانترها بدهند این کار را انجام می‌دهند.  بهنام اسبقی و مسعود حجی‌زواره در این سال‌ها خدمات زیادی به تکواندو ایران انجام دادند. 

وی گفت: مسعود حجی‌زواره در این مدت یکی از بهترین کاپیتان‌های ما و از لحاظ فکری نیز خیلی به ما نزدیک بود و تمام مشکلات را انتقال می‌داد که بابت این موضوع باید از او تشکر کنم. بهنام اسبقی نیز از قهرمانان کشورمان است که زحمت زیادی برای تکواندو کشیده است. امیدوارم هر دوی این عزیزان در جرگه مربیان نیز به تکواندوی ایران خدمت کنند و مثمرثمر باشند. 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار