تسنیم منتشر کرد

نامه سرمربی رومانیایی روئینگ ایران به روحانی؛ به وزیر ورزش و کمیته المپیک بگویید قدردان ورزشکاران باشند

سرمربی تیم ملی روئینگ کشورمان در نامه‌ای اختصاصی که در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده خواستار حمایت رئیس‌جمهور ایران از این رشته المپیکی شده است.

خبرنگار ورزشی ، نیک جیوگانیک، سرمربی تیم ملی روئینگ کشورمان به خاطر حواشی ایجاد شده در این رشته، در نامه‌ای از حسن روحانی درخواست کرده که بیش از گذشته به این رشته توجه کند، چراکه روئینگ می‌تواند در آینده باعث افتخار ورزش کشور شود.

متن نامه اختصاصی نیک جیوگانیک که در اختیار قرار گرفته به شرح زیر است:

«جناب آقای روحانی، رئیس‌جمهور ایران
روئینگ‌سواران شما برای اعتبار کشورتان می‌جنگند و پرچم کشورشان را در رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ چهار بار به اهتزاز درآوردند، در حالی که اشک در چشمان‌شان حلقه زده بود و دستان‌شان روی قلب‌شان بود، به پخش سرود ملی ایران افتخار کردند.

آنها به قوانین اسلامی ایران احترام می‌گذارند و یاد گرفته‌اند که به خانواده‌شان احترام بگذارند. مربیان تیم ملی در واقع برادر و خواهرهای بزرگتر روئینگ‌سواران ایرانی هستند و رفتار توأم با احترام متقابل بین ما برقرار است.

برای رسیدن به چنین دستاوردهایی برای ایران، ما روحیه تیمی خانواده روئینگ ایران را ساختیم و به همین خاطر پس از کسب پیروزی‌ها با احترام به یکدیگر شادی‌مان را با یکدیگر سهیم می‌شدیم. خانواده روئینگ بابت کسب ۴ مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز برای کشور ایران به خود افتخار می‌کرد و می‌کند.

خانواده روئینگ به شمار افتخار می‌کنند، روئینگ‌سواران به کشور ایران و روحیه مردم ایران افتخار می‌کنند. آنها (روئینگ‌سواران) از خود می‌پرسند که چطور ممکن است که برخی خرابکاران فداکاری ما را نادیده می‌گیرند و می‌خواهند ما را نابود کنند؟ می‌توانم از شما بخواهم که لطفا از اعتبار ورزشکاران نگران تیم روئینگ ایران در برابر این خرابکاران دفاع کنید؟

لطفاً به وزیر ورزش و کمیته المپیک پیشنهاد دهید که قدردان فداکاری و از خودگذشتگی روئینگ‌سواران جوان و شایسته خود باشند و اعتبار و احترام لازم را به قهرمانان خود نشان دهند.

لطفاً از مسئولان ورزش بخواهید که آینده مدال‌های طلا را با به رسمیت شناختن مدال‌های طلای کنونی در رویدادهای المپیکی بسازند.

از جانب روئینگ‌سواران نگران ایران و خانواده روئینگ ایران
نیک جیوگانیک
کارشناس بین‌المللی روئینگ»

بیشتر بخوانید: جیوگانیک:در تعطیلات هستم و منتظرم پولم را واریز کنند/ مرادی علاقه‌مند بود تا جلوی صعود و پیشرفت روئینگ را بگیرد

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار