یک مسی دیگر در اسلحه خانه گواردیولا

حتی برای مربی ای مانند پپ گواردیولا که شاهد رشد لیونل مسی در بارسلونا بود، اولین بازی فیل فودن در ترکیب منچسترسیتی حیرت انگیز بود.

به گزارش "توپ"، گواردیولا بعد از اولین بازی فودن در ترکیب سیتی مقابل منچستریونایتد در تابستان گذشته گفته بود:" مایلم از کلمات مناسبی برای توصیف آنچه دیدم، استفاده کنم. شما هم خوش شانس هستید که اولین بازی او را تماشا کردید. از آخرین باری که چنین چیزی دیدم، خیلی گذشته است. او ۱۷ سال دارد و بازیکن منچسترسیتی است. او در آکادمی سیتی پرورش پیدا کرده و عاشق این باشگاه است. او طرفدار سیتی است و برای ما، او یک هدیه است."

 

 

 

 

گواردیولا حتی پیش از اینکه از بایرن مونیخ راهی منچسترسیتی شود، از استعداد فودن خبر داشت و گرت ساوتگیت، سرمربی تیم ملی انگلیس، هم از زمانی که فودن ۱۴ سال داشت، او را زیر نظر دارد.
اما حالا بعد از قهرمانی تیم زیر ۱۷ ساله های انگلیس در جام جهانی، همه دنیا از استعداد این هافبک متولد استاک پورت که به عنوان بهترین بازیکن رقابت ها انتخاب شد، آگاه شده اند.  البته برای آنهایی که دوران حرفه ای فودن را دنبال کرده اند، این درخشش او اصلا تعجب برانگیز نیست.


جو مکین، یکی از بازیکن یاب های منچسترسیتی است که فودن را از ۶ سالگی زیر نظر دارد. زمانی هر دو آنها عضو باشگاه رِدیش ولکانز بودند و زمانی که فودن از این باشگاه راهی سیتی شد، مکین عکسی از فودن خردسال را در سایت باشگاه منتشر کرد و نوشت:" فیل فودن، این اسم را به خاطر داشته باشید."

 

 

 

 

مکین از آن به بعد پیشرفت فودن را به دقت زیر نظر داشت و اینکه چطور توانست به یک بازیکن کاملا دو پا تبدیل شود؛ هرچند معتقد است که جادوی پای چپ او چیز دیگری است.
فودن از زمانی که تنها ۱۵ سال داشت، برای تیم زیر ۱۸ ساله های سیتی بازی کرده و در ۱۶ سالگی، در فهرست سیتی برای بازی مقابل سلتیک در لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت. 


او در تابستان گذشته اولین قرارداد حرفه ای اش را با دستمزد هفتگی ۴ هزار پوندی امضا کرد و پس از آن بود که اولین بازی اش را مقابل منچستریونایتد انجام داد. انتظار می رود در بهار سال آینده، زمانی که فودن ۱۸ ساله شود، دستمزدش به هفته ای ۱۰ هزار پوند افزایش پیدا کند و البته درخشش او در جام جهانی هند، مطمئنا ارزش او را افزایش خواهد داد. 


جالب اینکه فودن هنوز مدیربرنامه هم ندارد؛ هرچند خیلی از آنها مایلند این ستاره آینده دار را زیر پر و بال بگیرند. اما او که هنوز اوقات فراغتش را با پدرش به ماهیگیری می پردازد، شاید ترجیح بدهد که همچنان بار نظارت بر دوران حرفه ای اش برعهده پدرش باشد. 


پیروزی ۵-۲ انگلیس مقابل اسپانیا، کشوری که همواره به پرورش استعدادهای جوان مشهور است، می تواند نوید ظهور یک نسل طلایی را بدهد و در این بین، فودن می تواند ستاره ای باشد که این نسل طلایی را به موفقیت های بزرگتری برساند.

 

منبع: دیلی میل

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار