تیم بسکتبال با ویلچر مردان ایران نایب قهرمان آسیا و اقیانوسیه شد

تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان کشورمان به مقام دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه دست یافت.

، در دیدار نهایی این رقابت‌ها صبح امروز (شنبه) تیم ایران به مصاف استرالیا رفت و با نتیجه ۸۰ بر ۵۴ مغلوب حریف شد و به مقام نایب قهرمانی بسنده کرد.

نمایندگان کشورمان در مرحله گروهی این مسابقات با تیم‌های عربستان، نیوزلند و تایلند همگروه بودند و با غلبه بر هر سه تیم به عنوان تیم اول گروه C به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافتند.

چین حریف ایران در مرحله یک چهارم نهایی بود و ملی پوشان کشورمان با شکست میزبان به نیمه نهایی رفتند و در این دیدار نیز با غلبه بر ژاپن به عنوان فینالیست شناخته شدند.

دیدار رده بندی این دوره از مسابقات نیز بین تیم های ژاپن و کره برگزار شد و تیم ژاپن توانست با نتیجه ۶۸ بر ۵۴ حریف را شکست داده و به عنوان سومی این مسابقات دست یابد.

در بخش زنان نیز تیم چین به عنوان قهرمانی دست یافت، استرالیا نایب قهرمان شد و عنوان سوم و چهارم نیز به ترتیب به تیم‌های ژاپن و ایران رسید.

رقابت‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه با حضور ۱۴ تیم در بخش مردان و ۴ تیم در بخش زنان از یکم آبان ماه به میزبانی پکن آغاز شد و امروز به کار خود پایان داد.

تیم ملی بسکتبال باویلچر مردان ایران علاوه بر کسب عنوان نایب قهرمانی سهمیه مسابقات جهانی ۲۰۱۸ را که به میزبانی آلمان و در شهر هامبورگ برگزار می شود، به‌دست آورد.

علاوه بر ایران، تیم‌های استرالیا، ژاپن و کره نیز در بخش مردان و تیم های چین و استرالیا در بخش زنان، موفق به کسب سهمیه مسابقات جهانی ۲۰۱۸ آلمان شدند.

کاروان اعزامی ایران به این رقابت‌ها، بامداد روز سه شنبه، ۹ آبان ماه به میهن بازخواهد گشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار