شکل همکاری ما به صورت ابلاغی است

اینچه‌درگاهی: هیچ وقت چنین اردوها و اعزام‌هایی در ژیمناستیک نداشته‌ایم/ از آذرپی مکدر هستم

رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: در چهار ماه اخیر اردوها و اعزام‌های مختلفی داشته‌ایم که حتی در طول دو سال قبل از حضور من هم بی‌سابقه بوده است.

زهرا اینچه‌درگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره صحبت‌های اخیر وزیر ورزش و جوانان در حمایت از رشته ژیمناستیک اظهار داشت: یکی از رویکردهای اصلی سلطانی‌فر از همان ابتدای حضورش در وزارت ورزش، حمایت از ژیمناستیک بوده است. او به دنبال آن است که بتواند نقش ژیمناستیک را در توسعه و پیشرفت سایر رشته‌ها نهادینه کند و ما نیز تلاش می‌کنیم شرایطی فراهم شود که مسیر همه رشته‌ها از ژیمناستیک عبور کند.

وی افزود: تلاش‌های زیادی در چهار ماه اخیر صورت گرفته که هیچ‌کدام از آنها از چشم وزارت ورزش پوشیده نیست. این نهاد همواره از ما حمایت می‌کند و هر زمان که برنامه خوبی را ارائه بدهیم، قطعاً حمایت‌ها نیز بیشتر می‌شود.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به اینکه تاکنون تنها یک‌چهارم از بودجه مصوبه سالیانه‌ را از وزارت ورزش دریافت کرده‌اند، درباره مسائل مالی این فدراسیون گفت: ما تلاش ‌می‌کنیم تا مدیریت بودجه داشته باشیم. همین موضوع جدایی تعدادی از افراد حاضر در فدراسیون که حاشیه‌هایی را نیز برای فدراسیون به دنبال داشت، در راستای سبک‌سازی بود که به مسئله مدیریت بودجه کمک زیادی کرده است. ما علاوه بر بودجه دریافتی از وزارت ورزش، از کمک‌های خیرین ورزشی هم استفاده می‌کنیم، هر چند که آنها علاقه‌ای به اعلام نام‌شان ندارند.

اینچه‌درگاهی با اشاره به تلاش برای جذب اسپانسر گفت: از همان ابتدای ورود به فدراسیون و با وجود محدودیت‌هایی که داریم، تلاش کردم این موضوع محقق شود. ما مذاکرات مختلفی را با چند کارخانه و شرکت بیمه داشته‌ایم و این حساسیت را داریم که بتوانیم از کمک آنها نهایت استفاده را ببریم.

وی درباره برگزاری اردوهای مختلف عنوان کرد: ما در چند ماه اخیر سه اردو برای تیم بزرگسالان و دو اردوی جوانان داشته‌ایم. هم اکنون مسابقات قهرمانی جوانان کشور برگزار می‌شود و رقابت‌های ترامپولین ایران هم با حضور نزدیک به ۲۰۰ ورزشکار در قزوین انجام خواهد شد. همه این برنامه‌ها هزینه‌بر هستند. ضمن اینکه باید به اعزام‌های مختلف هم اشاره کرد. در چهار ماه اخیر اردوها و اعزام‌های مختلفی داشته‌ایم که حتی در طول دو سال قبل از حضور من هم بی‌سابقه بوده است.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در خصوص دریافت مدال برنز هادی خناری‌نژاد که پس از دوپینگ ورزشکار قزاقستانی کسب شد، اظهار داشت: آخرین ایمیلی که به فدراسیون جهانی زدیم، هفته گذشته بود و آنها اعلام کردند که جایزه به دست‌شان رسیده و منتظر مدال برنز هستند. قطعاً به محض رسیدن این مدال به فدراسیون جهانی، آخرین اقدامات برای دریافت آن صورت می‌گیرد.

اینچه‌درگاهی درباره استعفای محمد آذرپی از سمت مدیریت تیم‌های ملی ژیمناستیک گفت: رویکرد ما این است که همه اعضای خانواده ژیمناستیک را دور هم جمع کنیم. بر همین اساس می‌خواستیم از تجربیات او استفاده کنیم و جایگاهی مناسب برایش در نظر بگیریم. آذرپی سه‌شنبه هفته گذشته به فدراسیون آمد و موضوع این مسئولیت را با او درمیان گذاشتم و گفتم که اگر خواسته‌ای دارد، بگوید تا درباره‌اش صحبت کنیم، اما او گفت که شرایط خاصی ندارد و بر همین اساس حکم و ابلاغش را صادر کردیم. آذرپی صبح چهارشنبه حرف دیگری را مطرح کرد و صحبت از حقوق، قرارداد و بیمه را به میان کشید. این در حالی است که شکل همکاری ما با افراد مختلف به صورت ابلاغی است و دستمزد و هزینه‌ها نیز بر اساس همین مسئله پرداخت می‌شود.

بیشتر بخوانید:

استعفای مدیر تیم‌های ملی ژیمناستیک + عکس

وی ادامه داد: متأسفانه شاهد بودیم که روز شنبه موارد دیگری را مطرح کرد که درست نبود. من روز سه‌شنبه با آذرپی حرف زدم و او می‌توانست درخواست‌هایش را در همان روز ارائه کند، اما شاهد بودیم که این مربی روز چهارشنبه از این موارد به‌عنوان یک ابراز استفاده کرد که به نظرم روش درستی نبود. من از آذرپی مکدر هستم، چون او می‌توانست درخواست‌هایش را سه‌شنبه بگوید تا ما هم ابلاغ نزنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار