تعویض‌های من به کسی ربط ندارد

پورموسوی: می‌خواهند به جای من مربی بیاورند

قبل از بازی فولاد خوزستان مقابل پدیده مشهد، یکسری اتفاقات افتاد که خیلی عجیب بود. عجیب از این بابت که باشگاه همیشه آرام و بی‌حاشیه فولاد، این بار دچار یکسری اختلافات شده بود.

به گزارش "توپ" و به نقل  از ایران ورزشی ، دلیل این اتفاق ها  چیزی نبود جز خواسته‌های عجیب یکسری لیدر که مکررا ادامه داشت. سیروس پورموسوی سرمربی قرمزپوشان اهوازی به خاطر ادامه داشتن این اتفاقات و بی‌توجهی باشگاه به آن، ناراحت شد و از رفتن به مشهد انصراف داد و البته با اصرار مدیران باشگاه به تیم ملحق شد.


پورموسوی در مورد اتفاقات پیش آمده و شرایط تیمش توضیح می‌دهد.

 

چه شد که ناگهان قهر کردید و تیم را تنها گذاشتید؟


 من قهر نکردم و تیم را هیچ‌وقت تنها نمی‌گذارم. واقعیت این است که ما این هفته‌ها داریم خوب حرکت می‌کنیم. الان خوب حرکت کردن به ۲ صورت است. اول اینکه با حداکثر انرژی می‌روی و یکسری انتظارات را دنبال خود داری، دوم هم اینکه با ۶۰، ۷۰ درصد انرژی بروی. ما در این مدت، هیچ‌زمانی تیم‌مان کامل نبود. همیشه یا محروم داشتیم یا مصدوم که بیشتر اوقات مصدومان زیاد بوده. در این مدت اشتباهات داوری هم باعث شد نتیجه لازم را نگیریم. البته در یکی، دو بازی هم خودمان کم‌دقت بودیم اما با این حال ما نتایج خوبی گرفتیم و الان تیممان در جایگاه چهارم قرار دارد. آن‌وقت یکسری دوستان می‌نشینند و بلند می‌شوند و بحث انتخاب مربی را مطرح می‌کنند!


منظورتان مدیران باشگاه است؟


 نه، همین چند لیدری که دنبال منافع خودشان هستند. متاسفانه در این مدت، کلا چند لیدر آرامش تیم را به هم زده‌اند. وقتی تیم در رده چهارم جدول است، به چه چیزی اعتراض دارید؟ بروید ببینید باشگاه‌های دیگر چقدر هزینه کردند و کجا هستند و ما کجای جدول هستیم...  اینها دنبال اعتراض بی‌دلیل هستند و شرح وظایف خود را گم کردند. من ضمن احترام به همه لیدرها باید بگویم وظیفه آنها سامان دادن به سکوها و ایجاد آرامش برای تیم است. قبل از بازی که ما در تهران داشتیم، یکسری هوادار به همراه تیم به تهران آمدند. آنها ۴۸ ساعت در راه بودند اما با این همه خستگی، در بازی طوری ما را تشویق کردند که انگار خستگی نمی‌شناختند. ما نیاز به این هواداران داریم، نه چند نفر که به دنبال منافع خودشان هستند. حالا هم باشگاه دارد پیگیری می‌کند تا به این نفرات رسیدگی شود.


مگر در این زمینه جلسه‌ای داشتید؟


 بله، با آقای اژدری‌زاده و آقای شریف جلسه خوبی داشتیم که قرار است برخورد قاطع کنند. من به‌عنوان مربی وظیفه خودم، بازیکنان هم وظیفه خودشان را و همچنین لیدرها هم باید وظایف خود را انجام دهند. تکلیف این نفرات باید روشن شود. اینجا منافعی نیست که آنها به دنبال آن هستند. اینجا منافع فقط تیم است و فقط اسم فولاد مطرح است، نه هیچ‌کس دیگر. هر کسی حامی است بیاید، اگر به دنبال منافع هستند، بروند جای دیگر.


چرا به دنبال مربی دیگری بودند؟


 من نمی‌دانم اما اجازه نمی‌دهم کسی در حیطه من ورود و از جایگاهش سوء‌استفاده کند. ما در مقابل پدیده مشهد، آن هم در خانه‌اش به مساوی رسیدیم. مقابل تیمی که سپاهان را در اصفهان، استقلال را در تهران و تراکتور را در تبریز شکست داده. ما در دقیقه یک گل زدیم و اگر کم‌دقتی خودمان نبود، آن ۲ گل را نمی‌خوردیم. با این حال، بچه‌ها تا لحظه آخر جنگیدند و مساوی کردیم. ضمن اینکه ما در این بازی موقعیت‌های زیادی داشتیم که به تیر زدیم و البته موقعیت تک‌ به تک هم داشتیم. همین‌که در ۵، ۶ هفته اخیر باختی نداشتیم نشان از کار و تلاش‌مان است که البته باید آن را بیشتر کنیم. با این اتفاقات، فکر می‌کنید چرا آنها به دنبال مربی دیگری هستند؟ احتمالا چون منافع‌شان تامین نمی‌شود. در کل مربیان استان، هواداران واقعی فولاد و مردم از روند رو به رشد تیم راضی هستند و این مساله را با پیامک‌های دلگرم‌ کننده‌شان نشان دادند تا دلگرم‌تر از قبل کارمان را پیش ببریم.


چرا تیم‌تان در چند هفته اخیر تساوی‌های زیادی به دست آورده؟


 ما برای کسب ۳ امتیاز تلاش می‌کنیم اما تعطیلات لیگ، روی همه تیم‌ها تاثیر گذاشته. ما بعد از ۱۷ روز استراحت مقابل استقلال بازی کردیم. حالا هم که مقابل پدیده بازی کردیم، لیگ ۲۰ روز تعطیل می‌شود. این تعطیلات هم باعث می‌شود بازیکنان از فرم بازی خارج شوند و هم  بی‌انگیزگی به وجود می‌آورد. هر چقدر بازی تدارکاتی هم انجام دهیم، مثل بازی رسمی نمی‌شود. شما ببینید در این مدت که تعطیلات بود، سایپا به چه روزی افتاد. استقلال هم بعد از مدت‌ها یک برد آورد. آن‌وقت یکسری لیدر می‌آیند می‌گویند چرا یک گل زدید، کشیدید عقب؟ من هیچ‌وقت به یک گل قانع نیستم و تعویض‌هایم هم اکثرا هجومی است. اصلا مسائل فنی تیم فولاد به کسی ربطی ندارد. مگر کلاس مربیگری رفتید که نظر می‌دهید؟


اگر این روند اعتراض‌های بی‌مورد لیدرها ادامه پیدا کند، چه اتفاقی می‌افتد؟


 ببینید، من قراردادی ۲ ساله با باشگاه فولاد دارم و اگر این نفرات خودشان را هم بکشند، عقب نمی‌کشم. من تا الان هم بیشتر از خواسته باشگاه، امتیاز و جایگاه به دست آوردم که البته لطف خدا بوده. ما تلاش‌مان را ادامه می‌دهیم و باشگاه باید در مورد این نفرات تصمیم‌گیرنده باشد.

 

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار