استقلال و سپاهان و ذوب دست نیافتنی هستند

رنکینگ باشگاهی: پرسپولیس هشتم آسیا و ۱۴۲ جهان

رده بندی بهترین تیم های باشگاهی جهان تا روز ۲۹ اکتبر۲۰۱۷ (۷ آبان ۹۶) اعلام شد و پرسپولیس به عنوان بهترین تیم ایرانی در این رنکینگ در رتبه ۱۴۲بهترین باشگاه های جهان قرار گرفت.

به گزارش" توپ"  آخرین رده بندی بهترین تیم های باشگاهی جهان اعلام شد. این رنکینگ تا پایان ۲۹ اکتبر یعنی ۷ آبان ماه است و بر اساس آن پرسپولیس در رتبه اول تیم های ایرانی و البته جایگاه ۱۴۲ بهترین تیم های باشگاهی جهان قرار گرفت. دومین تیم ایرانی در این رنکینگ استقلال تهران است که با ۱۴۹۳ امتیاز و با ده پله صعود در جایگاه ۲۵۸ بهترین تیم های باشگاهی جهان دارد.


پرسپولیس و ۱۶۰ پله صعود


پرسپولیس اما نسبت به آخرین رده بندی تیم های باشگاهی در جهان در سال گذشته ۱۶۰ پله صعود کرده است. این تیم سال گذشته در این زمان با ۱۴۹۱ امتیاز در رده ۳۰۲ جهان قرار داشت .


بهترین های جهان


رئال مادرید با دوپله صعود به جایگاه اول رنکینگ بهترین تیم های باشگاهی جهان رسید. این تیم در حال حاضر با ۲۰۶۲ امتیاز در صدر بهترین باشگاه های جهان است و بارسلونا با ۲۰۵۱ امتیاز و یک پله سقوط در جایگاه دوم قرار گرفت. بایرن مونیخ که در آخرین رده بندی در رده دوم قرار داشت در حال حاضر با ۱۹۷۲ امتیاز در رده سوم رده بندی است. یوونتوس ، پاری سن ژرمن ،منچستر سیتی، ناپولی، تاتنهام هاتسپر، چلسی و آتلتیکو مادرید در رده های چهارم تا دهم قرار دارند.


شگفتی های لیست


اما شگفتی های این لیست از رده پانزدهم آغاز می شود جایی که شاختاردونتسک اوکراین قرار گرفته است. حضور بشیکتاش و رازن بالشپورت لایپزیک در در رده های ۲۲ و ۲۳ نیز از دیگر نکات جالب این لیست است.


الهلال برترین تیم آسیا


در میان ۵۰ تیم برتر باشگاهی فوتبال جهان تنها یک تیم آسیایی حضور دارد و آن تیم الهلال عربستان است که با ۱۶۷۲ امتیاز و ۸۰ پله صعود در رده ۴۹ بهترین تیم های باشگاهی قرار گرفته است. اما دومین تیم برتر آسیا در رده بندی فوتبال باشگاهی جهان تیم اف سی جئونبوک کره جنوبی است. تیم الاهلی عربستان که در دوبازی رفت وبرگشت مغلوب در نیمه نهایی لیگ قهرمانان مغلوب پرسپولیس شد نیز ۱۶۱۵ امتیاز و ۹ پله سقوط در رده ۸۴ قرار دارد و سومین تیم آسیا است. کاشیما آنتلرز ژاپن سومین تیم آسیا است که ۱۶۰۴ امتیاز در جایگاه ۹۳ جهان قرار گرفته است. گوانژو اورگردانده از کشور چین  در رتبه ۱۰۲، کاوازاکی فرونتال ژاپن در رتبه ۱۱۵ و العین امارات در رتبه ۱۱۸ بالاتر از پرسپولیس در رده بهترین های باشگاهی جهان و آسیا قرار دارند.


تراکتور و ذوب آهن در رده بندی جهان


تراکتورسازی سومین تیم ایران در رده بندی بهترین باشگاه های جهان است. این تیم با ۱۴۸۵ امتیاز در رده ۳۰۹ بهترین تیم های باشگاهی جهان قرار دارد. چهارمین تیم ایرانی در رنکینگ بهترین تیم های باشگاهی ذوب آهن اصفهان است که با ۱۴۵۰ امتیاز و ۶۱ پله سقوط در رده ۴۰۵ قرار گرفته است.

 

استقلال و سپاهان و ذوب دست نیافتنی هستند


براساس آمار حضور تیم های ایرانی در رده بندی بهترین های جهان ، استقلال یک بار تجربه حضور در میان صد تیم اول بهترین تیم های باشگاهی جهان را دارد. این تیم در سال ۲۰۱۳ در رده ۹۸ بهترین تیم های باشگاهی قرار گرفت. اما بهترین جایگاه پرسپولیس همین جایگاهی است که امروز دارد و در رده ۱۴۲ جهان قرار گرفته است. با اینحال بهترین آمار یک تیم ایرانی مربوط به سپاهان اصفهان است که در سال ۲۰۱۲ در رتبه ۶۸ رده بندی بهترین باشگاه های جهان قرار گرفت. اما بعد از ذوب آهن بهترین آمار مربوط به تیم ذوب آهن اصفهان است که این تیم در سال ۲۰۱۰ در رده ۸۷ بهترین تیم های باشگاهی جهان قرار گرفت.

 

 

بهترین رتبه پرسپولیس در رنکینگ جهانی رتبه امروز این تیم است. پرسپولیس الان بهترین تیم ایرانی در رنکینگ جهانی است و در رده ۱۴۲ قرار دارد.

 

 

بهترین رتبه استقلال  در سال ۲۰۱۳ به دست آمد و این تیم در رتبه ۹۸ جهان قرار گرفت.

 

 

 

 

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار