قرار نیست به خاطر ۲۰ روز قهرمان آسیا شویم

مقصودی: اقدامات داوری نشان می‌دهد دنبال رای جمع کردن است/ حسینی و ثوری بهترین گزینه برای ریاست فدراسیون بوکس هستند

نایب رئیس سابق فدراسیون بوکس گفت: اقدامات اخیر داوری نشان می‌دهد به خاطر دلسوزی نبوده و به دنبال رای جمع کردن است.

منوچهر مقصودی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص فضای ملتهب این روزهای بوکس ایران اظهار داشت: هیچ کسی نیست که از برگزاری انتخابات و مشخص شدن سرنوشت فدراسیون بوکس ناراحت بشود یا این شرایط را دوست داشته باشد اما حرف خانواده بوکس این است کسی باید رئیس این فدراسیون بشود که از خانواده بوکس باشد . برخلاف گفته‌های داوری، تعداد مخالفین او خیلی زیاد است و همه نیز خواستار حضور فردی از خانواده بوکس در جایگاه ریاست این فدراسیون هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز در بوکس افرادی وجود دارند که از تحصیلات عالی رتبه برخوردار و قهرمان و داور این رشته بودند و در کنار این خصوصیات مثبت از سوابق مدیریتی نیز برخوردار هستند که با داشتن این خصوصیات از شایستگی ریاست فدراسیون برخوردار هستند. حرف من نیز این نیست که مدیری غیر از خانواده بوکس توانایی اداره این فدراسیون را ندارد اما قطعا با حضور مدیری که برآمده از بوکس باشد به این رشته کمک بیشتری خواهد شد.

نایب رئیس سابق فدراسیون بوکس تاکید کرد: در رشته‌ای مانند کشتی فردی مانند رسول خادم با تجربه قهرمانی المپیک وجهان در راس مدیریت قرار دارد که به خوبی نقاط قوت و ضعف این رشته در ایران را می‌داند و وقتی در کمیته فنی نظر می‌دهد همه به خوبی متوجه تسلط او روی مدیریت فدراسیون می‌شوند. من اعتقاد ندارم داوری مدیر بدی است و شاید مدیر خوبی نیز باشد اما باید برود در رشته دو ومیدانی یا اداره کل تربیت بدنی یک استان تا بتواند خدمات بهتری داشته باشد .

بیشتر بخوانید: امیری: داوری بداند جامعه بوکس چند نفری که دور او جمع شدند، نیست

مقصودی با حمایت از ثوری و روح‌الله حسینی دو کاندیدای ریاست فدراسیون بوکس، عنوان کرد: هر دو این نفرات از خانواده بوکس هستند و هر دو از تحصیلات بالایی نیز برخوردار هستند. حسینی قهرمان آسیا و دارای مدارک دکترا است وبه لحاظ خصوصیات اخلاقی نیز فردی محجوب به حیا است . با نیروی جوانی نیز به خوبی توانای اداره این فدراسیون را دارد. ثوری نیز مدیرکل یک استان است و سابقه حضور در بوکس و داوری این رشته را داشته و در زمان ریاست هیئت بوکس این استان نیز از یک منطقه محروم بوکسور به تیم ملی داده است.

وی در خصوص اعتراضات معترضان داوری به تحرکات او گفت: مشخص است داوری  که در حال لابی‌بازی است و در حالی که آذرماه قرار به برگزاری انتخابات فدراسیون بوکس است تازه به یادش افتاده باید انتخابات استان‌ها را برگزار کند و در روزهای گذشته نیز رئیس هیئت آذربایجان را مشخص کرده است. اقدامات اخیر داوری نشان می‌دهد به خاطر دلسوزی نبوده و  به دنبال جمع کردن رای است.

نایب رئیس سابق فدراسیون بوکس با انتقاد از انتخاب سرمربی تیم ملی بوکس در این مقطع اظهار داشت: در حالی که هنوز معلوم نیست داوری، خودش رئیس آینده این فدراسیون است، اقدام به تشکیل کمیته فنی و انتخاب سرمربی کرده واین موضوع اصلا درست نیست. شاید در قرارداد داوری با مربی تیم ملی حقوق ۵ میلیون برای او در نظر گرفته شده باشد اما رئیس آینده فدراسیون با توجه به شرایط مادی نصف این مبلغ را توانایی فدراسیون بداند و از لحاظ اخلاقی و فنی نیز نتواند با سرمربی تیم ملی کار کند.

مقصودی در پایان خاطرنشان کرد: ما که این مدت تیم ملی نداشتیم بهتر بود ۲۰ روز دیگر نیز دست نگه می‌داشتیم و بعد از مشخص شدن سرنوشت انتخابات اقدام به انتخاب کمیته فنی و کادرفنی می‌کردیم. قرار نیست به خاطر این ۲۰ روز نیز ما قهرمان آسیا شویم و مشخص است پشت این انتخاب‌ها لابی‌بازی دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: داوری: جامعه بوکس تمایل نداشته باشد، نمی‌مانم

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار