مسابقات شمشیربازی جام جهانی دختران- پاریس

هر ۴ نماینده کشورمان در دور حذفی با شکست مقابل حریفان از دور مسابقات کنار رفتند

رقابت‌های جام جهانی شمشیربازی دختران با برگزاری مسابقات بخش انفرادی به میزبانی پاریس آغاز شد و نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، مسابقات جام جهانی شمشیربازی دختران به میزبانی پاریس آغاز شد و در بخش انفرادی ۱۷۷ ورزشکار از ۳۲ کشور جهان در این رقابت شرکت کردند. چهار سابریست ایران ( پریماه برزگر، فائزه رفیعی، کیانا باقرزاده و نجمه سازنچیان ) به مصاف حریفان خود رفتند.

در مرحله مقدماتی برزگر با دو برد (۵بر ۳ مقابل شمشیرباز لهستان و ۵ بر ۲ مقابل شمشیرباز بریتانیا) و سه باخت ( مقابل شمشیربازان فرانسه، هنگ کنگ و بلاروس) به جدول حذفی رقابت‌ها راه پیدا کرد.

در همین مرحله رفیعی با دو برد (۵ بر ۳ مقابل شمشیرباز کره جنوبی و ۵ بر ۴ مقابل شمشیرباز آلمانی) و سه شکست ( مقابل نمایندگان مجارستان، روسیه و بریتانیا) به جدول ۱۲۸ نفره راه یافت.

کیانا باقرزاده دیگر نماینده کشورمان نیز با کسب چهار پیروزی ( ۵ بر ۲ مقابل شمشیرباز بلژیک، ۵ بر ۳ مقابل شمشیرباز آلمان، ۵ بر ۴ برابر شمشیرباز یونان و ۵ بر یک برابر ورزشکار ترکیه) و قبول دو شکست برابر نمایندگان لهستان و روسیه به جدول ۱۲۸ نفره صعود کرد.

نجمه سازنچیان آخرین نماینده ایران با چهار برد ( ۵بر یک مقابل شمشیرباز کمبیا، ۵ بر ۳ مقابل شمشیرباز فرانسه، ۵ بر صفر برابر ورزشکار آمریکا و ۵ بر ۳ برابر ورزشکار آلمان ) و دو شکست برابر حریفان روسی و هنگ کنگی خود به جدول حذفی صعود کرد.

در گام بعدی برزگر با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ برابر حریف مجارستانی خود شکست خورد و از ادامه رقابت‌ها بازماند. کیانا باقرزاده نیز در مصاف با حریف آمریکایی خود ۱۵ بر ۹ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. فائزه رفیعی ۱۵ بر ۷ حریف آلمانی خود را شکست داد و به جدول ۶۴ نفره راه یافت اما در رقابت بعدی خود برابر دیگر شمشیرباز آلمانی ۱۵ بر ۹ نتیجه را واگذار کرد و از ادامه مسابقات کنار رفت. نجمه سازنچیان نیز ۱۵ بر ۱۰ حریف بریتانیایی خود را شکست داد و به جدول ۶۴ نفره صعود کرد اما در مسابقه بعدی خود ۱۵ بر ۱۱ مقابل شمشیرباز فرانسوی شکست خورد از دور رقابت‌ها کنار رفت.

شایان ذکر است سال گذشته در این رقابت‌ها دو نماینده کشورمان با یک پیروزی در دور نخست حذف شدند و امسال در روندی رو به رشد هر چهار نماینده کشورمان به دور حذفی صعود کردند.

رقابت‌های بخش تیمی شنبه شب قرعه کشی و یکشنبه آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار