حیدری قضاوت خیلی خوبی داشت

عسگری: اخطار به چشمی درست بود/ از اعتراض‌های شفر تعجب می‌کنم

کارشناس داوری کشورمان تأکید کرد پنالتی اعلام شده برای پرسپولیس در دیدار مقابل استقلال و اخطار به مدافع آبی‌پوشان کاملاً صحیح بوده است.

حسین عسگری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، درباره قضاوت بیژن حیدری در دربی ۸۵ اظهار داشت: حیدری قضاوت خوبی داشت و در این مسابقه نمره قبولی گرفت.  بازی پُر تنشی بود و در اوایل بازی پنالتی که داور گرفت، تشنج بازی را تشدید کرد.

وی ادامه داد:‌خوشبختانه حیدری با استفاده به موقع از کارت‌های خود بازی را کنترل کرد. در برخی از صحنه‌های مسابقه بازیکنان بی‌جهت به داور اعتراض کردند، من تعجب می‌کنم چرا شفر در چند مورد اعتراض‌های شدیدی داشت که اتفاقاً حق با حیدری بود.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان درباره صحنه پنالتی پرسپولیس گفت:‌ تصمیم داور کاملاًٌ صحیح بود و فقط مشکل این بود که بازیکنان دو تیم آگاهی کافی از قانون نداشتند و اعتراض کردند. خوشبختانه داور آن صحنه را به خوبی اداره کرد.

عسگری در مورد قانون جدید داوری، تصریح کرد: قانون جدید می‌گوید، اگر موقعیت آشکار گل باشد در محوطه جریمه کارت زرد کافی است. سال گذشته کارت قرمز داده می‌شد اما امسال قانون عوض شده است. 

وی در پایان به تسنیم گفت: هیچ بازی وجود ندارد که داور اشتباهی نداشته باشد، اما اگر این اشتباه روی نتیجه تأثیرگذار باشد عملکرد داور خوب بود. حداقل نمره داور خوب بود، حیدری در این مسابقه به موقع از کارت‌ها استفاده کرد و جابه جایی‌های خوبی در زمین داشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار