روز گذشته در سطح پرسپولیس بودیم

شفر: جادویی در کار نیست باید کار کنیم

سرمربی استقلال می گوید در نیمه دوم بازی موقعیت های زیادی داشته اند که از آن استفاده نکرده اند.

به گزارش "توپ"، استقلال تهران روز گذشته دربی پایتخت را باخت و صبح امروز به ریکاوری پرداخت. در حاشیه تمرین امروز آبی پوشان، سرمربی آلمانی این تیم به سوال خبرنگاران درباره بازی دیروز و تحلیلش درباره آن و موضوعات دیگر پاسخ داد.

 

شانس های گلزنی را از دست دادیم

 

ما در نیمه دوم خیلی خوب بازی کردیم، شانس های زیادی برای گلزنی داشتیم. من قبل از بازی گفتم پرسپولیس خوب فوتبال بازی می کند و بازیکنانش سالهاست کنار هم هستند. بازهم میگویم خیلی خوب بازی کردیم اما گل نزدیم، وقتی گل نزنی نمیتوانی بازی را ببری. هرچه از بازی گذشت رو به توپ های بلند آوردیم، کمی عصبی بودیم. بین دو نیمه به بازیکنان گفتم شما می توانید بازی را عوض کنید و حتی پیروز شوید، اما وقتی شانس های گلزنی را از دست بدهیم کاری نمی توان کرد.

 

 

بهترین هواداران را داریم

 


چیزی که خیلی مهم است، هواداران چقد برای ما أهمیت  قائلند، بعد از باخت همگی ایستادند و تیممان را تشویق کردند، این خیلی مهم است. من یک نفر را هم ندیدم عکس العمل منفی نشان بدهد، علی رغم اینکه ما دربی را باختیم، این تشویق ها نشان داد بهترین هواداران را داریم. طبیعی است همه ناراحت باشند، ما هم در رختکن ناراحت بودیم اما باید تلاش کنیم تا بهتر و بهتر شویم.

 


فقط یک اشتباه داشتیم

 

ما باید خیلی سریع تر و شکیل تر بازی کنیم وقتی شانس برای گلزنی داریم، صحنه ای که برای پرسپولیس پنالتی شد، مهاجم پرسپولیس با تمام سرعت و قدرت جلو رفت تا توانست پنالتی بگیرد، ما هم یک موقعیت تقریبا در همان پوزیشن داشتیم که فرشید اسماعیلی می توانست شوت بزند یا توپ را به قربانی پاس بدهد که بدشانسی آوردیم و گل نشد. بازیکنان ما باید بیشتر بخواهند و بیشتر تلاش کنند برای گل زدن، علی قربانی در بازی با نساجی بسیار بیشتر تلاش کرد اما در بازی روز گذشته آن سعی را از او ندیدم. فقط یک صحنه اشتباه کردیم و تمرکزمان را از دست دادیم که باعث شدمهاجم پرسپولیس پنالتی بگیرد.

 

روز گذشته در سطح پرسپولیس بودیم

 

نیمه دوم خیلی بهتر و محکم تر از پرسپولیس بازی کردیم، مهاجمی مثل جابر موقعیت های زیادی برای پاس دادن یا ٣ موقعیت گلزنی داشت که البته از دست رفت و این مسئله ای نیست. ما خیلی خیلی در سطح بالایی تمرین می کنیم، ما باید بیست درصد بیشتر کار کنیم تا به سطح پرسپولیس برسیم، در بازی دیروز از نظر لول بازی در یک سطح بودیم. بازیکنان پرسپولیس مدت زیادی است که کنار هم هستند و ما در حال ساخت تیممان هستیم.

 

ابراهیمی را برای حمله نیاز داشتیم

 

اگر سرور چپاروف به زمین می آمد باید ابراهیمی را کمی عقب تر می فرستادیم و کار دفاعی اش بیشتر می شد در حالیکه امید ابراهیمی علاوه بر دفاع، در زمان حمله و توپگیری ما خیلی عالی عمل می کند. می دانستیم پاس بلند زیادی می دهند به مانند پنالتی که گرفتند، هافبکی می خواستیم که خوب ضربه سر بزند مثل فرشید باقری اما در یک صحنه غفلت کردیم،پاس بلند دادند و مهاجمشان با ضربه سر موقعیت سازی کرد و پنالتی شد، اگر سرور چپاروف بازی می کرد و ما ١-٠ می باختیم شاید شما میپرسیدید چرا او از ابتدا بازی کرد.

 

جادوگر نیستم

 

اگر در گذشته بخواهیم زندگی کنیم شانسی برای آینده نداریم، از نظر جسمانی و تاکتیکی خیلی آماده نبودیم. من جادوگر نیستم که بخواهم دست روی یک دکمه بزارم و همه چیز درست شود، ما باید کار کنیم و اشکالات را برطرف کنیم. اگر قرار باشد یک مربی جدید بیاید و بعد از یک هفته تیمش را قهرمان کند، هر هفته یک تیم باید قهرمان شود.فوتبال آسان نیست و نیاز به تمرین و کار سخت دارد، باید ذهن بازیکنان را عوض کنیم تا اشتباهاتشان را تکرار نکنند.

 

هواداران از عملکرد استقلال راضی بودند

 

اشتباهاتی که در گذشته داشته ایم باید برطرف شود، وقتی یک تیم ٧-٨ هفته انتظارات را بر آورده کند یک سرمربی نمی تواند یکباره انقلاب کند، دیدید که هواداران بعد از باخت در دربی حرفی بر زبان نیاوردند و تیم را تشویق کردند. هواداران، بازیکنان و کادر ناراحت بودند و هرکدام گریه می کردند، زمانی برای غمگین بودن نداریم و باید تلاش کنیم. ٤٠ هزار هوادار دیروز تیم را در ورزشگاه تشویق کردند شاید دونفرهم ناراحت باشند اما مهم این است که بیشتر هواداران راضی بودند.

 

اهل دفاع ١٠نفره و ضدحمله نیستم

 

اینکه نمی توانیم بازی را ببریم طبیعی است، اگر همیشه بخواهیم مثل گذشته رفتار کنیم نمی توانیم در آینده موفق باشیم. من آمده ام تا تیمم را بهتر کنم، نمی خواهم تیمم ١٠نفر عقب باشد و یک نفر جلو و سانتر کنیم، هواداران هم بازی زیبا می خواهند و هم نتیجه، این چیزی است که من هم دنبالش هستم. 

 

اختیارات میک در تمرین استقلال

 


من به میک می‌گویم در تمرین چه کاری انجام دهد؛ تمرین را نگاه می‌کنم و نگه می‌دارم؛ او وظیفه آماده‌سازی و اجرای تمرین را برعهده دارد.

 


داور مثل همه ما اشتباه می‌کند


وقتی استادیوم پُر از تماشاگر است، مطمئنا کار برای داور راحت نیست و کمی عصبی می‌شود؛ دیروز ما هفت کارت زرد گرفتیم و پرسپولیس سه اخطار، در حالی که فکر می‌کنم هر دو تیم به یک اندازه خطا داشتند و از سوی دیگر داور یک کارت زرد بازیکن پرسپولیس را اشتباها به یکی دیگر داد و باید او را اخراج می‌کرد اما اشتباه داشته و همه اشتباه می‌کنند؛ فقط داور اشتباه نمی‌کند و ما هم اشتباه داریم؛ نمی‌توانم بگویم داور بد بود یا خیر.

 


توصیه به مهاجمان استقلال

 


دیروز راجع به منشا، مهاجم پرسپولیس با بازیکنانم صحبت کردم که او از محوطه بیرون می‌آید، خیلی زیاد توپ می‌گیرد و آن را حفظ می‌کند؛ ما در نیمه اول فرصت‌های زیادی از دست دادیم و باید با مهاجمانمان کار کنیم تا آنها بیشتر یاد بگیرند؛ به بازیکنانم گفتم باید بیرون بیایند و توپ بگیرند؛ شاید در گذشته طوری بازی می‌کردند که بیرون نمی‌آمدند تا صاحب توپ شوند ولی حالا باید این کار را انجام دهند.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار