باید از مرگ بازیکنان جلوگیری کنیم

سینگ: سلامت بازیکنان ویژه‌ترین و مهم ترین مسئله کنگره فوتبال کلینیک است

رئیس کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا توجه به سلامت بازیکنان و استفاده از فناوری‌های پزشکی را ویژه‌ترین و مهم‌ترین مسئله کنگره فوتبال کلینیک دانست.

خبرنگار ورزشی ، گوراچان سینگ پس از مراسم کنگره بین المللی فوتبال کلینیک گفت: دو نکته اهمیت زیادی دارد، نخست سلامتی بازیکنان از ویژه‌ترین و مهم‌ترین موضوعی است که مربیان، بازیکنان، داوران، پزشکان و همه عوامل برگزاری فوتبال باید بتوانند از مهارت‌های دانش افزایی در زمینه پزشکی استفاده کنند. نکته دوم، بحث حضور این دوستان است تا در زمان‌هایی که قوانین روز به روز تغییر می‌کند، بتوانند از فناوری و تکنولوژی‌های پزشکی استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این نخستین کنگره در آسیا بود که در ایران برگزار شده است، گفت: پیش از این کنگره‌هایی مشابه مراسم امروز در آسیا برگزار شده بود.

رئیس کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص مرگ تعدادی از بازیکنان فوتبال در داخل زمین گفت: با توجه به اهمیت سلامت بازیکنان، نیاز است مسئولان ورزش روی این کنگره‌ها سرمایه‌گذاری کرده تا استفاده از کارگاه‌های آموزشی مثمرثمر واقع شود. در سخنرانی‌ام اشاره کردم که علاوه بر مصدومیت‌های سالانه بازیکنان در فوتبال، شاهد مرگ آنها هم بوده‌ایم. این مرگ و میرها ۶۰ میلیون دلار هزینه داشته که نتیجه آن عدم توجه به مسائل پزشکی در فوتبال بوده است. بنابراین باید به این مسئله توجه کرد و روی کنگره‌ها سرمایه‌گذاری کنند تا از این گونه حوادث جلوگیری شده و زندگی ورزشکاران از نظر سلامت تأمین شود.

سینگ در رابطه با وضعیت پزشکان ایرانی عنوان کرد: مسئله مثبت در فوتبال ایران این است که ورزشکاران می‌توانند از تکنولوژی و کارگاه‌های پزشکی استفاده کنند. چیزی که فدراسیون فوتبال ایران در این زمینه توجیه شده است.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار