ایران؛ یکی از ۵ تیمِ با احتمال شگفتی‌سازی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

وبسایت رسمی توپ - سایت «یاهو اسپورت» احتمال موفقیت تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش وبسایت توپ ، سایت «یاهو اسپورت» استرالیا در گزارشی به بررسی اجمالی ۳۲ تیم راه یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ پرداخته و آنها را بر اساس کیفیت تیمی و شانس موفقیت در روسیه رده‌بندی کرده است که ایران در رده بیست‌وچهارم این پاور رنکینگ قرار دارد.

در پاور رنکینگ یا همان رده‌بندی قدرت، تیم‌های برزیل، آلمان، اسپانیا، فرانسه، بلژیک، آرژانتین، انگلیس، پرتغال، اروگوئه، کلمبیا، مکزیک، کرواسی، لهستان، سوئیس، پرو، صربستان، نیجریه، سوئد، سنگال، دانمارک، روسیه، ایسلند، ژاپن، ایران، مصر، مراکش، کاستاریکا، کره جنوبی، استرالیا، تونس، پاناما و عربستان به ترتیب در رده‌های اول تا سی‌ودوم هستند.

«یاهو اسپورت» در این باره نوشت: ایران بهترین تیم آسیایی در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود. در حقیقت آنها تا آخرین بازی خود در مرحله انتخابی که صعودشان به جام جهانی روسیه پیش از آن قطعی شده بود، گلی دریافت نکرده بودند. آنها به طور میانگین در هر بازی یک گل به ثمر رساندند و این پرسش مطرح می‌شود که آیا تیم ملی می‌توانند مقابل قدرت‌های اروپایی و آمریکای جنوبی ایستادگی کند یا خیر! ایران البته در جام جهانی ۲۰۱۴ آمار خوبی از خود بر جای گذاشت و در مرحله گروهی نیجریه را بدون گل متوقف کرد و در بازی دوم خود تنها در لحظات پایانی بود که دروازه‌اش توسط آرژانتین باز شد و تن به شکست یک بر صفر داد. آنها می‌توانستند در بازی آخر خود با یک پیروزی یک بر صفر هم راهی دور بعد شوند، اما در نهایت ۳ بر یک مغلوب بوسنی و هرزگوین شدند.

همچنین سایت «اسپورتس بلاگ» از تیم ملی فوتبال ایران و تیم‌های ایسلند، کلمبیا، صربستان و دانمارک به عنوان ۵ تیمی نام برد که کسی از آنها را به چشم تیم‌های مدعی و بخت اول پیروزی در بازی‌های خود نمی‌بیند، اما انتظار می‌رود عملکردی عالی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه داشته باشند و شگفتی‌ساز شوند، یاد کرد.

این سایت در این باره نوشت: ایران احتمالاً بهترین تیم آسیایی حال حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ است. تیم ملی در مرحله انتخابی جام جهانی عملکرد درخشانی داشت و با زدن ۲۶ گل و دریافت تنها ۳ گل، اکنون آماده رویارویی با تیم‌های قدرتمندتر است. کارلوس کی‌روش تیمش را در مرحله انتخابی بدون شکست نگه داشت، پس چرا نتواند این روند شکست‌ناپذیری را هم در جام جهانی، حداقل در مرحله گروهی حفظ کند؟!

 

۱۰۰۴

 

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار