سلطانی‌فر: امیدوارم بودجه لازم برای حفظ مجموعه آزادی تصویب شود

وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدوارم بازدید امروز نمایندگان مجلس از مجموعه آزادی بتواند در خصوص تصویب بودجه به ما کمک کند و بتوانیم این مجموعه را بهتر از گذشته حفظ کنیم.

و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر پس از نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی که بعد از ظهر امروز در سالن دوازده هزار نفری آزادی برگزار شد اظهار داشت: مجموعه ورزشی آزادی یکی از بزرگترین مجموعه‌های منطقه و بزرگترین مجموعه کشور است.

او ادامه داد: خوشبختانه در سال های پیروزی بعد از انقلاب جهت ایجاد توازن و برخوردار کردن مناطق مختلف کشور از امکانت ورزشی در همه استان‌های کشور استادیوم‌های بزرگی مثل استادیوم ۷۵ هزار نفری نقش جهان اصفهان، ۵۰ هزار نفری پارس شیراز، غدیر اهواز، یادگار امام تبریز، ثامن مشهد و ۲۰ استادیوم ۱۵۰۰۰ نفری در مراکز استان‌ها ساخته شده است. همچنین حدود ۴۵ استادیوم پنج هزار نفری در سایر شهرهای کشور در حال ساخت است که پنج، شش عدد از آنها تمام شده و بقیه در حال اتمام است.

وزیر ورزش و جوانان افزود: کارنامه نظام جمهوری اسلامی از جهت ساخت و ساز در استان‌ها بسیار کارنامه خوبی است اما وظیفه ما در قبال مجموعه ورزشی آزادی که قبل از انقلاب در تهران ساخته شده است حفظ، نگهداری و توسعه آن است. بخشی از استادیوم‌های این مجموعه در ۴۳ سال گذشته با توجه به بهره برداری‌های مختلفی که از آن شده نیاز به تعمیر و بازسازی دارد که استادیوم یکصد هزار نفری از جمله آن است. با توجه به مشکلاتی که وجود داشت با نظارت و هماهنگی با مشاورین مختلف ما بازسازی مرحله به مرحله استادیوم آزادی را آغاز کردیم و همزمان با بازسازی از آن بهره برداری هم می‌کنیم.

سلطانی‌فر در خصوص سایر مکان‌ها و سالن های مجموعه آزادی گفت: در مجموعه پنج سالن هم اقدامات بسیار خوبی جهت بازسازی و بهره برداری مناسب صورت گرفته و استخر تمرینی این مجموعه هم که سالها بلا استفاده بود با سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در حال بازسازی است.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: ما با توجه به منابع محدودمان، همه امکانات از منابع مختلف را تزریق کردیم و تا جایی که توانستیم اقدامات لازم برای تعمیرات مجموعه را انجام دادیم. برای ادامه این روند لازم بود از منابع جدیدی استفاده کنیم. مسئولین سازمان برنامه و بودجه توجیه هستند و لازم بود نمایندگان مجلس را هم در این خصوص توجیه کنیم و بتوانیم در بودجه سال ۹۷ ردیف مستقلی برای تعمیرات، بازسازی و توسعه این مجموعه بگنجانیم.
دکتر سلطانی فر در پایان گفت: ان شاء الله بازدید امروز نمایندگان مجلس بتواند در خصوص تصویب این ردیف بودجه به ما کمک کند و بتوانیم این مجموعه را که محل برگزاری مسابقات بین المللی ما است بهتر از گذشته حفظ کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار