تعطیلات زیاد لیگ, تیم‌ها را از شرایط مسابقه خارج می‌کند

پورموسوی: برخی لیدرهای فولاد به دنبال منافع خودشان هستند/ اگر بد بازی می‌کنیم دلیلی ندارد به سکوها کشیده شود

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان به انتقاد از رفتارهای برخی از لیدرهای این تیم پرداخت و آن را برخلاف منافع سرخپوشان خوزستانی دانست.

سیداکبر پورموسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی درباره تساوی دو تیم پدیده و پیکان در هفته یازدهم لیگ برتر اظهار داشت: از قبل هم گفته بودیم که برای پیروزی به مشهد خواهیم رفت و گلی که در دقایق ابتدایی بازی به ثمر رساندیم، نشان می‌دهد که دنبال برد بوده‌ایم. تا قبل از اینکه گل تساوی را دریافت کنیم موقعیت‌های زیادی داشتیم که می‌توانستیم به گل تبدیل کنیم. بعد از بازی برخی از دوستان طوری وانمود کردند که ما اصلاً موقعیت نداشتیم, در صورتی که به نظرم پدیده موقعیت‌های گلزنی زیادی نداشت، آن‌هم در حالی که در خانه خودشان بازی می‌کردند.

وی ضمن قدردانی از حمایت مسئولان باشگاه و هواداران, درباره مشکلاتی که سرخپوشان خوزستان را به حاشیه برده بود, تصریح کرد: باید مشکلات تیم در روز‌های آینده بررسی شود. ما باید در تیم یکدل باشیم اما سه چهار نفر روی سکو‌ها به دنبال منافع خودشان هستند که البته ما آنها را شناسایی کردیم و قرار شده است که باشگاه با‌ آنها برخورد کند. این آدم‌ها بعد از هر باخت یا تساوی اعصاب تیم را به‌هم می‌ریزند. الان شرایط تیم هم از لحاظ روحی و روانی و جدولی خوب است که ان‌شاءالله تلاش می‌کنیم از این مسیر به خوبی عبور کنیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان عنوان کرد: ما در حالی تا پایان هفته یازدهم رتبه پنجم جدول را در اختیار داریم که در هیچ‌کدام از بازی‌های‌مان تمام بازیکنان‌مان را اختیار نداشتیم، اما دیگر بازیکنان همیشه با همه وجود تلاش کرده‌اند. علاوه بر این تعطیلات زیاد لیگ هم باعث می‌شود که تیم‌ها از شرایط مسابقه خارج شوند و ممکن است در مسابقات تعداد تساوی‌ها بیشتر شود. این واقعیت‌های فوتبال است که هواداران‌مان آن‌را می‌دانند، اما عده‌ای از تساوی‌های ما هم سو‌ءاستفاده می‌کنند. سعی می‌کنیم که با این افراد که لیدر هستند، برخورد شود.

پورموسوی در ادامه تأکید کرد: لیدر‌ها بعد از بازی‌ها می‌نشینند و برای‌خودشان تفسیر می‌کنند در حالی که کار آنها روی سکو‌هاست و باید هواداران را سامان‌دهی کنند. به نظر الان جایگاه‌ها در حال عوض شدن است. همه باید در چارچوب وظایف خودشان عمل کنند. در این صورت مطمئن باشید فولاد به روز‌هایی خوب‌تر از الان دست خواهد یافت. این فلسفه فوتبال است که کار برعهده مربیان است و آنها باید برای تیم تعیین تکلیف کنند.

وی تصریح کرد: وقتی که ما می‌توانیم پدیده را متوقف کنیم و نتیجه ۲ بر یک را ۲-۲ کنیم، آن‌هم در حضور هشت هزار هوادار پدیده, این کار شوخی نیست. بنابراین هرکسی باید در مجموعه شرح وظایف و اختیاراتی که باشگاه به او داده است, عمل کند. اگر کسی می‌خواهد به عنوان بازیکن, مربی و لیدر در باشگاه حضور داشته باشد باید تابع قوانین باشد. اگر ما بد بازی می‌کنیم این در باشگاه بررسی می‌شود و دلیلی ندارد به سکو‌ها کشیده شود. همان‌طور که هواداران پدیده در بازی دیروز (سه‌شنبه) وقتی تیم‌شان عقب افتاد با حمایت به تیم‌شان انرژی دادند که موفق شدند حتی نتیجه را به نفع خودشان برگردانند.

وی در پاسخ به این سؤال که «آیا دلیل اینکه در تمرینات حاضر نشده بودید همین حواشی بوده است و آیا به همین دلیل قصد داشتید که به مشهد هم نروید؟»، بیان داشت: اصلاً این‌طور نبوده که سر تمرین نروم. من همیشه دو ساعت زودتر در تمرین حاضر می‌شوم و در دفتر کارم برنامه‌ها را بررسی می‌کنم. در این مورد مقداری پیاز داغش را زیاد کرده بودند! همچنین تصمیم گرفتم که به مشهد بروم، نه به دلیل اینکه با باشگاه قرارداد دارم بلکه به دلیل بازیکنان تیم و نام فولاد. هرچند که روز دوشنبه ۱۱ پرواز به دلیل گردوخاک از اهواز کنسل شده بود و باعث شد من دیرتر به مشهد برسم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار