کیهانی: فدراسیون دوومیدانی با هیچ ورزشکار و مربی اختلاف ندارد/ تفتیان نواقص ادعاهایش را پذیرفت

رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت: هیچ یک از اعضای فدراسیون با هیچ ورزشکار، مدیر و یا مربی اختلاف ندارند و تمام تلاش مجموعه بر این است که با در نظر گرفتن منفعت دوومیدانی، در نهایت حواشی پیش آمده را بر طرف کنند.

و به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، پس از مسائل عنوان شده از سوی حسن تفتیان و ادعای وی مبنی بر مشکلات موضوع در وضعیت برنامه های تمرینی اش، روز گذشته به سازمان تیم های ملی دعوت شد تا در مورد مسائلی که در رسانه ها مطرح کرده بود بررسی های لازم صورت گیرد.

مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی و یکی از اعضای سازمان تیم های ملی پس از پایان این جلسه گفت: مهمترین مسئله ای که اعضای این سازمان مد نظر داشتند و در مسیر آن قدم برداشتند منفعت دوومیدانی در پایان تصمیمات جلسه بود، چرا که از سویی هزینه‌هایی از بیت المال در این راه خرج می شود که باید به بهترین نحو مورد استفاده قرار گیرد و از طرفی دیگر سرنوشت ورزشکاری در میان است که با استعداد و تلاش خود می تواند نام ایران و دوومیدانی را بر سر زبان ها بیاندازد. بنابراین تصمیم بسیار مهم و تاثیر گذاری بود که اعضا با توجه به اهمیت آن دور هم جمع شدند و با حضور حسن تفیتان نزدیک به ۵ ساعت صحبت هایی جدی داشتند.

کیهانی درباره مباحث این جلسه گفت: آینده و نتایج تفتیان برای ما اهمت بسیاری دارد اما فدراسیون، ورزش حرفه ای و اخلاق چارچوبی دارد که هیچ بهانه‌ای نباید وجود داشته باشد که ورزشکار یا مدیری از آن عبور کند. واژه هایی مانند «بی برنامگی در اعزام به لندن»، «ناهماهنگی در فدراسیون» و «ورزشکار هر نتیجه ای کسب کرده است حاصل تلاش خودش بوده و فدراسیون هیچ دخالتی نداشته» از سوی او در رسانه ها مطرح شده بود که این مسائل باید مورد بررسی قرار می گرفت. فدراسیون دوومیدانی نواقصی همچنان در روند کاری خود دارد که من و همکارانم در حال حل آن هستیم و همچنین منابع مالی برخی مواقع محدودیت هایی را برای برخی ورزشکاران به وجود آورده است اما مجموعه دوومیدانی تمام تلاش و هزینه های خود را در راه موفقیت تفتیان به کار برده بود و که مسائل مطرح شده هزینه های انجام شده، زحمات صورت گرفته و برنامه های فدراسیون را زیر سوال می برد و افکار عمومی به سمتی هدایت می شود که زحمات این مجموعه بزرگ نادیده گرفته شود. جدا از تمام این مسائل چارچوب های اخلاقی و موازین حرفه ای نیز رعایت نشده بود که در نهایت ما از ایشان خواستیم تا در این موارد توضیحاتی دهد.

رئیس فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: فدراسیون تمام تلاش خود را به کار برده بود و ما قصد داریم فارغ از تمام اتفاقات حاشیه ای در نهایت دوومیدانی به مقصدی موفق برسد که به همین دلیل سعی کردیم تا با حفظ احترامات و در نظر گرفتن آینده این ورزشکار موارد را رفع رجوع کنیم. در نهایت تفتیان به ادعاهایی که اطلاعات کافی در مورد آن نداشت پی برد و تصمیم بر آن شد تا آگاهانه‌تر راه خود را ادامه دهد، تا جایی که وی ضمن پذیرفتن نواقصی که در مورد ادعاهای مطرح شده اش داشت، اعضای سازمان تیم های ملی را توانست از رویکرد خود در قبال رفتارهای آینده اش متقاعد کند.

وی در پایان ضمن اعلام رضایت از این نشست عنوان کرد: هیچ یک از اعضای فدراسیون دوومیدانی با هیچ ورزشکار، مدیر و یا مربی اختلاف ندارند و تمام تلاش مجموعه بر این است تا با در نظر گرفتن منفعت دوومیدانی در نهایت، حواشی پیش آمده را بر طرف کنند. در این اتفاقات سلیقه شخصی یا فرد موثر نیست و این نظرات متعدد در مورد اتفاقات است که نتیجه اختلافات را مشخص می سازد. تمام تلاش ما در این مورد و سایر موارد رشد و پیشرفت دو و میدانی است که امیدواریم در ادامه شاهد موفقیت ورزشکاران باشیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار