گپ و گفت فوتبالی با صمد نیکخواه بهرامی در آستانه دربی

روایتی جالب از کری خوانی ۲ برادر سرخابی بسکتبال

کاپیتان سابق تیم ملی بسکتبال گفت: برای من هم سوال است که چرا استقلال با این همه بازیکن باکیفیت خوب نتیجه نمی گیرد.

به گزارش "توپ"، صمد نیکخواه بهرامی که این روزها خودش را برای حضور در لیگ چین آماده می کند، از قدیم الایام یکی از چهره های فوتبالدوست رشته های غیرفوتبالی بوده است. کاپیتان سابق تیم ملی بسکتبال که برادر و همبازی اش در تیم ملی را ۱۰ سال قبل در یک تصادف از دست داد، دلش برای روزهایی که با آیدین بر سر دربی سرخابی ها کری خوانی کرده، تنگ شده است.
به بهانه دربی ۸۵ با صمد نیکخواه بهرامی صحبت کردیم که البته به دلیل حضور در چین خیلی از حال و اوضاع تیم محبوبش خبر ندارد.


در ادامه مشروح صحبت های کاپیتان سابق تیم ملی بسکتبال با "ورزش سه" را می خوانید.


دوست دارم استقلال برنده باشد
فکر می کنم آنهایی که مرا می شناسند، می دانند که من استقلالی هستم. پیش بینی بازی فردا برای من خیلی سخت است؛ اما قطعا دوست دارم که تیم محبوبم برنده شود. البته از شرایط تیم خیلی خبر ندارم و فقط می دانم که خیلی خوب نتیجه نگرفته است. امیدوارم که فردا استقلال برنده از زمین بیرون بیاید.


ستاره دربی برایم مهم نیست
به خاطر اینکه در چین هستم، خیلی اخبار فوتبالی را دنبال نمی کنم و دقیقا از وضعیت بازیکنان باخبر نیستم. نمی توانم درباره وضعیت بازیکنان اظهارنظر کنم و مثلا بگویم که چه کسی ممکن است ستاره دربی شود. با این حال حتی زمانی که خیلی دقیق بازی های استقلال را دنبال می کردم، برایم مهم نبود که چه کسی ستاره است، بلکه همیشه موفقیت تیم برای من از اهمیت بالاتری برخوردار بود.


فشار روی بازیکنان استقلال زیاد است
راستش را بخواهید برای من هم سوال است که چرا استقلال با این همه بازیکن باکیفیت خوب نتیجه نمی گیرد. شاید مهمترین دلیل فشار زیادی است که روی بازیکنان این تیم وجود دارد. واقعا با هزینه ای که در تیم های استقلال و پرسپولیس می شود، توقع هم از آنها بالاست. شاید اگر مسئولان این پول ها را در رشته های دیگر هزینه می کردند، ‌باعث پیشرفت خیلی از ورزشکاران می شد.


با آیدین کری شدیدی داشتیم
خیلی از بازیکنان تیم ملی بسکتبال فوتبالی هستند و در اردوهای تیم ملی معمولا کری خوانی داشتیم. من و حامد حدادی استقلالی هستیم و پرسپولیسی ها هم در تیم ملی حضور داشتند. البته بیشترین چالش من با آیدین برادر مرحومم بود که همیشه با هم کری خوانی می کردیم. او یک پرسپولیسی دو آتشه بود و من برعکس استقلالی بودم. الان جایش خالی است که در آستانه بازی با هم کری بخوانیم.


دربی را از نزدیک ندیدم
من تا به حال دربی را از نزدیک ندیدم و به استادیوم نرفتم. البته نمی توانم بگویم که به خاطر علاقه کم من به فوتبال این اتفاق افتاده، چون هوادار دوآتشه استقلال هستم. با این حال چون از بچگی بسکتبال را انتخاب کردم و درگیر تمرینات سخت این رشته شدم، شاید دیگر فرصت فکر کردن به فوتبال را نداشتم.


دوست نداشتم فوتبالیست باشم
از این دسته ورزشکاران نبودم که حسرت بخورم و بگویم ای کاش فوتبال را انتخاب می کردم تا پول بیشتری در بیاورم. از اینکه بسکتبال را انتخاب کردم، خوشحالم و به این موضوع افتخار کردم. البته در زمان کودکی فوتبال بازی می کردم و بازی من بد هم نبود؛ اما وقتی به سمت بسکتبال رفتم دیگر خیلی سراغ فوتبال نرفتم.

 

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار