در گفت‌وگو با تسنیم

رضایی: اتفافات فینال فینا ترافی در حد دیسکالیفه شدن ۲ تیم نبود/ قابلیت رسیدن به مدال در جاکارتا را داریم

مربی تیم ملی واترپلوی کشورمان مدعی شد اتفاقاتی که در فینال فینا ترافی رخ داد، نباید باعث دیسکالیفه شدن دو تیم ایران و مالت می‌شد.

وحید رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در فدراسیون واترپلو جلسه‌ای در خصوص اتفاقات پیش آمده در فینال مسابقات فینا ترافی تشکیل شد. در حضور اعضای کمیته فنی شرایط را توضیح دادیم. فیلم مسابقه فینال مقابل تیم ملی مالت و درگیری‌های پیش آمده در پایان بازی را نیز مشاهده کردیم و توضیحات لازم در این خصوص ارائه شد.

وی افزود: در شرایطی فینال مسابقات فینا ترافی پایان تلخی برای تیم ملی واترپلوی کشورمان در پی داشت که اتفاقات پیش آمده در مقایسه با پرونده‌های این‌چنینی و درگیری‌های شکل گرفته در دیگر مسابقات واترپلو خیلی هم شدید نبود.

مربی تیم ملی واترپلو ادامه داد: قبول دارم که نباید این اتفاق به هیچ وجه رخ می‌داد و بازیکنان دو تیم بی‌اخلاقی کردند، اما ناظر و داور بازی می‌توانستند تصمیم بهتری را بگیرند. مصداق‌های اینچنینی در مسابقات واترپلو زیاد بوده است. حتی در یکی از مسابقات داور پس از درگیری فیزیکی بازیکنان دو تیم و با ۱۰ دقیقه وقفه مجدداً بازی را شروع کرد.

رضای یادآور شد: ۹ کارت قرمز در بازی فینال به بازیکنان دو تیم داده شد. پنج کارت به تیم ایران و چهار کارت به تیم مالت. یک دقیقه و ۳۰ ثانیه به پایان بازی مانده بود که داور بازی را ناتمام اعلام کرد. نمی‌خواهم جانبدارانه از تیم ایران دفاع کنم، اما بازیکن شماره هفت مالت از همان ابتدا بازی خشنی داشت.

وی تصریح کرد: زمانی که بازیکنان ما از بازی اخراج شدند در فاصله ۲۰ متری از استخر قرار گرفتند، اما بازیکنان مالت نزدیک استخر نشستند. آنها بارها و بارها فحاشی و توهین کردند. البته نه بازیکنان این تیم و نه بازیکنان ایران به هیچ وجه درگیری فیزیکی نداشتند و تنها به همان بحث لفظی محدود شد.

مربی تیم ملی واترپلو اظهار داشت: این اتفاق نباید رخ می‌داد و به شدت از اینکه بازیکنان فینال این‌طور را تجربه کردند، ناراحتم، اما حالا که این تصمیم برای تیم ما گرفته شده است باید از حقانیت تیم ایران در فینا دفاع کنیم.

رضایی همچنین بیان کرد: در خصوص اتفاقات فینال مسابقات فینا ترافی جلسه‌ای در سطح تاپ فنی در فینا تشکیل خواهد شد. جلسه‌ای که هم می‌توان خوش‌بینانه به آن نگاه کرد و هم بدبینانه. دراین فاصله زمانی باید مدارک مستدلی را ارائه کنیم تا بتوانیم از تیم ایران دفاع کنیم. تأکید می‌کنم که از سوی بازیکنان دو تیم بی‌اخلاقی صورت گرفته است، اما تدبیر و درایت داوری می‌توانست تصمیم بهتری را برای دو تیم در پی داشته باشد.

وی فارغ از از پایان تلخ فینال، از روند روبه رشد بازیکنان رضایت دارد و در این باره گفت: تیم ما در شرایط خاصی اعزام شد. به رغم همه حواشی که داشتیم اما بازی‌ها را به خوبی شروع کردیم. در مرحله مقدماتی تیم مالت را که بازیکنانش در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند، شکست دادیم. فاصله‌ای را که باید با تیم‌ها داشته باشیم، به دست آورده‌ایم و روند روبه رشد بازیکنان به خوبی ملموس است.

مربی تیم ملی افزود: این تیم مستحق پیروزی‌های بیشتر است. چند ماه دیگر بازی‌های جاکارتا شروع می‌شود و از حالا باید به فکر این مسابقات بود. واترپلو به طور حتم قابلیت دستیابی به مدال در این مسابقات را دارد، به شرطی که همه دست به دست هم بدهند از این تیم حمایت کنند نه این که در آستانه اعزام شایعه کنند بازیکنان تیم ما برای رفتن و برنگشتن عازم مالت می‌شوند. متأسفانه این‌گونه حواشی و شایعات روحیه بازیکنان را از بین می‌برد و آرامش را از آنها می‌گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار