آجورلو: با حق پخش و تبلیغات می‌توانیم هزینه‌های فوتبال را از دل فوتبال بیرون بیاوریم

مصطفی آجورلو پس از جلسه‌ای مدیران باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی با وزیر ورزش صحبت‌هایی انجام داد.

و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مصطفی آجورلو پس از نشست مشترک مدیران سه باشگاه حاضر در لیگ قهرمانان آسیا با وزیر ورزش، اظهار امیدواری کرد که مشکلات کهنه باقیمانده از سال‌های گذشته یک بار برای همیشه رفع شود.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در این خصوص گفت: جا دارد از وزیر ورزش و ریاست فدراسیون فوتبال که با دلسوزی به‌دنبال حل مشکلات ریشه دار ۳ باشگاه باسابقه و پرطرفدار فوتبال کشور هستند، تشکر کنم. امیدوارم این وحدت و همراهی همه‌جانبه که میان مدیران سه باشگاه همچنین وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال ایجاد شده، یک بار برای همیشه مشکلات قدیمی و کهنه این باشگاه‌ها را رفع کند و بار سنگینی از دوش فوتبال کشور برداشته شود. حذف این باشگاه‌ها از لیگ قهرمانان آسیا مطلوب خواست هیچ هوادار و علاقمند ورزش و فوتبال ایران نیست.

وی افزود: نباید از اهمیت و پایگاه اجتماعی این ۳ تیم پرطرفدار در ورزش کشور غافل شویم. اگر مشکلات قدیمی و بدهی‌های انباشته شده در سال‌های گذشته نبود، قطعاً این ۳ باشگاه با تمرکز و آرامش خیال فعالیت‌های خودشان را دنبال می‌کردند و می‌توانستند در شرایط بهتری پاسخگوی انتظارات هواداران‌شان باشند و حتی در رقابت‌های برون مرزی نتایج بهتری کسب کنند. این مشکلات اگر یک‌بار به شکل ریشه‌ای حل شود، باشگاه‌های پرطرفدار پایتخت می‌توانند از این به بعد با رویکرد حرفه‌ای و ایجاد تناسب لازم میان تعهدات و درآمدهای خود از تکرار اشتباهات گذشته جلوگیری کنند تا مجدداً چنین شرایط سختی را تجربه نکنند.

آجورلو ادامه داد: ۳ باشگاه تراکتورسازی، پرسپولیس و استقلال هواداران زیادی در فوتبال ایران دارند، اما در سال‌های گذشته منابع مالی مشخصی برای این باشگاه‌ها تعریف نشده بود و به همین دلیل در هر فصل بدهی قابل توجهی باقی می‌ماند که این بدهی‌ها یک‌باره انباشته شد و حالا یک بحران عظیم در ورزش کشور ایجاد کرد. اگر این مشکل یک بار با اتحاد و همدلی و حمایت همه جانبه مسئولین حل شود، از این پس با احقاق حقوق فوتبال حرفه‌ای از جمله درآمد حق پخش و تبلیغات دور زمین می‌توانیم هزینه‌های فوتبال را از دل فوتبال بیرون بیاوریم. همچنین می‌شود با برنامه‌ریزی صحیح اقتصادی زمینه خودکفایی فوتبال حرفه‌ای را فراهم کنیم که دیگر شاهد شکل‌گیری پرونده‌های متعدد و انباشته شدن بدهی‌های سنگین از سال‌های گذشته نباشیم.

مدیرعامل تراکتورسازی تصریح کرد: امروز وفاق و همدلی بسیار خوبی ایجاد شده که توانست به یکی از مشکلات بزرگ و تاریخی فوتبال ایران پایان دهد. از رسانه‌ها و همه اعضای خانواده بزرگ فوتبال هم می‌خواهیم که در این مسیر همراه و حامی وزارت محترم ورزش، فدراسیون فوتبال و ۳ باشگاه پرطرفدار فوتبال کشور باشند. این اتحاد نخستین گام مثبت در راستای حل یک مشکل بزرگ است که انشاالله نتیجه بخش خواهد بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار