سلاطین بلامنازع افتخارات فردی فوتبال

رونالدو- مسی؛ ... و این داستان ادامه دارد

رقابت فوق العاده رونالدو و مسی در فتح افتخارات بی شک یکی از جذاب ترین ماراتن های تاریخ فوتبال بوده است.

به گزارش "توپ"، رقابت کریستیانو رونالدو و لیونل مسی طی یک دهه اخیر چه در داخل و چه بیرون مستطیل سبز به طور کامل جوایز و افتخارات را تحت الشعاع خود قرار داده و این ۲ فوق ستاره کلکسیونی خارق العاده ای را طی این سالها چه در عناوین فردی و چه در افتخارات تیمی گرد هم آورده اند.

 

 

 

 

کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید موفق شد کلکسیون فوق العاده خود را فتح جایزه امسال فیفا رنگین تر کرده و دوباره بالاتر از لیونل مسی قرار بگیرد.

 

حالا یک سوال ذهن همه ما را به خود مشغول کرده است؛ کدام یک از آنها موفق به فتح افتخارات فردی بیشتری شده اند؟

 

این ۲ فوق ستاره مجموعا رقم غیرقابل باور ۲۸۷ عنوان را کسب کرده اند که در این میان رونالدو با ۱۵۷ جایزه شرایط بهتری نسبت به لیونل مسی دارد.

 

 

 

 

ستاره پرتغالی رئال مادرید که فصل فوق العاده ای را سپری کرد و نقش مهمی در دومین قهرمانی رئال مادرید در اروپا ایفا کرد، احتمالا جایزه توپ طلا سال ۲۰۱۷ را نیز از آن خود خواهد کرد تا از این حیث و با فتح ۵ جایزه هم ردیف با فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا قرار گیرد. اما به جز جایزه مرد سال جهان، رونالدو و مسی هر ۲ فاتح جایزه فردی فراوان دیگری نیز شده اند که حتی شاید برخی از آنها برای ما ناشناخته باشد.

 

 

 

 

لیونل مسی تا به حال ۶ بار عنوان بهترین بازیکن لالیگا را از آن خود کرده است اما جالب اینجاست که رونالدو تنها یک بار موفق به فتح این عنوان شده است. همچنین در بررسی دیگر جوایز مهم لالیگا در می یابیم که لیونل مسی ۷ مرتبه جایزه بهترین مهاجم فصل را از آن خود کرده اما ستاره پرتغالی در این زمینه نیز فقط یک بار منتخب دریافت این عنوان بوده است.

 

 

 

 

اما در بررسی تعداد حضور آنها در تیم منتخب سالانه فیفا که همه ساله در روز دریافت جایزه انتخاب می شود متوجه خواهیم شد که هر ۲ بازیکن ۱۱ بار در تیم منتخب سال قرار گرفته اند. اما فهرست جوایز رونالدو به افتخارات او در لیگ برتر و با لباس شیاطین سرخ نیز مزین شده و این بازیکن ۳ بار موفق به کسب قهرمانی در جزیره و یک لیگ قهرمانان بوده است. در دوران حضور در تیم منچستریونایتد، رونالدو ۴ بار به عنوان بهترین بازیکن ماه انتخاب شد، ۴ بار نیز در تیم منتخب فصل قرار گرفت و یک بار کفش طلای لیگ برتر را نیز از آن خود کرد.

 

 

 

 

اما علیرغم شمردن برخی از افتخارات مشهور این ۲ ستاره، در ادامه در می یابیم که رونالدو و مسی عناوینی دارند که از دید برخی پنهان مانده است. رونالدو و مسی هر ۲ حضور پررنگی در ESM (تیم منتخب فصل اروپا) که توسط روزنامه نگاران و اهالی رسانه قاره سبز انتخاب می شوند ایفا کرده اند که ستاره بارسا ۱۰ بار و گلزن کهکشانی ها ۸ بار در این تیم حضور داشته اند.

 

 

 

 

در سال ۲۰۱۱، رونالدو به عنوان جذاب ترین و بهترین چهره رسانه ای انتخاب شد و ۵ سال بعد او جایزه بهترین چهره منتخب اتحادیه اروپا را نیز از آن خود کرد. رونالدو که در دوران حرفه ای خود به عنوان بازیکنی با عملکرد فوق العاده و تلاش فراوان شناخته شده در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ موفق به فتح جایزه بین المللی ورزشکار ESPY نیز شد. البته لیونل مسی نیز در مورد فتح این جایزه هم ردیف با ستاره ۳۲ ساله و پرتغالی است و او نیز در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ این عنوان را به خود اختصاص داده است.

 

 

 

 

اما به هر حال و بررسی دقیق کارنامه لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در می یابیم که بازیکن پرتغالی در کل ۲۷ جایزه بیش از مسی دریافت کرده است. رونالدو در سال ۲۰۱۷ نیز عملکرد درخشانی داشته و تا اینجا موفق به زدن ۴۴ گل نیز شده و نباید فراموش کرد درخشش فوق العاده او در لیگ قهرمانان و دبل در فینال برابر یوونتوس مهم ترین عامل دوازدهمین قهرمانی کهکشانی ها در اروپا بود. رونالدو دوشنبه شب جایزه خود را از دستان ماردونا و رونالدوی برزیلی دریافت کرد و باید دید در نهایت سرنوشت رقابت او و مسی به کجا ختم خواهد شد.

 

در ادامه، فهرست جوایز کسب شده توسط رونالدو و مسی در دوران پرافتخارشان را به تفکیک مشاهده خواهیم کرد؛

 

 

منبع: دیلی میل

ترجمه: آریا فاطمی مقدم

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار