ذوب‌آهن آسیایی نخواهد شد

آذری: تراکتورسازی زور می‌گوید، جواب ما را هم نمی‌دهد/ نتایج کسب شده در شأن ذوب‌‌آهن نیست

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: نمی‌توانم خودم را فریب بدهم، نتایج ما خوب نبوده و در شأن ذوب‌آهن نیست.

سعید آذری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، صحبت‌هایی را درباره تساوی بدون گل روز گذشته (سه‌شنبه) ذوب‌آهن مقابل تراکتورسازی، اختلاف دو باشگاه با یکدیگر، احتمال حضور این باشگاه اصفهانی در لیگ قهرمانان آسیا و ...، صحبت‌ کرده است.

تسنیم: از تساوی روز گذشته مقابل تراکتورسازی شروع کنیم.
بچه‌های ما تلاش خوبی انجام دادند و شانس پیروزی هم داشتند، اما دقت عمل مهاجمان‌مان هنوز کامل نیست. می‌توانستیم با سه امتیاز به اصفهان برگردیم، اما نشد.

تسنیم: امیر قلعه‌نویی از وزش باد در ورزشگاه خیلی گلایه‌مند بود.
باد جزو اساسی‌ترین عناصر تاثیرگذار روی یک بازی فوتبال است. در بارندگی می‌توان بازی کرد، اما اگر باد از یک سرعت بیش از حد خود بگذرد، اثر منفی روی بازی دو تیم می‌گذارد.

تسنیم: درباره عملکرد ذوب‌آهن در هفته‌های اخیر صحبت کنید. بعد از شروع خوبی که داشتید، به یک‌باره دچار تزلزل شدید.
عملکرد فنی تیم را از کادر فنی و مربیان سوالات کنید. من نمی‌توانم در این مورد نظر بدهم.

تسنیم: شما به‌عنوان مدیرعامل باشگاه از عملکرد امیر قلعه‌نویی و به‌طور کلی کادر فنی راضی هستید؟
از عملکرد کادر فنی و زحمات آقای قلعه‌نویی بله، اما از نتایج نه. اینکه ما بعد از ۱۱ بازی ۱۳ امتیاز بگیریم، اصلاً راضی‌کننده نیست. من از قلعه‌نویی که تلاش می‌کند مجداً ذوب‌آهن را به جایگاه واقعی‌اش برگرداند، تشکر می‌کنم، اما نمی‌توانم خودم را فریب بدهم. این نتایج خوب نبوده و در شأن ذوب‌آهن نیست.

تسنیم: پیش از شروع بازی دیروز، خبری منتشر شد که ذوب‌آهن در نامه‌ای به تراکتورسازی این باشگاه را تهدید کرده اگر بدهی مربوط به رضایت‌نامه سینا عشوری را ندهد، از آنها به AFC شکایت خواهد کرد.
باشگاه تراکتورسازی دو سال است که ۵۰ میلیون ما را نمی‌دهد. آقای آجورلو هم که نه به تماس‌ها و نه به نامه‌های ما جواب نمی‌دهد. آقای آجورلو به جای اینکه عصبانی شود و احساسی عمل کند، بهتر است تعهدات‌شان را اجرایی کند. همیشه باید کار ما به فیفا و AFC کشیده شود تا به تعهدات‌مان عمل کنیم؟!

تسنیم: بعد از این نامه باز هم جوابی از باشگاه تراکتورسازی نگرفتید؟
بازیکن ما را خریدند، بردند و رباطش را پاره کردند. اینکه ۵۰ میلیون‌مان را خواستیم، ناراحتی ندارد. باشگاه تراکتورسازی اگر نمی‌تواند تعهداتش را عملی کند، بازیکن نخرد. اگر آن ۵۰ میلیون را ندهند، ما هم شیوه دیگری در پیش می‌گیریم.

تسنیم: یعنی به AFC شکایت می‌کنید؟
ما بحث را خارجی نمی‌کنیم، چون در کشور خودمان کمیته تعیین وضعیت بازیکنان داریم. متاسفانه یاد گرفته‌ایم هر چیزی که می‌شود، سریع بدویم و به AFC شکایت کنیم. ما در ایران متولی فوتبال داریم و آنها می‌توانند مشکلات را حل کنند. ابتدا به سراغ کمیته انضباطی، کمیته تعیین وضعیت و مدیران فدراسیون فوتبال می‌رویم و فکر می‌کنیم آنها می‌توانند این اختلافات را حل کنند، اما اگر جواب نگیریم، شاید دست به آن کار (شکایت به AFC) بزنیم. ما هم باید به کسانی که باشگاه را اداره می‌کنند، پاسخ بدهیم. متاسفانه آقایان زمانی که می‌خواهند بازیکن بگیرند، چانه می‌زنند و یک‌طور دیگری حرف می‌زنند، اما وقتی کارشان تمام می‌شود، نه جواب نامه می‌دهند و نه جواب تماس‌مان را.

تسنیم: گویا مشکلات شما با باشگاه تراکتورسازی همچنان ادامه دارد. الان بحث سربازی یکی دو نفر از بازیکنان شما هم مطرح شده است.
بحث سربازی نیست، بحث زور گفتن است. چه تضمینی است که اگر احسان (پهلوان) را هم نبرند و یک ماه دیگر رباطش را پاره نکنند. بازیکن را مُفتی می‌گیرند، استفاده‌اش را می‌کنند و به‌کسی هم جواب نمی‌دهند. این معضل سربازی را بالاخره باید طوری حل کنیم یا نه؟ می‌شود این بازیکنان را در بین تیم‌های مختلف توزیع و حق هیچ‌کس هم ضایع نشود. در این شرایط، فقط کیفیت فوتبال و جوانی یک بچه را از بین می‌برند.

تسنیم: بحث دیگری که راجع‌به ذوب‌آهن مطرح می‌شود، موضوع آسیایی شدن این تیم است. اینکه شما قرار است به‌جای نفت به لیگ قهرمانان آسیا بروید، صحت دارد؟
ذوب‌آهن آسیایی نخواهد شد. تمام تمرکز ما روی لیگ است و به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم. با این حال مدیران فدراسیون باید به این سوال پاسخ بدهند. ما در جریان این موضوع نیستیم و راجع‌به‌ آن هم اظهار نظر نمی‌کنیم. امیدواریم نفت به عنوان نماینده ایران به لیگ قهرمانان آسیا برود.

تسنیم: محمدرضا داورزنی و حتی وزیر ورزش در صحبت‌های اخیر خود از عبارت «سه باشگاه» استفاده کرده‌اند. این موضوع باعث می‌شود که شائبه‌ها راجع‌به جایگزینی ذوب‌آهن به جای نفت بیشتر شود.
نظری در این مورد ندارم. می‌توانید این را از خودِ آقای داورزنی سوال کنید.

تسنیم: امیر قلعه‌نویی در صحبت‌های اخیرش اعلام کرده که ذوب‌آهن در نیم فصل شاهد تغییراتی خواهد بود. او لیست بازیکنانش را به باشگاه داده؟
فعلاً هیچ صحبتی نشده است. چهار بازی تا پایان نیم‌فصل اول مانده و باید ببینیم آن موقع چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

تسنیم: تکلیف قاسم حدادی‌فر چه می‌شود؟
حدادی‌فر خودش را آماده می‌کند. اگر برسد، به تیم اضافه می‌شود، اما همه اینها به نظر آقای قلعه‌نویی بستگی دارد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار