اولیایی: استقلال در دربی شکست بخورد مدیرانش بهانه‌ای برای ادامه کار ندارند

وبسایت رسمی توپ - مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: عمر مدیریتی مدیران استقلال به این بازی بستگی دارد و در صورت شکست آبی‌پوشان دلیلی برای ادامه کار آنها نمی‌بینم.

به گزارش وب سایت نود، سید کاظم اولیایی در خصوص دربی ۸۵ اظهار داشت: خیلی از کشورها که چنین رویدادی ندارند حسرت آن را می‌خورند اما که ما این پدیده بزرگ ورزشی-اجتماعی را داریم نه قدرش را می‌دانیم، نه از آن مراقبت می‌کنیم و نه در صدد بهره برداری خوب از آن هستیم. خیلی از مواقع هم در صدد تخریبش هستیم.

* تیمی برنده است که موقعیت شناس‌تر باشد
در دربی‌ها هر تیمی وقت شناس تر و فرصت طلب تر باشد زودتر به اهداف خود می‌رسد. برای همین است که بازیکنان خاصی در این بازی‌ها می‌توانند سرنوشت تعیین کنند. تاریخ دربی‌ها نشان می‌دهد بازیکنانی که می‌توانند خودشان را با جو ورزشگاه تطبیق داده و از فرصتها بهتر استفاده کنند تیم شان را به پیروزی رسانده‌اند.

* احساس نیاز می‌تواند برگ برنده هر تیمی باشد
فاکتور نیاز و انگیزه در این بازی‌ها تعیین کننده است و برای همین است خیلی مواقع تیم هایی که در جدول شرایط ضعیف تری دارند در این بازی خاص موفق می‌شوند. چون آنها بیشتر به نتیجه این بازی نیاز دارند. در این بازی نه تنها تیم استقلال از نظر جدولی نیاز به پیروزی این بازی دارد، بلکه مدیران این باشگاه هم به شدت به پیروزی در این بازی نیاز دارند و این احساس نیاز مدیریت باشگاه به پیروزی در این بازی هم باعث می‌شود تا شانس آبی‌پوشان تا حدودی افزایش یابد.

* استقلال ببازد مدیرانش بهانه‌ای برای ادامه کار ندارند
در صورت ثبت نتیجه شکست برای آبی پوشان در این بازی، دلیلی برای ادامه حضور مدیریت این باشگاه در آن نمی‌بینم. مدیران استقلال خودشان می‌دانند هواداران آنها را دوست ندارند. اگر این بازی را ببرند هواداران با همین شیوه کجدار و مریض آنها را تحمل می‌کنند. اما اگر اتفاقی غیر از آن بیفتد هواداران قطعا ادامه حضور این مدیریت را نخواهد پذیرفت.

* در هیچ دربی بازنده نبودم
مدیرعامل سابق استقلال افزود: هفت سال مدیرعامل استقلال بودم و تعداد زیادی دربی را بعنوان مدیر این تیم تجربه کردم و در هیچ یک از این دربی‌ها بازنده نبودیم. عجیب ترین و جنجالی ترین دربی‌ها هم در زمان مدیریت من اتفاق افتاد. دربی معروف سال ۷۳ که با درگیری‌هایی همراه بود و در نهایت با رای انضباطی فدراسیون بازی ۳ بر صفر به سود ما اعلام شد و دربی بعدی که با حکم فدراسیون در بندرعباس و بدون حضور تماشاگر برگزار شد.

* به جای هوادار زندانی‌ها تماشاگر بازی شدند
برای این بازی که در بندرعباس برگزار شد و اولین دربی خارج از تهران بود، دو تیم با یک هواپیما به بندر عباس رفتند و در یک هتل اقامت کردند. بازی هم که بدون تماشاگر بود و فقط چند نفر از زندانیان زندان بندرعباس را برای تماشای بازی آورده بودند و این موضوع برای ما که مسئولیت آن بازی را بر عهده داشتیم ایجاد نگرانی کرده بود.

* استقلال شانس بیشتری دارد
از نظر فنی شاید بتوان گفت نتیجه بازی مساوی است. اما از آنجایی که همه استقلال از راس مدیریت گرفته تا بدنه باشگاه و بازیکنان و کادر فنی بیشتر به پیروزی احساس نیاز می‌کنند شانس این تیم برای پیروزی بیشتر است. باز هم تاکید می‌کنم شیشه عمر مدیریت مدیران فعلی باشگاه استقلال در گروی این بازی و نتیجه آن است.

* شان کمیته اخلاق به اندازه قلیون پایین آمد
نمی‌دانم چرا کمیته اخلاق به استعمال دخانیات توسط بازیکنان فوتبال ورود کرد و برای آن حکم صادر کرد. به هیچ وجه قلیون کشیدن فوتبالیست‌ها را تایید نمی‌کنم، اما می‌گویم شان کمیته اخلاق بالاتر از آن است که برای قلیون کشیدن هم ورود کند. اعضای کمیته اخلاق خودشان را کوچک کردند و شان شان را به اندازه قلیون پایین آوردند.

آقای تورک به فضای فوتبال آشنا نیست و فوتبال را از طریق روزنامه‌ها می‌شناسد. سئوال من از ایشان نیست بلکه از آن کارشناسان محترم فوتبال در کمیته اخلاق این است که آیا در فوتبال ایران نقاط تاریک تری از استعمال دخانیات توسط بازیکنان نداریم؟ در فوتبالی که این همه پشت پرده‌های خطرناک و غیر اخلاقی دارد باید کمیته اخلاق سرش را با قلیون کشیدن بازیکن گرم کند؟

بهتر است در این برهه که فوتبال ما مملو از نقاط تاریک است، کمیته اخلاق این نقاط تاریک را نشانه بگیرد نه این که به منظور ایجاد بیلان کاری برای خودش دو تا فوتبالیست را برای قلیون کشیدن محروم کند و سپس با آنها جلسه بگذارد. کمیته اخلاق باید به مسائل بزرگ و کلان ورود نکند نه قلیون کشیدن دو تا فوتبالیست.

 

۲۰۵۱

مهر

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار