اتفاق عجیب در مصاف اینتر و هلاس ورونا؛ برزخ ۴ دقیقه‌ای در شب تاریخ‌سازی!

در شبی که نراتزوری رده دوم جدول را پس گرفت و میزبان ورونایی‌اش را شکست داد، اتفاقی عجیب رخ داد.

، شب گذشته (دوشنبه) در دیدار خارج از خانه اینتر برابر هلاس ورونا که آخرین بازی از هفته یازدهم سری A بود، اتفاقی رخ داد که بهانه‌ای جدید به منتقدان استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدئویی داد.

در این بازی که با پیروزی ۲ بر یک نراتزوری خاتمه یافت، تنها گل میزبان از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید، پنالتی‌ای که با حرف و حدیث و به شیوه‌ای جنجالی به هلاس ورونا اعطا شد و جامپائولو پاتزینی آن را به گل تبدیل کرد.

این پنالتی تاریخ‌ساز شد از این جهت بیشترین زمان مابین وقوع خطا تا اعلام پنالتی را به ثبت رساند. در دقیقه ۵۵ بازی در محوطه جریمه اینتر میان دروازه‌بان این تیم سمیر هندانوویچ با مهاجم هلاس ورونا، آلسیو چرچی برخوردی صورت گرفت که داور مسابقه کلودیو گاویلوچی آن را در ابتدا خطای پنالتی تشخیص نداد. ۳۰ ثانیه بعد اما بازی متوقف شد و داور علامت داد که صحنه برخورد هندانوویچ و چرچی توسط کمک داوران ویدئویی در حال بازبینی است.

بعد از ۲ دقیقه انتظار گاویلوچی شخصاً به کنار زمین رفت تا صحنه برخورد را در مانیتور تماشا کند و زمانی که به زمین بازی برگشت نقطه پنالتی را نشان داد که این تصمیم او واکنش تند بازیکنان اینتر را به همراه داشت. به این ترتیب پاتزینی که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت و ۴ دقیقه بعد از وقوع خطا پشت ضربه پنالتی ایستاد و با اولین ضربه‌اش به توپ در این مسابقه در دقیقه ۵۹ گلزنی کرد و بازی را به تساوی کشاند، هر چند اینتر ۸ دقیقه بعد توسط ایوان پریشیچ دوباره پیش افتاد و در نهایت ۳ امتیاز را از آن خود کرد.

با این ۳ امتیاز، اینتر در هفته یازدهم کالچو ۲۹ امتیازی شد و از این حیث هم تاریخ‌سازی کرد. پیش از این هرگز سابقه نداشت که نراتزوری در ۱۱ هفته نخست سری A این میزان امتیاز کسب کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار