هر وزن مسابقات گرند اسلم به فاصله یک هفته برگزار می‌شود

بی‌باک: نتوانستم حجی‌زواره را متقاعد کنم در تیم ملی بماند/ با چهار بازیکن در فینال گرندپری شرکت می‌کنیم

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: اولین وزن مسابقات گرند اسلم ۹ آذر ماه برگزار می‌شود و اوزان دیگر نیز هر کدام به فاصله یک هفته برگزار خواهد شد که یک ماه طول می‌کشد.

مهدی بی‌باک در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص ترکیب تیم ملی برای مسابقات کسب سهمیه گرنداسلم چین اظهار داشت: همانطور که در روز انتخابی دیدیم مشخص بود که جوانان ما از انگیزه بالایی برخوردار هستند . در وزن ۵۸- کیلوگرم واقعا شاهد رقابت‌های زیبا و نزدیکی بودیم و اصلا معلوم نبود چه کسی می‌تواند برای این مسابقات انتخاب شود. در نهایت نیز برای این مسابقات هادی تیران‌ولی‌پور، حمیدرضا هادیان و ابراهیم صفری در این وزن انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: در وزن ۶۸- کیلوگرم نیز وضعیت همین گونه بود و ما سعی کردیم ابوالفضل یعقوبی، میرهاشم حسینی و سروش احمدی را برای این مسابقات نگه داریم. در وزن ۸۰- کیلوگرم نیز مسعود حجی‌زواره از دنیا قهرمانی خداحافظی کرد و مهدی خدابخشی و عرفان ناظمی انتخاب شدند. در وزن ۸۰+ کیلوگرم نیز سعید رجبی را به عنوان تنها نماینده این وزن انتخاب کردیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص کیفیت مسابقات کسب سهمیه گرنداسلم عنوان کرد: طبیعتا شاهد مسابقات بسیار سنگینی خواهیم بود و تمام تکواندوکاران برای کسب سهمیه و جایزه نقدی حاضر خواهند شد. اصلا مسابقات آسانی در پیش نداریم اما خوشحالم بازیکنان جوان ما در این مسابقات سنگین محک و عیارشان مشخص می‌شود. باتوجه به تمریناتی که داشتیم می‌بینم که در حال تبدیل شدن به تیم خوبی هستیم و جوانان در حال اضافه شدن هستند. در مسابقات روز گذشته لیگ تکواندو نیز ملی‌پوشان با توجه به فشاری که روی آنها وجود داشت عملکرد خوبی داشتند. امیدوارم بازیکنان در مسابقات آتی نقش به سزایی داشته باشند و بتوانیم مقام‌های خوبی کسب کنیم.

بیشتر بخوانید: مسافران چین مشخص شدند

بی‌باک در خصوص وضعیت مهدی خدابخشی برای حضور در یک مسابقه بین‌المللی بعد از المپیک ریو و اینکه با توجه به عدم تغییر وزن امکان حضور در وزن سوم را خواهد داشت، گفت: برای مسابقات انتخابی گرند اسلم خدابخشی امکان حضور در وزن سوم را خواهد داشت اما برای حضور در گرندپری از سال آینده اجازه پیدا خواهد کرد. تنها مشکلی که در حال حاضر برای مهدی خدابخشی وجود دارد کمبود بازی او در سال گذشته است که او را اذیت خواهد کرد. فکر می‌کنم هر چه بیشتر او زمین ببیند بهتر بازی خواهد کرد و در کنار آن باید تلاش زیادی از خود نشان بدهد چرا که جوانان خوبی پشت او حضور دارند.

وی در خصوص خداحافظی مسعود حجی‌زواره عنوان کرد: مسعود برای تکواندو ایران خیلی زحمت کشیده است و من نیز تمام تلاش خود را کردم تا او را متقاعد به ماندن در تیم ملی کنم اما او از لحاظ ذهنی خسته بود و تصمیم خودش را گرفته بود.هر کاری کردیم که او برای یکی، دو سال دیگر در تیم ملی بماند، موفق نشدیم و متاسفانه این اتفاق نیفتاد. باید از او تشکر کنم چرا که کاپیتان واقعا خوبی برای تیم ما بود و در این مدت نیز خیلی به من کمک کرد. از لحاظ مدال‌آوری نیز هرگاه با او بودیم پرچم کشورمان را به اهتزار در آورد. از همین جا به این دلاور خسته نباشید می‌گویم و امیدوارم در سال‌های نه چندان دور شاهد افتخارآفرینی او در عرصه مربیگری باشیم.

بیشتر بخوانید: حجی‌زواره: قصد داشتم پس از رخصت از بی‌باک خبر خداحافظی‌ام را اعلام کنم/ ثابت کردم «داداشی» کسی نیستم
 

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که رابطه خوب او وحجی‌زواره و لقب‌هایی که به مسعود داده بودند چقدر تصمیمش برای خداحافظی تاثیرگذار بود، گفت: این مسائل دیگر به جامعه تکواندو باز می‌گشت. من در تمام مراحل اردو نشان دادم در عین رفاقت با کسی رودربایستی ندارم و حتی به او اعلام کردم اگر آماده نباشد به مسابقات جهانی نمی‌رود اما مسعود نشان داد آماده است و لیاقت کسب مدال طلا را نیز داشت. در حال حاضر نیز که اسمش برای گرندپری آماده بود با او اتمام حجت کرده بودم اما خودش با وجود روند خوب آمادگی تصمیم به خداحافظی از دنیای قهرمانی گرفت.

بی‌باک در خصوص زمان مسابقات کسب سهمیه گرنداسلم تصریح کرد:دو و سوم آذرماه مسابقات کسب سهمیه برگزار خواهد شد و آخرین مرحله مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۷ نیز یازدهم و دوازدهم آذر ماه خواهد بود. اولین وزن مسابقات گرند اسلم نیز ۹ دی ماه برگزار خواهد شد و اوزان دیگر نیز هر کدام به فاصله یک هفته برگزار خواهد شد که یک ماه طول می‌کشد.

وی در خصوص اینکه در صورت کسب سهمیه چهار وزن تیم ملی یک ماه در چین خواهد بود، اظهار داشت: باید ابتدا ببینیم چند نفر از بازیکنان ما انتخاب می‌شوند تا نسبت به آن برنامه‌ریزی کنیم. اینکه یک ماه طول می‌کشد تا مسابقات برگزار شود خیلی بد است و باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی در خصوص نفرات اعزامی به مسابقات فینال گرندپری خاطر نشان کرد: چهار بازیکن را به این مسابقات اعزام خواهیم کرد. فرزان عاشورزاده، آرمین هادی‌پور، ابوالفضل یعقوبی و سجاد مردانی نفرات اعزامی به این مسابقات خواهند بود. ما قصد داشتیم آرمین هادی‌پور را نیز به مسابقات کسب سهمیه گرنداسلم اعزام کنیم اما فینال گرندپری حساس‌تر بود و تصمیم به حضورش در این مسابقات گرفتیم. در حال حاضر دو تیم مجزا داریم و تنها کسی که در هر دو رویداد شرکت می‌کند ابوالفضل یعقوبی است.

بی‌باک در خصوص اینکه از عملکرد تیم ملی در حدود یک سالی که هدایت این تیم را در اختیار دارد راضی است، گفت: اگر از اول عید حساب کنیم حدود ۸ ماه است که تیم ملی در اختیار من است و روند خوب پیشرفتی داشته است. توانستیم خیلی از بازیکنان جوان را به تیم ملی اضافه کنیم و در دو وزن پایین پشتوانه‌سازی خوبی انجام بدهیم و نیاز داریم این اتفاق با حمایت در دو وزن بالا نیز بیفتد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:خیلی خوشحالم در هر دو وزن پایین حداقل ۴ ورزشکار داریم که با ۱۰ درصد تفاوت نسبت به هم در حال کار کردن هستند . اینکه در سه مسابقه گرندپری هر سه نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم ما مدال گرفتند اتفاق بسیار قشنگی است و این نوید روزهای خوبی را می‌دهد. امیدوارم در وزن ۶۸- کیلوگرم نیز میرهاشم حسینی به اعتماد به نفس لازم برسد و یعقوبی از لحاظ روحی بازگردد. مهمتر از هر چیزی به امادگی روانی احتیاج داریم که تنها برعهده من نیست و باید جامعه تکواندو و فدراسیون نیز به ما کمک کند.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار