با مشخص شدن سیدبندی جام جهانی ۲۰۱۸

در انتظار قرعه مرگ و زندگی ایران در روسیه

سی و دومین تیم حاضر در جام جهانی هم مشخص شد تا به این ترتیب سیدبندی نهایی این تورنمنت در فاصله دو هفته تا قرعه کشی رقابت ها اعلام شود.

به گزارش "توپ"، همان طور که پیش بینی می شد ایران براساس قوانینی که فیفا برای سیدبندی ها در نظر گرفته بود با توجه به قرار گرفتن در رتبه ۳۴ دنیا در رنکینگ ماه اکتبر حضورش در سید سه را قطعی کرد که با مشخص شدن سیدبندی ها از سوی فیفا این اتفاق رسما رخ داد تا برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران در جام های جهانی حضور در سید سه را تجربه کنیم.


اتفاقی که شاید در نگاه اول کمی شرایط را برای رسیدن به آرزوی بزرگ طرفداران فوتبال برای امتحان کردن شانس صعود از مرحله گروهی را آسان تر کرد؛ اما با نگاهی به سیدبندی اعلام شده و تیم های حاضر در سه سید دیگر جام جهانی می توان این گونه برداشت کرد که شاید کار را به نحوی سخت تر هم کرده باشد.

 


قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روز دهم آذرماه طی مراسمی ویژه در کاخ کرملین مسکو برگزار خواهد شد، جایی که ایران به عنوان تیم اول آسیا گوی خود را در گلدان سوم می بیند تا در انتظار مشخص شدن گروه خود باشد، گروهی که هم می تواند گروه مرگ باشد هم گروه زندگی چون با نگاهی به فهرست تیم ها و نحوه قرعه کشی هر اتفاقی را می توان در انتخاب رقبای ایران محتمل دانست.


طبق قوانین فیفا در قرعه کشی جام های جهانی از هیچ قاره ای جز اروپا دو تیم در یک گروه قرار نمی گیرند، از همین رو محتمل ترین اتفاق این است که ایران در گروه خود با دو تیم اروپایی و یک تیم از سه قاره دیگر مواجه شود. آفریقا، آمریکای جنوبی و کونکاکاف می توانند حریف سوم ایران لقب بگیرند که مصاف با تیم های صعود کننده از این قاره ها نیز دشواری های خاصی دارند.

 


بنابراین ایران نه تنها با تیم های سید سه بلکه با چهار نماینده دیگر آسیا در سید چهار نیز روبرو نخواهد شد تا از این سید تنها صربستان، مراکش، نیجریه و پاناما رقیبان احتمالی ایران در قرعه آخر باشند. که از این جمع مصاف دوباره با پاناما به عنوان ضعیف ترین رقیب می تواند برای کی روش و شاگردانش ایده آل ترین رقیب ممکن تلقی شود.


اگر برحسب شانس و اقبال بخواهیم دو گروه مرگ و زندگی در روسیه ۲۰۱۸ برای ایران در نظر بگیریم، می توان قرعه مرگ را این گونه لقب داد، حریفانی که در رنکینگ فیفا نیز بالاترین رتبه را دارند و طبق قوانین قرعه کشی در یک گروه می توانند حضور داشته باشند. قرعه مرگ می تواند آلمان تیم اول رنکینگ به عنوان سرگروه، اسپانیا تیم هشتم رنکینگ و نیجریه تیم ۴۱ رنکینگ از سید چهار باشد.

 


قرعه زندگی هم می تواند روسیه تیم شصتم رنکینگ و میزبان جام جهانی، کرواسی تیم ۱۸ رنکینگ از سید دو و پاناما تیم ۶۴ رنکینگ از سید چهار باشد که همین چند روز قبل در دیداری تدارکاتی در اتریش مقهور توان ملی پوشان ایرانی شد. شاید در این بین بسیاری اعتقاد داشته باشند رویارویی با روسیه میزبان که به هر شکلی می خواهد جزو صعود کننده ها باشد، همین طور کرواسی پرستاره سخت باشد؛ اما برحسب رنکینگ و سابقه دیدار با آنها در سال های گذشته این قرعه را می توان قرعه زندگی نامید.


آن چه محرز است این است که در جام جهانی ۲۰۱۸ براساس سیدبندی اعلام شده هر قرعه ای نصیب گوی ایران شود، سختی ها و دشواری های فراوانی پیش روی کارلوس کی روش و ملی پوشان وجود خواهد داشت تا به هدفی که از فردای صعود به روسیه مد نظر قرار دادند جامه عمل پوشانده شود. رویارویی با هر یک از ۲۰ تیمی که در این دوره از رقابت ها می توانند حریف ایران شوند، چالش های خاص خود را دارد و نیاز است تا تیم ملی ایران به عنوان قدرت اول قاره کهن با آمادگی و پشتیبانی ۱۰۰ درصدی راهی سرزمین های شمالی شود.

 

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار