اوسیانو؛ عضو همیشگی کادر کی‌روش

قدیمی ترین دستیار کی روش در تیم ملی نقش کلیدی در تمامی برنامه های او دارد.

به گزارش "توپ"، اوسیانو کروز این روزها قدیمی ترین دستیار کی روش است که در تمرینات تیم ملی حضور دارد. این مربی پرتغالی که از سال ها قبل به لیست دستیاران کی روش اضافه شده است، بعد از تمامی تغییر و تحولات لیست همکاران کی روش در کنار او همچنان حضور دارد.


کروز که تماشاگر ثابت دیدارهای لیگ برتری برگزار شده در ورزشگاه آزادی است، در جریان تمرینات نیز نقش پر رنگی در کنار سرمربی پرتغالی تیم ملی ایفا می کند. اوسیانو پیش از شروع تمرین با فراهم کردن مقدمات شروع تمرین فعالیت خود را آغاز می کند و در جریان تمرین نیز در کنار بازیکنان برای انجام هر چه بهتر آیتم های تمرینی حضور دارد.


وظیفه کلیدی و اصلی دیگر کروز در کنار کی روش به انتقال صحبت های بازیکنان به سرمربی تیم ملی باز می گردد. دستیار مورد اعتماد کی روش راه ارتباطی بازیکنان با سرمربی تیم ملی محسوب می شود و اکثریت بازیکنان به ویژه تازه وارد ها از طریق او با سرمربی تیم ملی ارتباط برقرار می کنند. وظایف این دستیار مورد علاقه کی روش نشان می دهد که او نقش کلیدی در روند تیم ملی و برنامه های آماده سازی ایران در مسیر جام جهانی دارد.


کارلوس کی روش در دوران ۷ ساله حضور در فوتبال ایران، افراد زیادی را در کادرفنی خود تغییر داده است. علی کریمی، جواد نکونام، مجید صالح، مارکار آقاجانیان، امید نمازی و چند چهره دیگر از جمله مربیان ایرانی بودند که در کادرفنی کی‌روش تغییر کردند. همچنین مربیانی مانند مک درموت، سیموئز و دن گاسپار نیز که با نظر خود کی‌روش وارد فوتبال ایران شدند، با تصمیم کی روش از تیم ملی کنار رفتند تا کروز همچنان مرد تاثیر گذار در کادر کی روش باشد.


عکس امیرحسین خیرخواه

 

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار