ناراحتی گواردیولا از زندانی شدن سیاست مداران کاتالانی

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، تصمیم دادگاه عالی اسپانیا برای زندانی کردن چند سیاست مدار کاتالانی را وحشتناک توصیف کرد.

به گزارش "توپ"، دادگاه عالی اسپانیا بعد از منحل کردن دولت محلی کاتالونیا، ۹ وزیر سابق این ایالت را به نافرمانی، فتنه گری و سواستفاده از منابع عمومی، متهم کرد.

 

همه این افراد به جز سانتی ویلا، وزیر سابق تجارت که با قرار وثیقه آزاد شد، بازداشت شدند؛ در حالی که رهبر کاتالونیا، کارلس پوجدمون همچنان در بلژیک به سر می برد و یکی از ۵ سیاست مدار جدایی طلبی است که حاضر به حضور در دادگاه عالی اسپانیا نشدند.

 

پس از رفراندوم روز اول اکتبر در کاتالونیا بود که اوضاع در این ایالت بحرانی شد و علی رغم اعلام استقلال توسط پارلمان کاتالونیا، این پارلمان به دستور ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا، منحل شد.

 

گواردیولا که یکی از طرفداران استقلال کاتالونیاست، تصمیم دادگاه عالی اسپانیا برای زندانی کردن سیاستمداران کاتالانی را زیر سوال برد.

 

 

 

 

او گفت:" امیدوارم سیاست مدارانی که زندانی شدند، خیلی زود آزاد شوند. من نگران هستم، زیرا اتفاقی که برای آنها رخ داد، ممکن است به خاطر ابراز عقیده، برای ما هم رخ بدهد. این می تواند برای هر کسی رخ بدهد.

 

فکر می کنم دولت اسپانیا و دولت کاتالونیا باید بنشینند و صحبت کنند تا با یک رفراندوم برای هر دو طرف به توافق برسند. تا آن زمان، واقعا حل کردن این شرایط دشوار است. این سیاست مداران به خاطر فراهم کردن زمینه انتخابات در زندان هستند. آنها به دنبال برآورده کردن آرزوی مردم کاتالونیا بودند.

 

حالا آنها و خانواده های شان این شرایط را تحمل می کنند. این می تواند برای هرکسی اتفاق بیفتد؛ برای همه ما، برای اینکه می خواستیم یک رای بدهیم. این خواسته اصلی مردم کاتالونیاست."

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار