منتظر خروش CR۷ باشید

وقتی دربی خون رونالدو را به جوش می آورد

مهم نیست رونالدو در چه وضعیتی قرار دارد و تا چه اندازه در گلزنی ناکام مانده است؛ همواره دربی مادرید انگیزه های فوق ستاره پرتغالی را صد چندان می کند.

به گزارش "توپ"، شنبه ساعت ۲۳.۱۵ در واندامتروپولیتانو، اتلتیکو مادرید میزبان رئال است. ۱۲ هفته از لالیگا گذشته و دو تیم هم امتیاز هستند و با ۸ امتیاز اختلاف نسبت به بارسلونای صدرنشین، در رده های سوم و چهارم جای گرفته اند. دربی ای که تساوی در آن، به سود هیچکدام نخواهد بود و در این صورت احتمالا فاصله شان با بلوگرانا افزایش نیز خواهد یافت. به خصوص از دست دادن امتیاز از سوی رئال این تیم را وارد بحرانی کم سابقه در لالیگا خواهد کرد.

 

 

 

 

در چنین شرایطی، چشم امید کهکشانی ها به یک نفر است؛ رونالدو. فوق ستاره ای که در دربی همواره درخشیده و با زدن ۲۱ گل در ۲۹ بازی، بهترین گلزن تاریخ این جدال سنگین است. او نوامبر گذشته با هت تریکش در ویسنته کالدرون موفق شد رکورد ۱۷ گل زده دی استفانو به اتلتیکو را بشکند و خود رکورددار گلزنی در در دربی ها شود. 

اوضاع البته برای او در لالیگای امسال خوب پیش نمی رود. رونالدو فقط یک گل زده و تنها ۲ درصد از شوت هایش به گل تبدیل شده اند که از این حیث در رده ۷۱۰ پنج لیگ معتبر اروپا قرار می گیرد. آماری عجیب و غیرمعمول برای فوق ستاره پرتغالی و دارنده ۴ توپ طلا.

 

آمار رونالدو در دربی مادرید در ۸ ساله گذشته: ۲۹ بازی، ۲۱ گل(۱۰ گل در زمین اتلتیکو، ۱۸ گل با پای راست، ۳ گل با پای چپ و ۸ گل از روی نقطه پنالتی)، ۲ بار کسب قهرمانی اروپا برابر اتلتیکو، زدن یک گل به اتلتیکو در دو فینال لیگ قهرمانان، ۴۳ دریبل موفق، ۷۸۷ پاس، ۱۵۱ شوت، ۵ پاس گل، ۵۵ بار متوقف شدن با خطای بازیکنان اتلتیکو مادرید.

 

 

 

 

 

 

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار