منشا و علیپور کار طارمی را نمی کنند

خداداد: رحمتی حق دارد صورتش را بپوشاند

پیشکسوت فوتبال اعتقاد دارد حساسیت های دربی سبب شد تا شفر و برانکو با تفکر شجاعانه تیم های خود را به زمین نفرستند.

خداداد عزیزی در گفت و گو با خبرنگار "توپ" درباره دربی شماره ۸۵ پایتخت، زیبا نشدن مسابقه و برخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:


به درخواست دوستانم جواب رد دادم


قبل از دربی دوستانم اصرار داشتند که بازی را با هم ببینیم؛ اما معمولا این بازی زیبا نمی شود و به همین خاطر به ورزشگاه نرفتم و بازی را هم کامل ندیدم. می دانستم چون شرایط استقلال چندان خوب نیست و پرسپولیس هم چند غایب دارد، بازی خوبی از آب در نمی آید.


دربی ایران بر عکس همه جای دنیا زیبا نیست


دربی در همه جای دنیا و به خصوص در کشورهایی مثل آلمان، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا و ... بازی های زیبایی هستند و معمولا بهترین بازی های فصل هستند؛ اما ما در ایران به قدری هیجان می دهیم و اعضای دو تیم را تحت فشار می گذاریم و به عبارت بهتر شلوغش می کنیم که این بازی یک جنگ فیزیکی می شود. مسابقه ای که دو تیم فقط ترس باختن دارند و همین باعث می شود مربیان محتاطانه وارد زمین شوند.


برانکو و شفر تحت تاثیر قرار گرفتند


اکثر دربی های تاریخ ایران اینطور بوده که بازی زیبایی را شاهد نیستیم. در همین مسابقه ای که گذشت هم برانکو و شفر تحت تاثیر این بحث ها قرار گرفتند و تیم شان را شجاعانه به زمین نفرستادند.


از کوله رحمتی ایراد نگیرید


بازی نکردن مهدی رحمتی در دربی پایتخت با نظر وینفرد شفر بود. مربی باید درباره بازیکنش تصمیم بگیرد. اینکه وقتی بازیکنی مثل رحمتی در دربی نیمکت نشین می شود، طبیعی است. به هر حال او با این همه بازی ملی دوست دارد بازی کند. رحمتی جزو بزرگان فوتبال ایران است و فکر می کنم نباید اینقدر راحت قضاوتش کنیم. اینکه از کوله روی دوش او و پوشاندن صورتش ایراد بگیریم، کار درستی نیست و فکر می کنم باید در این باره از خود رحمتی بپرسیم. به هر حال اکنون شرایط اینطور رقم خورده که حسینی بازی کرد و امیدوارم رحمتی نیز بتواند روحیه از دست رفته اش را برگرداند.


استقلال مهاجم ششدانگ می‌خواهد


مشکل اصلی استقلال در این فصل نداشتن یک مهاجم ششدانگ است. دلیل اصلی که استقلال تا اینجای فصل نتیجه نگرفته نیز همین موضوع است. تنها مهاجم استقلال در حال حاضر علی قربانی است و حتی سجاد شهباززاده نیز مهاجم نوک محسوب نمی شود. استقلال مهاجمی می خواهد که بتواند خودش را در موقعیت قرار دهد و به گل برسد.


منشا و علیپور کار طارمی را انجام نمی‌دهند


پرسپولیس با رفتن مهدی طارمی به مشکل خورده است. طارمی تا زمانی که در پرسپولیس بود، همیشه صاحب موقعیت گل می‎شد؛ اما با رفتن او این تیم کمتر موقعیت می سازد. منشا و علیپور در ترکیب حضور دارند و خوب هم هستند؛ اما کاری که طارمی می کرد را آنها نمی توانند، انجام دهند. به همین خاطر در گلزنی کمی دچار مشکل هستند. هرچند که منشا در نوک حمله مهره تاثیرگذاری است.


استقلال از اینجای جدول جدا می شود


من شک ندارم استقلال خودش را از اینجای جدول جدا خواهد کرد. ما نباید توقع داشته باشیم استقلال تا پایان فصل آنجای جدول بماند. استقلال اگر در نیم فصل یک مهاجم خوب جذب کند، شرایطش بهتر خواهد شد و در جدول بالا می آید.


امیدوارم پارس جنوبی حفظ شود


با توجه به اینکه تیم های سپاهان، استقلال، تراکتورسازی و ذوب آهن شرایط خوبی ندارند، پرسپولیس راحت تر می تواند قهرمان شود. البته که پارس جنوبی اکنون رقیب اصلی سرخپوشان است؛ اما حفظ این تیم در صدرجدول کار سختی است. با توجه به جوانی پارس جنوبی اینجور تیم‌ها معمولا دچار مشکل می شوند؛ اما شخصا امیدوارم این تیم خوب شهرستانی حفظ شود.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار