چرا باید با برانکو تمدید کرد؟

معامله برد برد پرسپولیس و پروفسور

امروز یکی از مهمترین دغدغه های باشگاه پرسپولیس تمدید قرارداد با سرمربی کروات این تیم است، چرا که پرسپولیس با برانکو مسیر موفقیت آمیزی را داشته است.

به گزارش "توپ" برانکوایوانکوویچ در آخرین اظهارنظرش درباره تمدید قراردادش با پرسپولیس اعلام کرده که تنها در صورتی که با پیشنهاد تیم ملی کرواسی مواجه شود با پرسپولیس قراردادش را تمدید نخواهد کرد. با این وصف به نظر می رسد در میان چالش های بسیار تمدید قرارداد با برانکو یکی از مهم ترین دغدغه های باشگاه پرسپولیس و هوادارانش باشد.


پروفسور و پرسپولیس


اما چرا اینقدر تمدید قرارداد با برانکو مهم است؟ خب واقعیت این است که برانکو شکوه پرسپولیس را به این تیم بازگرداند و حالا پرسپولیس بعد از سال ها افول بار دیگر در اوج است و هوادارانش ورزشگاه ها را پر می کنند. اما محبوبیت برانکو تنها به خاطر سبک بازی تهاجمی پرسپولیس نیست، چرا که او در مدت سه فصل حضورش در پرسپولیس نتایج خوبی هم با این تیم گرفته است. یک نایب قهرمانی و یک قهرمانی در لیگ برتر، یک سوپر جام ایران و رسیدن به جمع چهار تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در طی دو فصل نتایج خوبی برای این تیم به شمار می رود که مدت ها از سطح اول دور افتاده بود.


بردها، باخت ها و مساوی ها


برانکو از روز ۲۷ فروردین ۹۴ که در بازی با سپاهان در لیگ چهاردهم روی نیمکت پرسپولیس نشست تا امروز و بعد از بازی با سایپا در ۹۶ مسابقه به عنوان سرمربی روی نیمکت پرسپولیس نشسته است. او در این ۹۶ بازی ۵۴ برد، ۲۴ مساوی و ۱۸ باخت به دست آورده است. نکته جالب اینجا است که بیشتر شکست های برانکو و پرسپولیس در همان سال اول حضور برانکو رقم خورد. پرسپولیس با برانکو در این ۹۶ بازی ۱۵۲ گل به ثمر رسانده که میانگین ۱.۵۸ گل در هر بازی است. این تیم همچنین ۹۳ گل خورده و میانگین ۰.۹۶ گل در هر بازی را برای این تیم ثبت کرده است. او به همراه پرسپولیس همچنین ۱۸۹ امتیاز در ۹۶ بازی به دست آورده که این یعنی معادل میانگین ۱.۹۴ امتیاز در هر بازی را برای این تیم به دست آورده است.


بیشترین بازیکنی که برای برانکو بازی کرده


برانکو در طول حضورش در پرسپولیس از ۵۹ بازیکن مختلف استفاده کرده و در این تیم علی علیپور در میان بازیکنان پرسپولیس بیشترین بازی را در تیم او انجام داده است. او در ۴ فصل حضور برانکو در پرسپولیس در ۸۷ مسابقه به میدان رفته و از این نظر رکورددار حضور در تیم برانکو است. او در این ۸۷ بازی ۱۸گل زده و ۱۶ پاس گل به همبازیانش داده است. بعد از او مهدی طارمی است که با ۸۲ بازی بیشترین حضور را در تیم های برانکو داشته است؛ او البته در این تعداد بازی ۴۹ گل زده و ۱۶ پاس گل داده است. محسن مسلمان با ۷۵ بازی و کمال کامیابی نیا با ۷۴ بازی بیشترین بازی را برای تیم برانکو انجام داده اند. محمد انصاری و فرشاد احمدزاده نیز با ۷۲ بازی در رده های بعدی این لیست قرار دارند.


بهترین رکورد باشگاهی برانکو


برانکو با پرسپولیس بیشترین تعداد بازی را انجام داده است. او در فاصله سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ هدایت دیناموزاگرب را به عهده داشت در ۶۲ بازی ۴۱ بار به پیروزی رسیده و میانگین ۱.۵ امتیاز در هر بازی را به نام خودش ثبت کرده است. بهترین آمار او قبل از حضور در پرسپولیس مربوط به زمان حضور او در شاندونگ لنونگ چین است. او در این تیم چینی میانگین ۱.۷۳ امتیاز در هر بازی را به نام خود ثبت کرد که در مقایسه با ۱.۹۴ امتیاز در هر بازی که با پرسپولیس به دست آورد امتیاز کمتری به حساب می آید.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار