مدیران باشگاه‌ها تمامی پرونده‌ها در فیفا و AFC را با جدیت دنبال کنند

سلطانی‌فر: حفظ سهمیه باشگاه‌های ایران در آسیا یک وظیفه ملی بود

وزیر ورزش و جوانان با رئیس و مسئولان بخش‌های مختلف فدراسیون فوتبال و مسئولان سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی دیدار کرد.

و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان‌، مسعود سلطانی فر در نشست با رئیس فدراسیون فوتبال و مدیران عامل و سرپرست سه باشگاه تراکتورسازی، استقلال و پرسپولیس گفت: کار بسیار بزرگی برای حفظ سهمیه های باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا صورت گرفت و حفظ این سه تیم یک وظیفه ملی نه تنها برای وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال بلکه به عنوان یک موضوعی که با حیثیت و هویت فوتبال ملی و علائق میلیون‌ها هوادار این دو تیم سر و کار دارد ، مهم و حیاتی بود.

سلطانی‌فر با بیان اینکه قطعا هیچ فرد وطن پرستی از حذف سهمیه تیم های ایرانی در باشگاههای آسیا خوشحال نمی شود، اضافه کرد: البته این موضوع به این شکل نباید تفسیر شود و این باشگاه ها باید برای پاسخگویی به مطالبات احتمالی باقی مانده سال‌های گذشته هم پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: مطابق گزارش‌هایی که در اختیار من قرار گرفته است تاکنون هر سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی توانسته اند اهتمام لازم را در تعیین بدهی و مذاکره با طلبکاران داشته باشند و به آنها تاکید کرده‌ام شفاف سازی و حل این مشکل بزرگ بر جای مانده از گذشته را به عنوان یک دستاورد مهم زمان مدیریت خود بدانید و موظف هستید در مورد ادعاهای دیگر در هر موضوعی مذاکره کنید تا حقی از کسی ضایع نشود.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد : حل ریشه ای مشکل بدهی های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی را به عنوان کارنامه موفق مدیریتی خود ، فدراسیون فوتبال و مدیران عامل این باشگاهها می‌دانم و انشاالله در آینده مورد قضاوت رسانه ها، مردم و هواداران پرشمار این باشگاه‌ها قرار خواهد گرفت.

سلطانی‌فر ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان و در واقع دولت، فدراسیون فوتبال و باشگاههای استقلال و پرسپولیس و تراکتورسازی و در حقیقت تمام دلسوزان کشور در هر پست و مقامی برای حفظ سهمیه‌های فوتبال کشور و حل اساسی موضوع بدهی ها منطبق با خواست کنفدراسیون فوتبال آسیا کنار هم ایستادند و به گونه‌ای عمل خواهیم کرد که دیگر این موضوع برای همیشه حل شده و جرائم و تعهدات ناعادلانه این دو باشگاه آبی و قرمز که متاسفانه از گذشته برجای مانده است به آیندگان واگذار نشود.

وزیر ورزش و جوانان با دفاع از عملکرد فدراسیون فوتبال و حفظ جایگاه ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون بین‌المللی فوتبال گفت: من به واقع از زحمات فدراسیون فوتبال و مجموعه کمیته صدور مجوز حرفه‌ای‌گری فوتبال تشکر می کنم و خوشبختانه شفاف سازی صورت گرفته به خوبی قابل راستی آزمایی توسط مراجع نظارتی داخلی وخارجی است و وزارت ورزش و جوانان با تمام توان در کنار هواداران ورزش و فوتبال است و نباید نکته ای برای آنها مغفول باشد و من از مدیران باشگاه‌ها می‌خواهم تمامی پرونده ها در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا که هنوز منجر به صدور حکم محکومیت نگردیده با جدیت دنبال کنند و از این ناحیه ضرری متوجه ورزش و فوتبال کشور نشود.

سلطانی‌فر از مدیران عامل استقلال و تراکتور سازی و سرپرست پرسپولیس خواست مجموعه حقوقی فعالی را در باشگاه داشته باشند و به خصوص در بخش مالیات‌ها کوتاهی‌های گذشته در تنظیم اظهار نامه های مالیاتی و بدهای سنگین از این دست گریبان این تیم های را نگیرد و تمام مسائل شفاف برای اطلاع عموم و خصوصا رسانه‌ها در این مورد بازگو شود.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر جلب رضایت هواران فوتبال به عنوان سرمایه‌های ملی ورزش کشور گفت: تصور می‌کنم جمعیت هواداران سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی تقریبا سه چهارم کشور را در برگیرد و تلاش ما در وزارت ورزش و مهدی تاج در فدراسیون فوتبال و مدیران این باشگاه‌ها بایستی جلب رضایت و خشنودی آنها از نتایج و عملکرد تیم های محبوب‌شان باشد.

در این جلسه محمدرضا داورزنی معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، تاج رئیس فدراسیون، نبی مسئول کمیته صدور مجوز حرفه ای، افتخاری مدیر عامل استقلال، آجرلو مدیر عامل تراکتورسازی و گرشاسبی سرپرست باشگاه پرسپولیس حضور داشتنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار