گزارش AFC از حماسه ۱۲۸هزار نفری آزادی

با فرا رسیدن بازی های پلی آف جام جهانی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به اتفاقات پلی آف جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه در قاره کهن در گزارشی به گام اول ایران برای خلق حماسه اشاره کرد.

به گزارش "توپ"، در شرایطی که بازی های پلی آف انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به حساس ترین مقطع خود رسیده است، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با بازگشایی پرونده پلی آف ۲۰ سال گذشته جام جهانی در قاره آسیا و اقیانوسیه به بازی حماسی ایران و استرالیا در دور رفت خود اشاره و به نکات جالب توجهی اشاره کرد.


در ابتدای این گزارش آمده است:« استرالیا در حالی برای رسیدن به چهارمین جام جهانی تاریخ خود در پلی آف به مصاف هندوراس رفت که همواره شانس با این تیم در پلی آف ها همراه نبوده است. شاید بهترین خاطره آنها در پلی آف های جام جهانی برابر اروگوئه در سال ۲۰۰۵  رقم خورد؛ اما بدترین خاطره این تیم نیز ۲۰ سال قبل برابر ایران بود که به طرز جالب توجهی از صعود به جام جهانی ۹۸ فرانسه بازماند».


در ادامه این گزارش نویسنده سایت afc به بازی رفت ایران و استرالیا در تهران اشاره و نوشت:« در روزی که بیش از ۱۲۸ هزار نفر به ورزشگاه آزادی آمده بودند کانگوروها به تساوی ۱-۱ مقابل ایران قناعت کردند آن هم در شرایطی که میزبان تلاش زیادی کرد تا با بهره بردن از امتیاز میزبانی بتواند برنده از زمین خارج شود. استرالیا که خوشحال از این تساوی بود خبر نداشت در بازی برگشت چه پایان تلخی انتظارش را می کشد».


در این گزارش سایت afc از خداداد عزیزی به عنوان قاتل استرالیا نام برد که هم در بازی رفت گل تساوی ایران را به ثمر رساند، هم در بازی برگشت که باعث شد یکی از نسل های طلایی فوتبال این کشور در حسرت حضور در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه بسوزند.

 

 

 

 

 

 

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار