بیرانوند در گفت‌وگو با تسنیم:

از الان می‌خواهند نتایج وزنه‌برداری در مسابقات جهانی را زیر سوال ببرند/ ۲ سال بود که بهداد وزنه ۲۵۳ کیوگرم را بالای سر نبرده بود

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: نمی‌دانم چرا همه می‌خواهند از الان نتایج تیم ملی وزنه‌برداری در مسابقات جهانی را زیر سوال ببرند.

محسن بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص شرایط فعلی ملی‌پوشان وزنه‌برداری ایران اظهار داشت: در حال حاضر همه وزنه‌برداران شرایط خوبی دارند و تقریبا به آمادگی ۹۰ درصد دست پیدا کرده‌اند. بعد از اردوی بابلسر قرار شد یک اردوی ۳ هفته‌ای در تهران داشته باشیم و یک هفته از این اردو گذشته و تلاش می‌کنیم در دو هفته باقیمانده وزنه‌برداران به اوج آمادگی خود دست پیدا کنند.

وی در مورد این که گفته می‌شود با توجه به غیبت ۹ کشور ، تیم ملی وزنه‌برداری برای قهرمانی در مسابقات جهانی کار راحتی دارد، تصریح کرد: در طی مسابقات جهانی که در سال‌های گذشته برگزار شده اگر این ۹ کشور را نادیدیده بگیریم تیم ایران تنها ۲ بار می‌توانسته قهرمان جهان شود. در مسابقات جهانی هم اگر بتوانیم قهرمان جهان شویم کار خیلی بزرگی انجام شده است. در زمینه رکوردها هم ملی‌پوشان وزنه‌برداری در اردوی بابلسر در شرایط مسابقه قرار گرفتند و با حضور هیئت ژوری و داوران ملی، رکوردگیر انجام شد که ۸ نفر از ملی‌پوشان حدود ۵۸ کیلوگرم رکوردهای جهانی را جابجا کردند. این که چنین رکوردهای بالایی به ثبت برسد واقعا بی‌نظیر است.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ادامه داد: باید رکوردهای وزنه‌برداران با رکوردهای آنها که در گذشته به ثبت رساندند مقایسه شود و کاری به این که ۹ کشور در مسابقات جهانی حضور ندارند نداشته باشیم. سهراب مرادی در رکوردگیری بابلسر ۱۷ کیلوگرم رکورد دنیا را جابجا کرد. چرا کسی به این رکوردها توجه نمی‌کند؟ من نمی‌دانم چرا همه می‌خواهند از الان نتایج تیم ملی وزنه‌برداری در مسابقات جهانی را زیر سوال ببرند.

بیرانوند در مورد وضعیت بهداد سلیمی گفت: بهداد سلیمی در رکوردگیری بابلسر ۲۵۳ کیوگرم را در ۲ ضرب بالای سر برد. او از ۲ سال پیش تا الان نتوانسته بود ۲۵۳ کیلوگرم را بالای سر ببرد. او در المپیک هم وزنه ۲۵۰ کیلوگرمی را بلند کرده بود.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به این که سلیمی در المپیک ریو به دلیل اعلام خطا توسط داوران، از دور مسابقات کنار رفت برای این که چنین مشکلی در مسابقات جهانی رخ ندهد آیا اقداماتی انجام شده است، گفت: بهداد ترسی در این زمینه ندارد و در رکوردگیری هم بهداد بدون هیچ مشکلی ۲۵۳ کیلوگرم را بالای سر برد و داوران هم اعلام کردند او بدون هیچ خطایی وزنه را بالای سر برده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار