پهلوان‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم عنوان کرد

کارشکنی سفارت ایتالیا در صدور ویزای شطرنج‌بازان ایران

رقابت‌های شطرنج جوانان و دختران زیر ۲۰ سال قهرمانی جهان در حالی از فردا (یکشنبه) در ایتالیا آغاز می‌شود که از کشورمان فقط سه شطرنج‌باز حضور خواهند داشت.

خبرنگار ورزشی ، رقابت‌های شطرنج قهرمانی جوانان و دختران زیر ۲۰ سال جهان از فردا (یکشنبه) در شهر «تارویسیو» در کشور ایتالیا آغاز و تا ۵ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

قرار بود در این دوره از مسابقات ۷ شطرنج‌باز ایرانی نیز حضور داشته باشند، اما فقط ۳ نفر راهی ایتالیا می‌شوند.

پرهام مقصودلو، مسعود مصدق‌پور، سید خلیل موسوی، آرش طاهباز، سارا خادم‌الشریعه، آرین غلامی و محدثه علیجان‌زاده نفراتی بودند که می‌توانستند در این تورنمنت شرکت کنند، اما فقط خادم‌الشریعه، غلامی و علیجان‌زاده حضور خواهند داشت.

مهرداد پهلوان‌زاده در این باره به خبرنگار ورزشی گفت: متاسفانه سفارت ایتالیا درخصوص صدور ویزای چهار شطرنج‌باز کشورمان همکاری نکرد و بهانه‌های مختلف از صدور ویزای این نفرات امتناع کرد.

وی افزود: خادم‌الشریعه، غلامی و علیجان‌زاده خودشان به واسطه مسابقات خارجی از کشوری که شرکت می‌کنند، ویزای «شینگن» دارند و می‌توانند به ایتالیا بروند.

رئیس فدراسیون شطرنج در پاسخ به این سوال که هزینه‌های سفر این نفرات بر عهده خودشان است یا فدراسیون؟ اظهار داشت: موسوی و علیجان‌زاده به عنوان قهرمان جوانان پسر و دختر کشور، سهمیه‌های ایران بودند که هزینه‌ اعزام آنها بر عهده فدراسیون بود. در خصوص سایر نفرات باید بگویم که خودشان با هزینه شخصی خواستار حضور در این رقابت‌ها شدند و فدراسیون نیز ارتباط لازم را با کشور برگزار کننده برقرار کرد و شرایط برای اعزام آنها مهیا شود، اما این اتفاق رخ نداد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار