در گفت‌وگو با تسنیم

افاضلی: عضو خانواده صبا هستم و باید محرم اسرار خانواده خود باشم/ هیچ ایده فنی پشت یارگیری تیم ما نبوده است

سرمربی تیم فوتبال صبای قم اعتقاد دارد که در ابتدای فصل هیچ ایده فنی پشت این تیم نبوده است.

هومن افاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، درباره شکست یک بر صفر تیمش مقابل اکسین البرز اظهار داشت: بازی نزدیکی را مشاهده کردیم و هر دو تیم تلاش کردند به جای حاشیه‌سازی و وقت‌کشی، نتیجه بازی را با تلاش در زمین رقم بزنند. اکسین دو سه موقعیت گلزنی داشت و ما هم سه موقعیت گلزنی داشتیم که نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.

وی در ادامه افزود: یک گل به ثمر رساندیم که داور آن را به خاطر آفساید مردود اعلام کرد. البته فیلم بازی نشان می‌دهد گل سالم بوده و ما با تصمیم داور موافق نبودیم. اکسین هم یک گل مردود زد، اما آفساید این گل مسجل بود. فکر می‌کنم بازی بیشتر در میانه زمین جریان داشت و هر دو تیم تلاش کردند فضاها را از هم بگیرند. اکسین تیم قَدَری است و بازیکنان خیلی خوبی در اختیار دارد. ما هم با پتانسیل‌ها و ظرفیت محدودی که داریم، تلاش کردیم بازی خوبی به نمایش بگذاریم و فکر می‌کنم نتیجه تساوی منصفانه بود. با این حال هر تیمی که در فوتبال از فرصت‌های خود بهتر استفاده کند، نتیجه بهتری می‌گیرد.

سرمربی تیم فوتبال صبا درباره صحبت‌های علی لطیفی که گفته بود اکسین باید صبا را با اختلاف بیشتری شکست می‌داد، تصریح کرد: فکر می‌کنم ما هم می‌توانستیم اکسین را با سه گل شکست دهیم! این به شرایط بازی مربوط است که چگونه از موقعیت‌ها استفاده کنیم. لطیفی موقعیت‌های تیم ما را گل‌نشده فرض کرد و با احتساب فرصت‌های گلزنی تیم خود، چنین حرفی زد.

افاضلی با بیان اینکه باشگاه صبا شرایط خوبی را ندارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اکنون عضو خانواده صبا هستم، باید محرم اسرار خانواده خود باشم. اگر در این باشگاه نبودم، می‌توانستم حرف‌های زیادی بزنم. باید تلاش کنیم شرایط را آرام نگه دارم. ما مشکلاتی داریم که امیدوارم حل شوند و بهتر است به آن نپردازم.

وی درخصوص شعارهایی که در ورزشگاه یادگار امام قم داده شد،  گفت: از زمانی که صبا حتی در لیگ برتر هم حضور داشت، حدود ۴۰ تا ۱۰۰ نفر به تماشای بازی‌های خانگی این تیم به ورزشگاه می‌آیند که در بازی قبل حدود ۵۰ نفر به این تعداد اضافه شد. ما در ابتدای فصل سه بازیکن و اخیراً هم یک تدارکات تیم را کنار گذاشتیم. این ۵۰ نفر هم به همین خاطر به ورزشگاه آمدند و باعث شدند در تصمیم خود مبنی بر استعفا از هدایت صبا منصرف شدم. من به عنوان مربی تیم نباید اجازه دهم که یک تدارکات برای تیم تعیین تکلیف کند.

بیشتر بخوانید:
شکست خانگی صبا برابر اکسین؛ شعار "حیا کن رها کن" هواداران علیه افاضلی

سرمربی تیم فوتبال صبا در مورد شرایط بد این تیم در جایگاه شانزدهم جدول و کسب تنها یک پیروزی در این فصل تصریح کرد: برای بهبود شرایط صبا در جدول باید شرایط مالی تیم را بهبود ببخشیم، چون بازیکنان از لحاظ ذهنی فرسوده هستند. تیم در ابتدای فصل برای سقوط بسته شده است! این تیم قرار نبود در لیگ یک شرکت کند. اول فصل با هر بازیکنی که دم دست‌شان بود، قرارداد بستند و هیچ ایده فنی پشت یارگیری نبوده است. زمانی هم که من آمدم، لیست صبا سه چهار جای خالی داشت که باشگاه نفرات جدید جذب کرد و دست ما خیلی باز نبود.

افاضلی در ادامه افزود: بازیکنان ما از لحاظ فنی رشد قابل توجهی کرده‌اند، اما در برخی پست‌ها باید بازیکنان جدید به خدمت بگیریم. نیاز داریم که شرایط مالی باشگاه تغییر یابد تا بازیکنان از لحاظ ذهنی شرایط بهتری داشته باشند.

وی همچنین با گلایه از قضاوت داوران در لیگ دسته اول تصریح کرد: فکر می‌کنم کیفیت داوری در لیگ یک پایین است و تیم‌هایی که از لحاظ مالی شرایط بدتری دارند، بیشتر متضرر می‌شوند که این برای فوتبال ما خیلی بد است. نگاه فدراسیون فوتبال باید جدی‌تر باشد و نباید همه چیز را به شوخی بگیرند. همه این بازیکنان، مربیان و داوران در سال‌های آینده به لیگ برتر می‌آیند و باید به جای پاک کردن صورت مسئله، به فکر حل این مسئله باشیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار