با کمترین امکانات می‌توان به کارهای بزرگی دست زد

عباس‌آبادی: با نبود جیوگانیک شانسی برای برنده شدن و کسب موفقیت در بازی‌های آسیایی وجود ندارد

ملی‌پوش روئینگ کشورمان گفت: در شرایط پیش رو اگر مثل سال‌های گذشته ادامه کار با مربی ایرانی باشد، از الان مشخص است که شانسی برای برنده شدن و کسب موفقیت در جاکارتا وجود ندارد.

خشایار عباس‌آبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص جدایی جیوگانیک، سرمربی تیم ملی روئینگ از تیم ایران اظهار داشت: بهترین و تنها گزینه برای هدایت روئینگ ایران جیوگانیک است. راهی که انتهایش از ابتدا باخت است را نباید شروع کرد و ترجیح میدهم در سن ۲۴ سالگی پس از کسب مدال در رشته تک‌نفره سنگین وزن از ورزش قهرمانی خداحافظی کنم چرا که خانواده‌ام موافق دیدن شکست نیستند.

وی در ادامه افزود: طی آخرین تماس تلفنی که با جیوگانیک داشتم فهمیدم که او تمایلی برای بازگشت به ایران با این شرایط ندارد. در شرایط پیش رو اگر مثل سال‌های گذشته ادامه کار با مربی ایرانی باشد، از الان مشخص است که شانسی برای برنده شدن و کسب موفقیت در جاکارتا وجود ندارد. سیستم بدنسازی جیوگانیک انحصاری است و روش تمرینی منحصر به فردش در دنیا خاص او است و اگر مربی خارجی دیگری هم به جای جیوگانیک بیاید مطمئنا با تغییر این سیستم حداقل ۶ ماه زمان لازم است تا تیم با سیستم تمرینی هوازی که اکثر مربی‌های روئینگ در دنیا دارند، منطبق شود.

ملی‌پوش روئینگ کشورمان تصریح کرد: به زبان عامیانه سیستم تمرینی بلند مدت! باعث افت رکورد در ابتدا و تخریب روحی بچه‌ها می‌شود به طوریکه رکوردهای دو سال پیش هم تکرار نمی‌شود. در این مدت زمان کم که تا بازی‌های آسیایی جاکارتا عملا کمتر ۸ ماه تمرینی زمان مانده تغییرات اصلا به صلاح نیست.

وی گفت: حقایق و پیش بینی‌های آقای جیوگانیک از این قرار بود که ۱۰ مدال در جاکارتا حتمی است و در بدترین شرایط با توجه به پتانسیل بچه‌ها ۵ طلا را می‌توان کسب کرد. ما می‌خواستیم با این آرزو که روئینگ در بین رشته‌های پر مدال پر افتخارترین رشته در کاروان ایران باشد، سال جدید را آغاز کنیم. اما الان با تبدیل چند شایعه به مدرک غیر مستحکم و بزرگ نمایی بدلیل اختلافات شخصی با جیوگانیک و تبدیل به پرونده، این مربی منحصر به فرد و پیرمرد مهربان را با چشمی گریان از کشور راندیم.

عباس‌آبادی با اشاره به نتایج کسب شده روئینگ در چند سال اخیر، یادآود شد: نتایج سال‌های گذشته اصلا نشان دهنده توانمندی ما در این رشته نیست و جیوگانیک در مسابقات قهرمانی آسیا ثابت کرد که با کمترین امکانات می توان به کارهای بزرگی دست زد. در مورد این مربی باید بگویم او کسی است که در سال ۲۰۰۷و ۲۰۰۸ روئینگ را در ایران برای اولین بار آغاز کرد و چندین قهرمانی آسیا و جهان را ظرف مدتی کمتر از یکسال برای ایران گرفت. کسی است که در رزومه خود ۵ طلای المپیک و بالای ۸۰ مدال جهانی را داراست.

وی در پایان گفت: از آقای صادقی، رئیس پیشین کمیته روئینگ خواهش می‌کنم به فدراسیون قایقرانی بازگردند. از فدراسیون قایقرانی وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک خواهش می‌کنم با بررسی مجدد و پیش بینی نتایج، تصمیم صحیح اتخاذ کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار