هفته یازدهم سری A ایتالیا

میلان - یونتوس؛ تسویه حساب در محله روسونری

جدال دو تیم مطرح فوتبال ایتالیا همواره جذابیت‌های خاص خودش را دارد، هر چند یکی از این دو تیم حال و روز چندان خوشی نداشته باشد.

، هفته یازدهم کالچو با یک دیدار مهم و نفسگیر آغاز خواهد شد؛ جایی که میلان از ساعت ۱۹:۳۰ امشب (شنبه) در ورزشگاه سن‌سیروی شهر میلان میزبان رقیب سنتی‌اش یوونتوس خواهد بود. این دیدار قرار بود به دلیل انتقال لئوناردو بونوچی در تابستان گذشته از بیانکونری به روسونری حساسیت ویژه‌ای داشته باشد اما اخراج بونوچی در بازی مقابل جنوا باعث شد این مدافع جنجالی بازی بزرگ را از دست بدهد و نتواند مقابل همبازیان سابقش به میدان برود. او اگرچه پیشتر در مصاحبه‌ای بابت این موضوع ابراز تاسف کرد اما آنها که دستی بر آتش فوتبال دارند، خوب می‌دانند که برای بازیکنی در این موقعیت بغرنج، چندان هم بد نشد که مقابل تیم سابقش قرار نگیرد و موجب خشم بیشتر هواداران تورینی نشود!

روسونری روی خط بحران

میلان مطابق انتظار عمل نکرده است؛ نه مطابق هزینه‌هایی که برایش شده و نه به اندازه اسم بزرگش. مالکان چینی این تیم تابستانی رویایی برای هواداران خلق کردند و با خریدهای متعدد نوید روزهایی طلایی را به آنها دادند اما روسونری مدتهاست که فقط روی خط بحران حرکت می‌کند و اوضاع مناسبی ندارد. وینچنزو مونتلا به عنوان سرمربی معادله عجیبی برای سران میلان محسوب می‌شود؛ نه آن‌قدر باتجربه است که بتواند نوار بحران تیمش را قیچی کند و نه آن‌قدر کم‌تجربه که بتوان خیلی زود نسخه‌اش را پیچید و اخراجش کرد.

روسونری در فصل جاری باخت‌های بدی داده و در برخی بازی‌ها به شدت ناامید کننده ظاهر شده است. در کنار این، شکست در دربی میلان (دلامادونینا) هم فشار زیادی روی مونتلا آورده است. حالا یک آزمون دشوار دیگر پیش روی میلان و مربی جوانش قرار دارد. پیروزی بر یوونتوس می‌تواند یک معجزه تمام عیار برای همه اعضای باشگاه باشد؛ نسخه نجات اما اگر میلان باز هم وا بدهد چطور؟ در این صورت گزینه محتمل‌تر هدایت مونتلا به سمت در خروجی است، خصوصا که صحبت‌های زیادی هم درباره مذاکره میلانی‌ها با چند مربی برای جایگزینی با مونتلا شنیده می‌شود، مگر اینکه چینی‌ها همچنان صبوری به خرج دهند.

تیم مونتلا از ۱۰ بازی گذشته ۱۶ امتیاز جمع کرده و هشتم است؛ آنجا در میانه‌های جدول لمیده و جوری پیش می‌رود انگار که هر چه پیش آید، خوش آید! یک سوم از فصل سپری شده و هواداران از خود می‌پرسند آیا میلان به جمع مدعیان خواهد رسید؟ این شاید صرفا خواب خوش پاییزی در روزهای آخر اکتبر باشد؛ میلان و قهرمانی؟ بشنو و باور نکن!

یک تسویه حساب یوونتوسی؟

ماسیمیلیانو آلگری از تیمش راضی نیست. یوونتوس او اگرچه فصل پیش هم شروع چندان خوبی نداشت اما این فصل کمی بی‌انگیزه نشان می‌دهد؛ شاید شاگردان مرد بداخلاق یووه بار دیگر همچون فصل گذشته نیازمند سخنرانی ۱۰ دقیقه‌ای کاپیتان بوفون در رختکن هستند تا به خودشان بیایند و «یوسین بولت»وار با خنده‌ای بر لب از رقبای نه چندان قدرتمندشان جلو بزنند و به جام برسند.

اوضاع یوونتوس به مراتب بهتر است؛ این قدر بهتر که کسی رویش نشود وضعیت بیانکونری را با میلان مقایسه کند. ۲۵ امتیاز از ۱۰ بازی و ایستادن در جایگاه سوم که حاصل اندک نوسان گورخرها در رقابت با ناپولی و اینتر شگفت‌انگیز این فصل بوده است. همه‌ اینتری‌ها و اهالی ناپل هم می دانند که این فاصله اندک از یوونتوس نمی تواند حاشیه امنیت مناسبی باشد، چون دو سوم از فصل مانده و به قول معروف شب دراز است و قلندر بیدار. اینکه صدای نفس‌های یوونتوس رو پشت سرت بشنوی حقیقتا کابوس دهشتناکی است؛ یک منبع استرس قوی که تن هر تیمی را می‌لرزاند.

در حالت عادی یوونتوس باید خیلی راحت پوست میلان را بکَند اما خب چی فوتبال را جذاب کرده؟ بله، غیرقابل پیش‌بینی بودنش! در این میان یک راز کوچولو وجود دارد و آن اینکه یوونتوسی‌ها در پی جذب بونوچی توسط میلان به دنبال تسویه حساب تابستان خواهند بود، چرا؟ چون یک یوونتوسی همیشه حسابش را تسویه می‌کند.

ترکیب احتمالی

میلان: دوناروما، رومانیولی، زاپاتا، موساکیو، رودریگس، کسیه، بیگلیا، بورینی، سوسو، چالهان‌اوغلو و کالینیچ

یوونتوس: بوفون، لیشت‌اشتاینر، بارزالی، کیِلینی، ساندرو، خدیرا، پیانیچ، ماندزوکیچ، دیبالا، کوادرادو و ایگواین

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار