فیفا هنوز لوکاکو را برترین گلزن تاریخ تیم ملی بلژیک نمی‌داند

فدراسیون جهانی فوتبال مهاجم منچستریونایتد را هنوز به عنوان بهترین گلزن تاریخ تیم ملی بلژیک نمی‌شناسد.

، روملو لوکاکو هنوز باید صبر کند تا از سوی فیفا به عنوان بهترین گلزن تاریخ تیم ملی بلژیک شناخته شود.

بعد از گلی که مهاجم منچستریونایتد برای تیم ملی کشورش در شب پیروزی برابر مکزیک در دیدار دوستانه سه‌شنبه هفته جاری به ثمر رساند، فدراسیون فوتبال بلژیک او را به عنوان برترین گلزن تاریخ تیم ملی این کشور معرفی کرد. این فدراسیون در صفحه توئیترش اعلام کرد که مهاجم سابق اورتون ۳۱ گله شده است و به این ترتیب رکورد برنارد وورهوف و پل فن‌هیمست را شکسته است.

با این حال فیفا، تعداد گل‌های ملی لوکاکو را ۲۸ می‌داند چرا که سه گل او در بازی دوستانه بلژیکی‌ها برابر لوکزامبورگ – دیداری از سوی فدراسیون جهانی فوتبال به رسمیت شناخته نشد – محسوب نکرده است.

بلژیک در تاریخ ۲۶ ماه می سال ۲۰۱۴ در یک بازی دوستانه پیش از جام جهانی به مصاف لوکزامبورگ رفت که آن را با نتیجه ۵ بر یک برد اما فیفا آن نتیجه را از کارنامه بلژیکی‌ها پاک کرد چرا که این تیم در آن بازی برخلاف مقررات هفت تعویض انجام داد که یکی بیش از تعداد تعویض‌های مجاز در بازی‌های تدارکاتی بود. این همچنان بدان معناست که اولین بازی عدنان یانوزای برای تیم ملی بلژیک هم از سوی فیفا به رسمیت شناخته نشده است.

لوکاکو برای تبدیل شدن به برترین گلزن تیم ملی کشورش باید تا ماه مارس سال ۲۰۱۸ که تیمش بازی‌‌هایی تدارکاتی برای حضور در جام جهانی انجام می‌دهد، صبر کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار