ناصر خان دخالت نمی‌کرد، با هم هماهنگ بودیم

ماجرای عصای جادویی فیروز کریمی در دربی

سرمربی سابق استقلال و کنونی گسترش فولاد تبریز اعتقاد دارد دربی ۸۵ استثنایی، جذاب و پرگل خواهد بود که با نتیجه تساوی به پایان می رسد.

فیروز کریمی در گفت و گو با خبرنگار "توپ" درباره مسابقه شماره ۸۵ دربی پایتخت، تنها حضور خود روی نیمکت استقلال در این مسابقه و برخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:


دربی ۸۵ استثنایی است


احساسم این است که دربی شماره ۸۵ استثنایی خواهد شد؛ در بازی امروز پرسپولیس برای عقب نماندن از کورس صدرنشینی و استقلال برای شروع حرکت روبه رشد خود نیاز به ۳ امتیاز روحیه بخش دارند. پرسپولیس و استقلال در این بازی چیزی برای باختن ندارند و علاوه بر این شرایط دو تیم از نظر من یکسان است.


این بازی پرگل خواهد بود


تصور من این است که امروز شاهد یک بازی پرگل خواهیم بود که زیبا می شود. قطعا دو تیم به دور از ترس و استرس یک بازی روبه جلو و کاملا هجومی را به نمایش می گذارند و موقعیت های گل زیادی روی دروازه ها خلق خواهد شد.


خاطره بد روز قبل از دربی


من در یک مسابقه به عنوان سرمربی استقلال در دربی حضور داشتم. خاطره جالبم که خاطره خوبی هم نیست به روز قبل از آن مسابقه برمی گردد. من در آخرین تمرین وقتی می خواستم استارت در شوک را به بازیکنان آموزش بدهم، بعد از اینکه گرم کردیم، در اولین استارت عضله دوقلوی پایم پاره شد و همانجا یخ درمانی کردیم؛ اما چون فردای آن روز بازی دربی بود، نتوانستم جراحی کنم. به همین خاطر من با عصا در آن بازی حضور پیدا کردم. به همین خاطر تنها سرمربی هستم که با عصا در دربی حضور یافته و فردای بازی پایم را جراحی کردم.


ماجرای عصای جادویی؛ مسئول داروخانه پرسپولیسی بود!


من کت شانس داشتم، کفش شانس داشتم؛ اما عصای شانس نداشتم! آن عصا اتفاقا برای من عصای بدبیاری بود. در آن دربی باید ۱۰ گل می زدیم؛ اما مساوی کردیم. واقعا باید آن مسابقه را می بردیم و فکر می کنم مسئول داروخانه که آن عصای جادویی را به من فروخت، پرسپولیسی بود!(باخنده) البته این مزاح است و اعتقاد دارم پرسپولیس و استقلال هردو از ذخایر فوتبال ما هستند که امیدوارم سالیان سال برقرار باشند.


باید آن دربی را می بردیم


اعتقاد من بر این است که جدول رده بندی لیگ در بازی استقلال و پرسپولیس تاثیری ندارد. آن سال که من روی نیمکت استقلال حضور داشتم، پرسپولیس در صدرجدول قرار داشت و ما جایگاه مناسبی نداشتیم؛ اما به شهادت فیلم مسابقه بر آن بازی کاملا سوار بودیم و می توانستیم برنده شویم. ما در آن دربی روی یک اشتباه سطحی گل خوردیم و بازی مساوی شد. می خواهم بگویم که جایگاه دو تیم هیچ وقت نمایانگر عملکرد آنها در دربی نیست.


حجازی تبعات نتیجه دربی را بیشتر از من درک می کرد


در آن دربی ناصر خان(حجازی) به عنوان مدیرفنی روی نیمکت کنار من بود. خدا رحمتش کند، حضور او واقعا قوت قلب بود. ناصر خان به نتیجه بازی بسیار بیشتر از من حساسیت داشت و تبعات نتیجه را بهتر از من درک می کرد و می دانست. با این حال در آن بازی خیلی راحت توپ را به چرخش در آوردیم و خیلی قشنگ هم گل زدیم.


من و ناصر خان هماهنگ بودیم


بحث دخالت وجود نداشت. من و ناصر خان قبل از بازی همه کارها را هماهنگ کرده بودیم. به هر حال ناصر خان علاوه بر ویژگی های خاص خود، در آن مقطع کاملا به شرایط تیم اشراف داشت و قضایای تیم را می دانست. همین موضوع یک کمک عالی برایمان بود. انصافا به من کمک زیادی انجام داد و حضور چنین افرادی در هر شرایطی می تواند برای هر تیمی نعمت باشد.


به خاطر من تارتار را محروم کردند


مهدی تارتار بازیکن بااخلاقی بود. او علاوه بر دوران بازیگری در مربیگری نیز اخلاق مدار است. او اولین بار بود که به خاطر درگیری در دربی به کمیته انضباطی دعوت می شد و چون سابقه قبلی نداشت با یکی، دو جلسه محرومیت و توبیخ کتبی پرونده اش مختومه می شد، اما من توصیه ای به او کردم که باعث شد یکسال محرومش کنند. بعدا که فهمیدند من تارتار را راهنمایی کرده ام و ۶ ماه از محرومیتش را بخشیدند!


چیزی به تارتار گفتم که اسپایدر من هم انجامش نمی دهد!


بعد از آن دربی جنجالی در سال ۷۸ به تارتار گفتم اگر درباره درگیری از تو پرسیدند، بگو از بالا وسط دو بازیکن پریده ای تا آنها را جدا کنی. کاری که اسپایدرمن هم نمی تواند انجامش دهد! در نهایت هم این حرف ها باعث خنده مسئولان کمیته انضباطی شده بود و به همین خاطر محرومیت سنگینی برایش در نظر گرفتند.


پیش بینی ام از دربی مساوی است


پیش بینی من از دربی امروز نتیجه مساوی است. مثلا شاید بازی دو بر دو شود. فکر می کنم دو تیم در خلق موقعیت بسیار پرکار باشند و حالا باید دید چند موقعیت به گل تبدیل می شود. با این حال همچنان فکر می کنم بازی امروز جذاب باشد.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار