سلطانی‌فر: توجه به امور فرهنگی شاخص ارزیابی روسای فدراسیون‌ها است

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر انجام اقدامات لازم برای حفظ و حراست از ارزش‌های فرهنگی و اخلاقی در محیط‌های ورزشی گفت که این موضوع یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی روسای فدراسیون‌ها است.

و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در صد و چهل و هفتمین نشست هفتگی شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان با تاکید به حفظ ارزش‌های اخلاقی در محیط‌های ورزشی گفت: تمام روسای فدراسیون‌های ورزشی با هماهنگی معاونت فرهنگی ملزم به انجام اقدامات لازم برای حفظ و حراست از ارزش‌های فرهنگی و اخلاقی در کلیه اماکن مرتبط اعم از اردوهای ورزشی، فضای مسابقات و سالن‌های ورزشی هستند که این موضوع یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی روسای فدراسیون‌ها است.

وی افزود: در کنترل فضای فرهنگی و اهتمام به مسائل اخلاقی هم معاونت فرهنگی، هم معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و هم معاونت توسعه ورزش بانوان مسئولیت جدی دارند و انتظار دارم از شخصیت و هویت قهرمانان ملی و تماشاگران به عنوان سرمایه‌های ملی که در اردوها و مسابقات هستند به خوبی حفاظت و حراست شود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تدوین آیین‌نامه کمیته صیانت از ارزش‌های اخلاقی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در کمیته تربیت بدنی شورای انقلاب فرهنگی گفت : این کمیته با مشارکت نهادهای مسئول اعم از قوه قضاییه، نیروی انتظامی و نهاد های نظارتی و مدیران و معاونان وزارت ورزش و جوانان به‌ زودی تشکیل می‌شود و همه ما مسئول حفظ فضای فرهنگی و حریم اخلاقی در ورزش کشور هستیم.

سلطانی‌فر در خصوص تقویت خانه‌های جوان گفت: این خانه‌ها هدیه دولت تدبیر و امید برای تجمع جوانان و پرکردن اوقات فراغت آنها به نحو شایسته و مطلوب است. جوانان نزد رئیس جمهور جایگاه ویژه‌ای دارند و تاکید من به همه معاونان وزارت ورزش و جوانان پیگیری نیاز های این بخش است.

وی ادامه داد: خانه‌های جوان قابلیت خوبی در بالا بردن مشارکت های اجتماعی و حتی سیاسی جوانان دارد و از برنامه‌های اصلی من در سفرهای استانی دیدار با جوانان سمن‌ها و بازدید یا افتتاح خانه‌های جوان است.

وزیر ورزش و جوانان با اعلام اینکه اکنون حدود ۵۰ خانه جوان در سراسر کشور داریم، گفت: در ابتدای دولت یازدهم ما هیچ خانه جوان فعال و کارآمدی نداشتیم ولی در دولت تدبیر و امید و با تاکید رئیس جمهور توانستیم از محل اعتبارات وزارتخانه و استانی خانه های جوان را که مورد درخواست جوانان استان ها بود راه اندازی و تقویت کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار