در مسابقات قهرمانی کشور در حق کاظم‌زاده ظلم شد

اشرفی : شاید نظر وزارت ورزش روی داوری است که او اینگونه تصمیم می‌گیرد/ دوست دارم از بوکس بروم

مربی پیشین تیم ملی بوکس ایران گفت: شاید نظر وزارت ورزش وجوانان روی داوری است که او اینگونه در خصوص انتخاب سرمربی پیش از انتخابات تصمیم گرفته است.

اصغر اشرفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص انتخاب اکبر احدی به عنوان سرمربی تیم ملی بوکس اظهار داشت: در این خصوص نظری ندارم و تنها می‌توانم به احدی تبریک بگویم و برای او آرزوی موفقیت کنم.

وی در خصوص کمیته فنی ۴ نفره فدراسیون و غیبت برخی بزرگان این رشته در کمیته فنی عنوان کرد: کمیته فنی می‌توانست با حضور افرادی بیشتر تشکیل شود و فکر می‌کنم جای نفراتی همچون علیرضا استکی، غلامرضا کریمی، من و روح‌الله حسینی خالی بود. حسینی، نایب‌رئیس فدراسیون بوکس است و طبق گفته داوری باید بدون دعوت شرکت کند اما به نظر می‌رسد تمایلی برای حضور او در کمیته فنی وجود نداشته است. خیلی حرف‌ها می‌توان زد اما در این مقطع علاقه‌ای به صحبت کردن ندارم.

مربی سابق تیم ملی بوکس در خصوص عدم حضورش در کادر فنی تیم ملی عنوان کرد: واقعا با این شرایط از بوکس خسته شدم و دوست دارم از این رشته بروم. رزومه من به عنوان مربی مشخص است و طبق گفته اکثر کارشناسان با تربیت ۱۵، ۱۶ بازیکن ملی‌پوش بازیکن‌سازترین مربی ایران هستم. در سالیان اخیر ملی‌پوشانی مانند اصغر عزیزی، مهدی قربانی، مهدی هاشمی و سجاد محمدپور و ... را تحویل بوکس ایران دادم اما حتما شایستگی حضور در کادرفنی تیم ملی را نداشتم. امیدوارم احدی موفق باشد و برای او آرزوی موفقیت می‌کنم.

اشرفی در پاسخ به این سوال که بهتر نبود سرمربی تیم ملی بوکس بعد از مشخص شدن رئیس فدراسیون انتخاب می‌شد، گفت: به داوری احترام می‌گذارم و هیچ مخالفت و موافقتی با او ندارم اما تصمیم گیرنده در خصوص مسائل بوکس ایران رئیس بعدی فدراسیون خواهد بود. داوری و احدی ریسک بزرگی را قبول کردند و حتما برنامه‌های بلند مدتی دارند که در این مقطع تصمیم به انتخاب سرمربی و حضور در تیم ملی گرفتند. نمی‌دانم، شاید نظر وزارت ورزش وجوانان روی داوری است که او اینگونه تصمیم گرفته است. در کنار او کاندیداهای خوب دیگر نیز همچون حسینی، ثوری و کتیرایی وجود دارند و باید تا انتخابات صبر کرد تا تکلیف فدراسیون مشخص شود.

سرمربی تیم بوکس استان تهران در خصوص اینکه گفته می‌شود به دلیل اشتباهات داوری مسابقه سجاد کاظم‌زاده قصد ترک مسابقات قهرمانی کشور را داشته است، عنوان کرد: اعتراض من به داوری نبود بلکه معتقد بودم در بوکس، پزشک حق مداوا را ندارد و فقط می‌تواند در خصوص ادامه فعالیت بوکسور یا قطع مسابقه نظر بدهد. اگر بوکسوری در مسابقه دچار خونریزی شود وظیفه پزشک است که در خصوص ادامه فعالیت او نظر بدهد و داور نیز تصمیم‌گیری کند.

وی تصریح کرد: در مسابقه سجاد کاظم‌زاده و آزادی، حریف سجاد بارها دچار خونریزی شد و نباید اجازه ادامه مسابقه به او را می‌دادند. سجاد کاظم‌زاده برند بوکس ایران است و تنها کسی است که سهمیه مسابقات جهانی را کسب کرده و در حال حاضر بهترین بوکسور ایران است اما به او در مسابقات قهرمانی کشور ظلم کردند و اجازه ندادند به حقش برسد.

اشرفی در خصوص اینکه گفته می‌شود افشین داوری از او خواسته تا تیم تهران را از مسابقات خارج نکند، به تسنیم گفت: سرپرست فدراسیون به من قول داد فیلم مسابقه را بررسی خواهد کرد و حق را به حقدار می‌رساند اما شب مسابقه فیلم را بررسی نکردند و صبح روز بعد نیز زمان برای بررسی فیلم نداشتند. داوری در این مسابقه مشکل نداشت بلکه کسی که لقب پزشک  مسابقات را داشت به ما ظلم کرد. مشکل بوکس ایران این است که مسئول قطع مسابقه ندارد و در مسابقات قهرمانی کشور یک آمپول‌زن را جای او نشانده بودند. شاید کاظم‌زاده در این مسابقه در دو راند ابتدایی خوب نبود اما در راند سوم طبق نظر کارشناسان باید برنده مسابقه می شد. 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار