ملاقات معنادار رئیس AFC با سران ارشد ورزش عربستان در ریاض

رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا در پی انتقادات و تهدیدات سران ارشد ورزش عربستان سعودی به ریاض سفر کرد.

، شیخ سلمان بن‌ابراهیم آل‌خلیفه ، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) روز گذشته (پنحشنبه) به عنوان بخشی از سیاست خود برای برقراری ارتباط با اعضای AFC به شهر ریاض، پایتخت عربستان سفر کرد. رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا که در روزهای اخیر به شدت از سوی سران ارشد ورزش عربستان مورد انتقاد و به نوعی تهدید قرار گرفته بود، در این سفر با ترکی آل‌الشیخ، رئیس اداره کل ورزش و رئیس کمیته المپیک عربستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در جریان این دیدار، شیخ‌سلمان توضیحاتی را به آل‌‌شیخ در مورد برنامه این کنفدراسیون برای ارتقای سطح فوتبال قاره آسیا تحت پروژه «چشم‌انداز و مأموریت AFC» داد. طرفین همچنین در مورد برنامه‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا به منظور حمایت از فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های عضو این کنفدراسیون به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اخیراً رسانه‌های عربستانی مدعی شدند پرونده‌های جدیدی برای افشای سرنخ‌های اصلی تحرکات کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته‌هایش علیه ورزش عربستان و تیم‌های سعودی وجود دارد و تأکید کردند AFC تلاش کرده است که این کار را از طریق تلاش غیر مستقیم با طرف‌های متعددی از خارج کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام داده تا نمایش‌های دیگری را شبیه آنچه در فینال ۲۰۱۴ از سوی نیشیمورا داور  ژاپنی رخ داد و همچنین شرط‌بندی‌هایی که قهرمانی را در نهایت به سیدنی استرالیا  عطا کرد، آغاز کند.

ترکی آل‌الشیخ تهدید کرده بود در صورتی که مجبور شود پرونده‌های بیشتری را به ویژه علیه شیخ سلمان بن‌ابراهیم آل‌خلیفه و شیخ احمد الفهد، رئیس شورای آسیا افشا  خواهد کرد، اما اعلام کرده بود که ترجیح می‌دهد این کارها را انجام ندهد چرا که این پرونده‌ها، همانند  دوره‌های گذشته ممکن است به سقوط و حذف افراد زیادی منجر شود.

تسنیم، به نظر می‌رسد سفر معنادار شیخ سلمان بحرینی به ریاض به نوعی کوتاه آمدن وی در مقابل تهدیدهای عربستانی‌‌هاست که همواره در سال‌های اخیر نفوذ بالای خود را در این کنفدراسیون نشان داده‌اند. در حالی که سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا اطلاعات زیادی از این ملاقات نداده، حالا باید دید AFC و شیخ سلمان در آینده چه امتیازاتی را به سعودی‌ها خواهند داد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار