قرارداد خیمنز به عنوان سرمربی بسته نشده بود

داوری: مربی کوبایی دو ستاره بود و امکان حضور در بازی‌های آسیایی را نداشت/ جامعه بوکس تمایل نداشته باشد، نمی‌مانم

سرپرست فدراسیون بوکس گفت که سرمربی کوبایی این تیم نمی‌توانست هدایت بوکسورهای کشورمان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی را برعهده بگیرد.

افشین داوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص دیدار روز گذشته(یکشنبه) معترضان فدراسیون بوکس با معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: از این جلسه اطلاعی ندارم اما اگر واقعا جامعه بوکس تمایلی به حضور من در این رشته ندارد اعلام کند تا از این رشته بروم. اصلا علاقه‌ای ندارم در بوکس تشنج ایجاد شود و در خصوص این تجمعات و دیدار معترضان با داورزنی نیز نظری ندارم.

وی ادامه داد: اگر اکثریت جامعه بوکس با نظرات این دوستان موافق هستند، اعلام کنند تا همه در جریان قرار بگیرند. نمی‌دانم دیدگاه این معترضان چه چیزی است اما در خصوص مسائلی که مانند مشکل در استان‌ها، دخالت در مجمع و تاثیرگذاری من  در چیدمان مجمع مطرح شده است باید بگویم قطعا اینگونه نیست. در خصوص جلسه روز گذشته(یکشنبه) نیز داورزنی با من صحبتی نکرده است و همانطور که گفتم اطلاعی ندارم.

سرپرست فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که اگر زمان به عقب بازگردد باز هم با خیمنز قطع همکاری خواهد کرد، گفت: در دومین جلسه  فنی که با حضور روح‌الله حسینی، خزانه‌دار فدراسیون، غلامحسین نهرودی، همایون اردلان و علی دانشمند در تاریخ ۲۱ مردادماه و تنها پس از ۱۰ روز از حضور من در فدراسیون بوکس گذشته بود، تصمیم گرفته شد اردوهای تیم ملی به دلیل نامساعد بودن امکانات لغو شود. همچنین در این جلسه نیز تصمیم گرفته شد بهترین کارآیی خیمنز حضورش در استانها است که من با توجه به مدت کم حضورم در فدراسیون فقط شنونده بودم.

بیشتر بخوانید: دیدار منتقدان «داوری» با معاون قهرمانی وزارت ورزش وجوانان

داوری تصریح کرد: خیمنز قطع همکاری با فدراسیون بوکس نکرده اما با توجه به قراردادی که داشته است باید در جهت توسعه این رشته فعالیت و قرار است در بازگشت نیز به استان‌های دیگر سفر کند. آن جلسه نیز با حضور نایب رئیس، دبیر، رئیس کمیته فنی، رئیس کمیته امور استان‌ها برگزار شد. من نیز در این مدت کسی را برکنار نکردم بلکه قرارداد خیمنز به عنوان سرمربی با تیم ملی نبوده است و طبق گفته کارشناسان بوکس با توجه به دو ستاره بودنش امکان هدایت تیم ملی در بازی‌های آسیایی را نداشته است. 

وی در پاسخ به این سوال که قرارداد این مربی قطعا در فدراسیون موجود است و شما نیز با مطالعه آن تصمیم گرفتید، گفت: بله،  قرارداد این مربی موجود است و طبق قراردادی که فدراسیون بوکس ایران با یک شرکت که واسطه حضور او در ایران بوده است، بسته شده او باید در جهت توسعه رشته بوکس در ایران فعالیت می‌کرده و به هیچ عنوان با سمت سرمربی قرارداد نبسته است. در رزومه او نیز به عنوان مربی دو ستاره از او ذکر شده است و برای هدایت در بازی‌های آسیایی باید مربی سه ستاره باشد.

سرپرست فدراسیون بوکس تاکید کرد: حتی پول این مربی را ما به شرکتی که با آن قرارداد بسته بود پرداخت می‌کردیم و تنها ۵۶۰ دلار به عنوان پول توجیبی به او می‌دادیم. این مربی نیز واقعا از حضور در استان‌ها راضی بود و با رضایت حاضر به برگزاری دوره برای مربیان استانی شد. حتی در آخرین صحبتی که با خیمنز داشتم او حضورش در استان‌ها را مفیدترین کارش در مدت حضور در ایران اعلام  و گفت با توجه به تغییر دائمی نفرات تیم ملی بوکس اصلا از حضور در تیم ملی راضی نبوده است.

بیشتر بخوانید : استکی: قرار شد خادم خواسته‌های ما را به وزیر ورزش انتقال بدهد

داوری در پاسخ به اینکه گفته می‌شود شاید در انتخابات فدراسیون شرکت نکند، بیان کرد: من نگران جامعه بوکس هستم و واقعا افسوس می‌خورم دوستانی که می‌توانستند وزنه‌ای از بوکس بردارند خودشان به وزنه‌ای برای این رشته تبدیل شدند. همانطور که گفتم اگر جامعه بوکس مدعی است که من نباید در این رشته حضور داشته باشم، خودم را تحمیل نخواهم کرد اما به نظر نمی‌رسد دیدگاه همه جامعه بوکس چنین باشد. خانواده بوکس از من خواست در این رشته حضور داشته باشم و من نیز به آنها ارائه خدمات بدهم.در حال حاضر نیز اردوی تیم ملی تشکیل شده است و از لحاظ اسکان، تمرین و تغذیه در شرایط لوکس به تمرین می‌پردازد.

وی تاکید کرد: در روزهای گذشته نیز با وجودی که به هیچ یک از اهالی بوکس بی احترامی نکردم نسبت به من بی احترامی‌هایی صورت گرفت که از این موضوع گله مند هستم. حتی اگر به لحاظ کسوت نیز در نظر بگیریم از برخی دوستان قدیمی‌تر هستم و حتی اگر موضوعی نیز وجود دارد می‌توانیم با صحبت با یکدیگر آن را حل کنیم.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار