خبری از نفت تهران نیست

پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی آسیایی ماندند

وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که سه سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا حفظ شده است اما در این میان هنوز خبری از وضعیت نفت تهران در دست نیست.

به گزارش "توپ"، دقایقی پیش پایگاه خبری ورزش و جوانان به اعلام خبری پرداخت که در یکی دو ماه اخیر ذهن هواداران مربوط به سه تیم پرطرفدار کشور را به خود مشغول کرده بود. این رسانه اعلام کرد با توافق و حل مشکلات مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم ها‌ی استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی با پرداخت و تعیین تکلیف بدهی‌ها و تامین مدارک و اسناد مستند برای فدراسیون فوتبال تاییدیه لازم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کردند. این سه تیم با حمایت گسترده و مذاکره و پیگیری فدراسیون فوتبال، با پرداخت و تعیین تکلیف بدهی ها و تامین مدارک و اسناد مستند برای ارسال به کنفدراسیون فوتبال آسیا، مجوز حرفه‌ای‌گری خود را برای حضور در مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا بدست آوردند.

 

 

این اتفاق در حالی افتاد که در حدود ۴ ساعت تا پایان زمان ارسال مدارک از سوی باشگاه های ایرانی به کنفدراسیون فوتبال آسیا باقی مانده است و به همین دلیل ۱۶ تیم لیگ برتری در آخرین زمان های ارسال مدارک مورد نیاز قرار دارند. 

 

 

نکته جالب توجه در رابطه با اعلام این خبر اینکه هیچ اثری از باشگاه نفت تهران دیده نمی شود. این باشگاه که در ماه های اخیر دچار مشکلات حاشیه ای فراوانی شده، اخیرا در دوران اوج مشکلات خود به سر می برد. به همین دلیل گمانه زنی های مختلفی مبنی بر صدور و یا عدم صدور مجوز حرفه ای این تیم مطرح شده است و هر از گاهی نقل قولی در این رابطه مطرح می شود اما تاکنون این مسئله نتیجه ای نداشته و گویا باید مسئولان این تیم تا آخرین دقایق مهلت ارسال مدارک به تکمیل مدارک خود بپردازند تا از نتیجه نهایی باخبر شوند.  
افتخاری مدیر عامل استقلال در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه این موضوع را تایید کرد و افزود: به هواداران استقلال اعلام می‌کنم که با حمایت دکتر سلطانی‌فر و کمک‌های آقای تاج خوشبختانه دیگر مشکلی از بابت بدهی ۱۵ – ۲۰ ساله گذشته نیست و این موضوع را پس از بیست سال بصورت ریشه‌ای حل کرده ایم تا خیال دوستداران استقلال راحت باشد.


 
حاجی بیگی عضو هیئت مدیره پرسپولیس هم با اشاره به موفقیت مذاکرات و تلاش های روزهای اخیر هیئت مدیره و به ویژه  گرشاسبی گفت‌: خبر گرفتن مجوز حرفه ای‌گری و حفظ سهمیه لیگ قهرمانان آسیا خبر خوبی برای دوستداران پرسپولیس است و به آنها اعلام می‌ کنم به هیچ عنوان دیگر نگرانی وجود ندارد و کمک‌های دکتر سلطانی فر و فدراسیون فوتبال و نظارت بر روند مذاکرات و حل و فصل مشکلات ما با طلبکاران و موارد مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، پس از حدود ۱۵ سال بلاتکلیفی، منتهی به این وضعیت مطلوب شد.


 
حاجی بیگی درباره بدهی مالیاتی پرسپولیس هم گفت: خوشبختانه پیگیری های وزیر ورزش و جوانان و مذاکرات ایشان با وزیر اقتصاد و مسئولان محترم سازمان امور مالیاتی این مشکل را تا حدود زیادی مرتفع کرده است و امیدوارم برای کمک به هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس رسیدگی جدیدی صورت گیرد و از این بابت هم مشکلی نداشته باشیم.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار